Кажете някоя диета за вегетарианци

  • 3 377
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 578
Чета диети разни и тъкмо си харесам някоя и изведнъж - хоп някакво месо.....Като не ям месо какво да правя CryИ риба не ям и пиле....някой да има някоя диетка за такава като мен? Embarassed

# 1
  • Мнения: 6 958
Здравей    bouquet

Само искам да изразя възхищението си, относно вегетарианския режим на хранене... Трудно е човек, да се въздържа от всичката тази храна, която се консумира в днешно време... Само ми е чудно едно, че се нуждаеш от някаква диета?!? Та вегетарианството е най-здравословното хранене, което не носи болести и наднормени килограми  newsm78

В отговор на въпроса ти в момента се сещам за Режима плодове-чай-мед, Зелева супа или Монодиети от типа - ден картофи, ден кисело мляко, ден варени яйца, ден салати, ден сирене/кашкавал, ден плодове и др. ... Има много такива...  Peace

Препоръчвам ти моя най-любим сайт с диети и здравословно хранене: www.liniastandart.com

Успешен ден    bouquet

# 2
  • Мнения: 3 334
пробвай тази,аз я правя вече за втори път и съм -6 кг. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=146157.0
Пише,че можеш да ядеш месо всякакво,но ако не искаш не е проблем и без месо,ще хапваш яйца,лютеница,салатки,майонеза.....................по-добре разгледай файла. Peace

# 3
  • Мнения: 599
Аз също съм вегетарианка, просто заменям месото и месните продукти в диетата с млечни и соеви. Да не говорим, че сега на пазара има и соеви кренвирши, шунка, наденица, салам............ Соята има само 0-1% мазнини. 

# 4
  • Мнения: 6 243
Не/Да, а обръщала ли си внимание какво е съдържанието на тези "колбаси" освен съдържащата се в тях соя? Питам от интерес, не искам да звучи като заяждане, защото аз не съм виждала, а и не съм търсила такива продукти. Притеснява ме това, да нямат консерванти, по-висок % мазнини и евентуално пълнители за колбаси, които са обикновено някакви въглехидратни глупости.

Иначе, като правя някаква диета, замествам месото с риба тон, но аз ям риба.

При мен оптимален ежим за поддържане на тегло е следния: закуска - каша от овесени ядки със стафиди (с вода) или мюсли с прясно мляко
обяд: нещо готвено постно без хляб и без газирани напитки и "натурални" сокове
вечеря: голяма салата, понякога с риба тон

късно вечер, щото стоя до 12 - 1 часа - айран или кисело мляко.

Обаче като ме засърбят ръцете да правя сладкиши, стой та гледай вегетарианец и здравословна храна  Joy

# 5
  • Мнения: 1 975
Аз ще кажа - плодове и чай newsm78 как ти звучи Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 599
Не/Да, а обръщала ли си внимание какво е съдържанието на тези "колбаси" освен съдържащата се в тях соя?

Имат сертификат тези, които купувам, и смятам, 4е мога да им вярвам  Rolling Eyes Нямат консерванти, гарнатира се, че соята не е генномодифицирана и т.н. Имат много малък срок на годност. Не са най-здравословната храна, която човек може да си представи, защото са пушени, имат и аромати. Нямат пълнители от животински продукти; съдържат растителни мазнини, соев протеин, подправки, соево мляко и аромати. Това е. Фирмата е Никона Дели-А. Гледам да не прекалявам с тях, ядем ги за разнообразие Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 865
Не/Да, а от къде най-често ги купуваш?!

# 8
  • Мнения: 578
Момичета, благодаря ви за отговорите. Ще прочета всичко и дано този път успея да измисля нещо. А относно това, че вегетарианците не пълнеят...не е точно така, защото аз месо не ям, но пък кроасани, баници, пържени картофки и т.н Embarassed ям и още как....
Лошото е, че не мога да спазвам хиперстрога диета като тези с чай и плодове, защото получавам ужасно главоболие от гладуването и ми става лошо. Пробвала съм я тази диета и лунната и всичко. Ама започва да ме боли главата ужасно ooooh!
Иначе имам да свалям 3-4 кг. Едно разбрах обаче....ще трябва да ям храна, а не кроасани Cry

# 9
  • Мнения: 599
От едно магазинче на бул. Гоце Делчев, няма си име май  Rolling EyesЗа ориентир - до него има видеотека от едната страна, а от другата - Тукан Simple Smile

# 10
  • Мнения: 24
Аз да кажа от опит, че след като спрях месото, веднага качих 5 килограма. Но мие по-добре на стомаха. Ако още има вегетарянки с излишни килца, можем да си направим отчетна темичка.

# 11
  • Мнения: 1 095
Аз да попитам,
самото вегетарианство не е ли само по себе си диета? newsm78

# 12
  • Мнения: 2 959
...аз месо не ям, но пък кроасани, баници, пържени картофки ям и още как...ще трябва да ям храна, а не кроасани...
Червено Дяволче, ами замести всички тез изкушения с пълнозърнести варианти, спри пържената храна, наблегни на плодове и зеленчуци, ядки и повече течности. Стреми се както Ти самата писа да се храниш с храна, а не с нещо което запълва стомаха, а ако успееш да включиш и някакъв спорт/ било то и обикновено ходене/ скоро ще се радваш на резултати. Успех Ти желая!
Дороти, не мисля че вегетарианството е диета, по скоро осъзнат избор и начин на живот!

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, супер! Party Имало и други като мен... чувствах се толкова изолирана по отношение на диетите Mr. Green Аз сега се пробвам със суровоядство. Не ми достига воля да карам само на плодове и зеленчуци, но наистина много ограничих всички преработени по някакъв начин (освен механичен) храни. С резултати още не мога да се похваля Confused

# 14
  • Мнения: 3 647
Ей, супер! Party Имало и други като мен... чувствах се толкова изолирана по отношение на диетите Mr. Green Аз сега се пробвам със суровоядство. Не ми достига воля да карам само на плодове и зеленчуци, но наистина много ограничих всички преработени по някакъв начин (освен механичен) храни. С резултати още не мога да се похваля Confused
мила суровоядството включва и кисело мляко и непечени ядки и кълнове, сусам, лен .....
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт