Знае ли някой....

  • 1 346
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
....каква трябва да бъде Т-рата в детските градини? Дъщеря ми всеки ден се опаква,че в градината /55 ЦДГ/ е много топло и е непрекъснато изпотена. Докато я чакам сутрин да си обуе пантофите и да се качи в стаята и от мен почва да тече вода Close Т-рата със сигурност е над 26-27 градуса.  Това според мен не е нормална Т-ра за помещения, в които тичат и играят. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
а дъщеря ти с какви дрехи стои вътре? ти, предполагам, си облечена като за навън и е нормално да ти е горещо.

# 2
  • Мнения: 2 722
Интересно ще бъде да разберем каква е температурата по нормативна уредба - просто информативно.
В нашата детска градина 73 ОДЗ също е много горещо за сина ми, но след първия ден плувнал в пот просто смених дрехите му с две идеи по-тънки и си реших проблема. Прави ми впечатление че той е от най-леко облечените деца - някои от другите ги оставят и с чорапогашници - това ме навежда на мисълта че температурата е съобразена с болшинството от децата, а ние с по-студенолюбивите слънчица  ще им купим по един бански на цветчета и готово  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
имаше тук публикувана тема с наредбите, вкл. и за температурата в помещенията. ако на някой му се търси...
габриела обикновено ходи на детска градина с къс ръкав и се чувства добре. у дома първата й работа е да си събуе чорапите - явно й е още по-топло... Laughing

# 4
  • Мнения: 2 022
просто смених дрехите му с две идеи по-тънки и си реших проблема. Прави ми впечатление че той е от най-леко облечените деца - някои от другите ги оставят и с чорапогашници, ... а ние с по-студенолюбивите слънчица  ще им купим по един бански на цветчета и готово  Laughing

Все едно за моите синове говориш - все им беше топло в градината, та ги водех почти голички  Laughing  Даже една от лелките в яслата на малкия най-сериозно ми заяви един ден, че ако пак доведа детето толкова голо (т.е. без потниче), ще откаже да го вземе. Те бяха търсили потниче при дрешките в шкафчето, ама не би - аз просто не оставям там дрехи, които не искам да им обличат  Mr. Green 
Обаче кака ни си е топлолюбива (като мен и за разлика от тати).
Дали това са разлики между момчетата и момичетата като цяло???? 
newsm78

# 5
  • Мнения: 171
а дъщеря ти с какви дрехи стои вътре? ти, предполагам, си облечена като за навън и е нормално да ти е горещо.
Като отидем в градината, веднага й свалям чоропогащника и остава с тъничка блузка с дълъг ръкав и панталон. Като си лягат след обяд , отгоре на всичко ги завиват с пухени завивки.

# 6
  • Мнения: 202
Виж чл.21 от Наредба №3 за здравните изисквания към детските градини: http://paragraf22.com/pravo/naredbi/90678.html

# 7
  • Мнения: 2 722
18-21 градуса ама друг път. При нас е най малко 22-23 постоянно. Изнежват се децата и после - градински сополи - това е най-естествената последица.

# 8
  • Мнения: 1 640
За мен оптимална е Т22 градуса;по-висока-изнежване,което е крайно нежелателно.Все пак децата доста се движат в помещенията,трябва да се предвиди това от персонала.
   Сигурно се съобразяват с директорката-нали тя нарежда на огнярите! Mr. GreenАми ,ако тя е в климактериум и има горещи вълни-горките деца,ще замръзнат! Joy

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите ходят с тениски и отгоре тънка блузка,чорапогащници обуваме само,когато са с рокли. PeaceНе съм ги прибирала изпотени.

# 10
  • Мнения: 537
И според мен е прекалено висока Т в детските градини. Вкъщи сме на 20о и ни е добре, по анцуг и чорапки, там по какво да я пусна, само по чоракпки ли? Така се изнижват децата, а ако някоя добросъвестна лелка отвори прозорец да проветри......

# 11
  • София
  • Мнения: 4 865
ако не се лъжа, според разпоредбите непрекъснато трябва да има отворен прозорец. силно се надявам да проветряват непрекъснато, че 20+ деца в едно помещение... ooooh!

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Търся си публикацията...
Ще я намеря, де...
Според новата наредба, която влезе от тази година, 1/3 от прозорците трябва да са отваряеми.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В нашата е над 25 С... вътре е ад. Безпалтна сауна  ooooh!

# 14
  • Мнения: 18
естествено е ,че ще бъде висока Т;
      Embarassedнали на госпожите трябва да им е топло те не се движат
а ,че деца са потни много не ги интересува
А и като са по малко деца за тя е по малко работа и имат повече време  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт