Оченцето се оправи с това

  • 2 615
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Бях пуснала тема "проблен с оченцето", накратко от очето сълзеше жълтеникава течност и през нощта беше много гурелясало. Благодаря на всички мами, които дадоха своето мнение. Та да ви кажа как се оправихме. Педиатърката ни посъветва да слагаме кърма в очето и да ви призная- направих го. Вечерта като се върна свекърва ми свари едно яйце и като изстина белтъка го постави върху очето на бебчо/тя си затвори очето, та върху затворено/, така 4 пъти за по 5 минути същата вечер. Знаете ли какво стана.....след като махнахме още първият път белтъка между очето и нослето се появи едно червено петно, което постепенно изсветля. Това петънце се появяваше на същото място и при следващите слагания, като последният път беше дэста по-бледо. Явно инфекцията е била там, а тя ми обясни, че белтъка изсмуква инфекцията. Незнам кое помогна и дали ще ви се стори опасно или един вид бабини девитини, НО аз се радвам защото оченцето сега нито сълзи, нито гурелясва, нито е червено или подуто /да чукна на дърво/. Няма никаква следа от проблема. Просто искам да бъда от полза за тези, които решат да прибегнат до този метод. Дано не се налага на никого.

# 1
  • Мнения: 2 005
Много се радвам,че сте се оправили Joy Joy JoyДано нямате повече проблеми HugБелтъка лекува доста неща,едно от които е успешно изсмуква гноясала рана.Аз поне така се оправям от доста време newsm78Целувки и безгрижно детство  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 521
Аз по този метод съм лекувала на моята щерка гнойна ангина като беше 3-4 годишна.
Прави се компрес на гърлото с белтъка от твърдо сварено яйце, размачкан с пудра захар на количество колкото е белтъка (същата по големина купчинка пудра захар). Това се слага върху марля, лепвате на гърлото, отгоре найлонче и отгоре овързвате с кърпичка. Трябва да преспи с компреса. На сутринта пижамката е за пране, защото от компреса изтича сладка течност, която се втвърдява.
На другия ден нямаше следа от гнойта по сливиците и след тази терапия доста дълго време нямахме проблеми с гърлото.

# 3
  • Мнения: 625
А белтъка топъл или студен беше?Много ми е любопитно и бих искала да пробвам.

# 4
  • Мнения: 463
А белтъка топъл или студен беше?Много ми е любопитно и бих искала да пробвам.
Ако питаш за оченцето-студен-

# 5
  • Мнения: 1 800
А цялото яйце ли налагаш на окото или само част от белтъка?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 095
Белтъка си е белтък. Бабите и може би част от майките знаят.

 Hug Аз пък преди години си оправих конюктивид с кърма. Борих го, борих го повече от десет дни и не ставаше. А съм в сесия. Провалям се! Тогава баба ми ме заведе при съседка - кърмачка. Три пъти ходих и до там.

Сега скоро имах възможност да си припомня случая. Но вече не с кърма, а с разтворена коластра. Виках неволята.  Grinning  Част от вас може и да са в течение на подробностите.

# 7
  • Мнения: 3 914
Боже,какво ли би станало ако в яйцето има салмонелозна бактерия ooooh!
А в кърмата Псевдомонас например Thinking
Не искам и да си помислям даже,изборът си е ваш,риска също Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 095
Ами ако е имало и сме още живи, значи НИЩО!?!!

Когато друго не помага, човек прави и такива неща!  Hug Искренно се надявам да не ти се налага!

# 9
  • Мнения: 3 914
Ами ако е имало и сме още живи, значи НИЩО!?!!

Когато друго не помага, човек прави и такива неща!  Hug Искренно се надявам да не ти се налага!
Това би го казал само човек ,който не е загубил зрението на детето си  Peace.
Е аз СЪМ ,вярно бактерия получена по друг път,но все пак никога незнаеш откъде ,нали Peace
Както виждаш налагат ми се куп неща ,не се оплаквам,просто споделям опит и това което видях за пет години по световни очни клиники.Да вземем да закрием специалността Офталмология ,щом можело и така А?
Не ме разбирайте погрешно ,не се заяждам,но наистина незнаете какво можете да загубите,то е толкова ценно и аз лично не бих си правила експерименти с толкова деликатен орган,каквото е окото Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 095
Да не съм загубила зрението на детето си!  Laughing Нито своето. Но съм била свидетел на много безумия, направени от лекари. За съжаление и сред тях, както и сред други специалисти има И..... има И ..... Но при други специалности, ако нещо се обърка последиците може да не са фатални, а при лекарите в повечето случаи СА!  Naughty И не е зле човек да знае и по някоя и друга алтернатива.  Rolling Eyes Може да попаднеш в обстановка на лиипса на лекари и да се наложи дасе справяш викайки НЕВОЛЬООООО .....

Не мисля, че се заяждаш. Всеки има основание, понякога по-малко, понякога повече или много голямо, както при теб.

И не мисля, че специалността офталмология е излишна. За успокоените на читателите - след като се справих с коластрата, поради липса на каквото и да е друга възможност, в понеделник си вдигнах задничето и ходих до офталмолога на преглед - за всеки случай. Човека потвърди, че всичко  е ОК!   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 914
Е все пак накрая ,разумно  bouquet Hug
Но за бебенца на по два месеца,внимавайте майчета Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 326
А дали е белтъка ще е ефикасен за ечемик, че не мога да се отърва от един....... newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 2 521
Подкрепям мненията, че с очите НЕ трябва да се рискува с разни бабини деветини, но относно салмонелата - тя загива на 60 градуса за 3 минути, а твърдо сварено яице означава варене на 100 градуса за поне 10 минути. Така че поне откъм салмонела е било безопасно.

# 14
  • Мнения: 1 329
Да не съм загубила зрението на детето си!  Laughing Нито своето.    bouquet

Няма лошо, всеки сам избира какво да прави.Понякога бабините илачи помагат повече.
Включвам се само да кажа, че не ми хареса нахиленият емотикон.

Общи условия

Активация на акаунт