Компютърна томография (скенер)!?

  • 2 908
  • 3
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета, ако има компетентни по въпроса да пишат. Предстои ми компютърна томография-скенер на меките органи и тъкани на цяло тяло. Въпросът ми е голямо ли е облъчването при такова изследване, вредно ли е? Знам, че ренгена и по-старите апарати са със силно лъчение, но за скенера нямам информация. Опитах с ехограф, но жлезите-надбъбречна и панкреас не се виждат добре, а явно от там идват всичките ми проблеми, имам нещо на ендокринната система. Предложиха ми, компютърна томография на всички меки тъкани от главата надолу.....незнам какво да правя, а искам да съм на ясно със състоянието си.

# 1
  • Мнения: 1 428
Чувала съм ,че скенера облъчва по-малко от рентгена,а е много по-точен при поставяне на диагнози.Дано най-сетне се разбере какво ти е и да се свърши с тия одисеи по лекари и болници.Знам от личен опит ,че най-лошата диагноза е непоставената.Ще чакам да ми кажеш резултата на лични.Успеш и дано не е нищо сериозно-ще стискам палци.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Досега само ми е известно, че съм в преддиабетно състояние. Имам нещо ендокринологично и за това се стигна дотам, предстои ми и ректоскопия, минах през гастроскопия.....блях, какво гадно изследване - маркуч през устата чак до дъното на стомаха...блях, гадост.
Ох и аз вече вдигнах ръце, дано се установи...че нямам вече нерви.

# 3
  • Мнения: 4 700
виж тук www.ncrrp.org/pdf/P1.pdf

Аz съм правила досега 5 такива иzследвания.

Общи условия

Активация на акаунт