дадох зеленчуково пюре със съдържание на глутен на петмесечно бебе

  • 739
  • 5
  •   1
Отговори
бебчо е на пет месеца и от няколко дни яде зеленчуково пюре за обяд. Едно от пюретата му, което според заглавието беше от картофи,моркови и ябълки се оказа, че е съдържало и овесени ядки, а храните съдържащи глутен се дават чак след осмия месец. Много съм притеснена дали няма да създам някакви проблеми на мъничето с това

# 1
  • Мнения: X
Наистина глутена се въвежда по-късно,но тъй или иначе вече си го дала пюрето...Следи за признаци на алергия-обрив,промяна в акото ,изобщо дали има реакция...Алергията към глутена е вродена и ако я има ще се прояви рано или късно/поне така съм чела,а и педката ни така твърди/....така,че гледай да не даваш нищо ново поне два-три дни...за да разбереш дали сте алергични/дано не сте Praynig/

# 2
  • Мнения: 75
Алергията към глутен или я има, или я няма, а когата се спре даването на храна с глутен би трябвало симптомите да изчезнат. Така или иначе все някога детето ще трябва да се сблъска с тази храна, затова не се коси много, най-вероятно няма да има проблеми, но го наблюдавай известно време. Виж какво намерих за глутена:
    "Някои хора имат непоносимост към пшеницата или глутена. Непоносимостта към глутена (протеина намиращ се в пшеницата, ръжта, ечемика и овеса) се нарича Целиакия. Смята се, че организмът реагира на глутена като антиген и задейства имунната система за защита, когато глутенът се поема от червата, което от своя страна води до оток на лигавицата им, което води до намаляване на способността на организма да усвоява ценни хранителни вещества. Симптомите и са анемия, умора, загуба на тегло, стомашни проблеми - подуване, болки, разстройство, повръщане, спазми и намаляване способността за преработка на ключови хранителни съставки. Нарушеното им усвояване води до загуба на витамини, минерални соли и енергия. Тъй като се нарушава храносмилането, може да се появят и хранителни алергии. Това предполага диета със свободни от глутен храни. " Дано всичко при вас да е наред  Praynig

# 3
Благодаря за отговора, вече съм малко по-спокойна. Засега няма никакви странични реакции, минаха вече два дни. Бебчо продължаава да си яде със същия апетит и кърмата, и пюретата. Занапред ще чета и по-внимателно съдържанието и няма да се доверявам само на заглавията.

# 4
  • Мнения: 254
Спокойно моето бебе беше на 20 дена и 2 седмици пи овесена вода против запек и нищо и няма, аз дори не бях чувала за глутен. Друг въпрос че изобщо не помогна за запека.
Едно време нашите баби и прабаби да не би да са знаели за алергии и глутен и незнам си какво пък сме станали хора.

# 5
  • Мнения: 2 553
Честито ти "въвеждане" на глутена и по-спокойно, изобщо не се тревожи  Hug

И малко офф за разведряване: Имам една приятелка луда, която, когато бебето й плаче или се сърди и тя му казваше "оооо, я тихо, че ей сега ще ти дам две лъжици глутен"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт