помогнете ми!

  • 601
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета! Може да ви се стори странно това което ще напиша, но за мен е голям проблем. Синът ми е на 1 г.и 7м, и упорито отказва да се научи да дъвче. Продължавам да пасирам всичко с единствената цел да се нахрани, в противен случай не яде и повръща храната. Помогнете ми, мили момичета, как успяхте да научите вашите дечица, как беше при вас? Това ме измъчва и много се притеснявам.... Cry

# 1
  • Мнения: 648
Не се притеснявай и ние бяхме така.Но трябва да си упорита и да започнеш да го храниш с храна на парченца-например и ние след пасатора не искахме да дъвчем по едрите късчета.Запачнах да мачкам храната с решетъчен ръчен пасатор от набора с прибори(дано се сещаш за кое става въпрос), а след това преминах с мачакане с вилица и така постепенно свикна.Дани сега е на 5г. но все още някои неща не може хубаво да дъвче ,просто защото бърза да не изпусне игрите.Според мен няма място за притеснение.Успех.

# 2
  • Мнения: 888
И моята маймунка е такава! Confused
Сега се храним с неща намачкани с вилица!
Пробвай детенце да кусва разни неща- парченца ябълка, бисквити...по-мекички неща- късчета от кюфте например ако харесва...иначе логоперка ми каза да правя гимнастика за дъвченето-т.е. да слагам пръст под брадичката- в меката част и да правиш нещо като масаж; освен това да се стремя да слагам храната отстрани в устата и детето само да си я поема с език;
Успех! Peace Praynig

# 3
  • Мнения: 117
Благодаря ви много, момичета, че се отзовахте толкова бързо  Grinning Сега вече се чувствам по-спокойна! Ще използвам вашият опит и съм сигурна че ще имаме подобрение. Още веднъж благодаря ви от сърце!  Heart Eyes

# 4
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И моят син го мързи да дъвче.Иска само да лапне и да глътне SadПродължавам да пасирам всичко което му давам...До кога ли...

# 5
  • Мнения: 941
Мислех,че само ние сме така,ама не.Чудя се как да го накарам да дъвче,а е на 11 м.Малко ако е по-едро почва да се дави,даже ми е повръщал на фонтан всичко изядено до момента.Днес му дадох малко козунак и каква физиономия направи Grinning Обаче вие сте прави и аз почвам да се инатя и да го тренирам

# 6
  • Мнения: 3 425
Споко  Flutter Дечко от около 2 седмици се опитва да дъвче,но все още всичко е намачкано или нарязано на ситно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт