яд ме е на търговските представители

  • 797
  • 5
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
преди 2 седмици дъщеря ми беше с отит, прегледа е дежурен лекар и изписа Аугментин ЕS600, който се пие на 12 часа. При контролния преглед личния ни лекар малко с насмешка реагира на формата и дозировката, трябвало да бъде на 8 часа, защото пеницилинов АБ не можел да действа 12 часа и др. Днес мъжа ми заведе баткото на преглед и същия този лекар е препоръчал въпросната форма Аугментин като много добра и удобна Confused И въпреки че мъжът ми предупредил, че от Аугментин повръща, този антибиотик бил най-подходящ.
 Rolling EyesВ момента не съм на работа- по майчинство съм, но знаете ли какво си мисля- че колегите зареждат предимно този АБ и повечето деца в града са изпили по едно шише.

# 1
  • Мнения: 8 585
Има специални форми Аугментин, които може да се пият на 12 часа, особено за по-големи деца.
Колегата разумно е помислил и предписал.
Тези форми не са подходящи за малки деца, но ако се касае за  леки инфекции могат да се дадат също.
Не съм привърженик на 12 часовото дозиране на АБ по принцип, но за по-големи деца е възможен такъв подход.
И успешен...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 062
В какъв смисъл те е яд на ТП? Те сами по себе си правят само презентации на дадения продукт (оригинален или генерика, няма значение). Лекарят решава дали да го изписва. И пациентът, ако не е съгласен с това лечение, просто казва, че иска друго такова.

Комисионни и подаръчета раздават всички ТП, т.е. не само тези на GSK, SANDOZ, примерно и т.н.

Искам да кажа, че не ТП е виновен, а лекарят, ако е изписано неподходящо лечение.

А и не ТП зареждат продуктите. Дадената аптека поръчва такива.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 098
Интересно какво би станало, ако нямаше търговски представители!

Те са полезни, но и сред тях, за съжаление, има калпави. Вместо да направят добро, те така подреждат нещата, че да ти се отще да си купиш каквото и да е от продукцията!  newsm78 А може да е най-добрата!!!!

# 4
  • Мнения: 2 761
Ами те не6тата са много свързани.Минава ТП ,прави си рекламата на продукта и д-ра полу4ава съответната комисионна за "правилното" предписание.
Не знам пациент да не е съгласен с ле4ението.Нали вси4ки дето ходят по д-ри им имат вяра.Който не вярва си оздравява без лекари.Пък ако слу4айно пациента не е съгласен,то просто д-ра изписва друго "подходя6то" лекарство.
Пациента си взема рецептата и отива обикновено в аптеката,която му каже лекаря,за6тото там със сигурност има лекарството.Рецептата остава в аптеката,оттам се вижда кой какво е изписал и съответно кой да полу4и комисионната.

# 5
  • Мнения: 17 407
В случая не мисля, че представителят има нещо общо....Споделям мнението на Бърди. Всички знаем, че има и фармацевти, които си позволяват замени на лекарства, предписани по рецепта. Пак ли представителите са виновни? В никакъв случай не одобрявам политиката на фирмите, но има лекари и лекари Peace

Общи условия

Активация на акаунт