Висящ ширм

  • 6 705
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Пустият му мухъл не можем и не можем да се справим с него. Whistling
Сега подробно:  Thinkingв кухнята нямам ширм, няма къде да го закачим, тъй като печката е вградена и е под прозорец. Доста екзотично Laughing (докато готвя гледам на вън #Crazy), но не практично.  NaughtyВ единият край до вратата се образува мухъл.  ooooh!Правихме какво ли не  Whistling Whistling Whistlingвкл. и изолация от вън, е не та не.  WhistlingНе става. Можем да поставим само висящ, които да закачим на тавана. Обиколихме цяла Варна, но не можахме да намерим.

Някой има ли такъв?
От къде го е купил?

Благодаря предварително на отговорилите!

# 1
  • Мнения: 3 423
На какво се казва на български "ширм"?
Не разбирам интригата.

# 2
  • Мнения: 2 655
Аспиратор. Това, което изсмуква рапата и миризмите от готвенето. Поставя се върху печката.
Не знам дали добре обясних?

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Прозореца не може ли да се отваря?

# 4
  • Мнения: 1 047
Научих нова дума. Peace
Знам,че фабер имат висящи абсорбатори.
Виждал съм и монтирани на просорец стенни такива.
Ако се пробие отвор в прозореца,може без тръба да се отвеждат парите навън.
А може просто една специална фуния с вентилаторче да свърши работа.

# 5
  • Мнения: 2 655
Прозореца не може ли да се отваря?
И лято и зима и при най-големите студове готвя на отворен прозорец, но без резултат.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Записвам се, че и аз съм така. Печката е до прозореца. И ако не измисля нещо да сложим аспиратор, мъжо мисли да мести чешмата. А на мен хич не ми се иска.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 655
Знам,че фабер имат висящи абсорбатори.
Имаш ли линк или по магазините си ги виждал?
Виждал съм и монтирани на просорец стенни такива.
Има климатици със сигурност, но за ширм не съм чувала.  ThinkingЩе попитам по магазините.

# 8
  • Мнения: 12
Ако можете сложете си и вътрешна изолация при мене помогна.

# 9
  • Мнения: 157
Ако имаш изолация и ПВЦ дограма ще ти мухлясва дори и с аспиратор.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Малко не по темата, но да ти кажа, че наскоро прочетох за някакво термопокритие, оцветява се като латекс и се поставя на стени, където има мухъл, след като той се почисти. Действало чудодейно просто, повече мухъл не се появявал. Това не съм го чела в реклама, а споделено от хора. Имало два варианта на пазара -" термошилд" и "термомакс". Пробвай Peace

# 11
  • Мнения: 2 655
Ако можете сложете си и вътрешна изолация при мене помогна.
Би ли обяснила как точно?
На цялото помещение ли или само там където има мухъл?

# 12
  • Мнения: 5 790
Малко не по темата, но да ти кажа, че наскоро прочетох за някакво термопокритие, оцветява се като латекс и се поставя на стени, където има мухъл, след като той се почисти. Действало чудодейно просто, повече мухъл не се появявал. Това не съм го чела в реклама, а споделено от хора. Имало два варианта на пазара -" термошилд" и "термомакс". Пробвай Peace

Да, има наистина такова нещо. Сложихме вкъщи на терасата. Обаче не знам от кой тип е. Имам външна и вътрешна изолация и алуминиева дограма. Направи страшен конденз и мухляса всичко. Почистихме мухала с препарат /всъщност, майстори го почистиха/ и после намазаха с това нещо. Отгоре сложиха някаква замазка и спря да мухлясва. Засега поне няма мухъл, но да видим, че са минали само 3-4 месеца от тогава.

# 13
  • Мнения: 2 655
А къде се продава тази мазилка?

# 14
  • Мнения: 5 790
А къде се продава тази мазилка?

Не знам. Ще се обадя да питайм майстора, който я прави и ще пиша утре.

Общи условия

Активация на акаунт