не мога да се справя

  • 4 225
  • 29
  •   1
Отговори
Заченах дъщеря си изкуствено, след години борба със стерилитет. Раждането и беше най - щастливия ден в живота ми. Бях приготвила всичко с най - голяма трепет и очакване. А сега не мога да се справя....не издържам вече. Първите месеци след раждането умирах от изнемога и недоспиване. Но си казвах че това ще отшуми и после всичко ще се нареди.  Малката е изключително лошо бебе. Непрекъснато е недоволна, постоянно ми е в ръцете, дере се и пищи при всеки опит да се откъсна от нея, мрънка. И това вече 11 месеца. Опитах се да я оставям да плаче, поне една чаша вода да изпия на спокойствие, но имам чувство че ще спре да диша. През деня не заспива нито един път, а през ноща се буди поне 7-8 пъти. А като започна да я храня направо ми се стъжнява живота. Чаках колики да минат, зъби, вече проходи......  Къде греша? Направо не издържам вече...Водихме я на лекар - детето си е наред, просто било от трудните. Как се справяте момичета? Моят телевизор ли е развален? Излизам да се разсея, прекарвам си весело, като се върна я гушкам и целувам, но на другия  ден отново същото. А други задължения във вкъщи нямам......само детето гледам.
Не ме разбирайте погрешно, обичам детето си много, искала съм го толкова много, но защо не мога да се справя? Толкова ли некадърна майка съм за Бога? Завиждам на мамите в парка с кротко спящите си и усмихнати бебета.







# 1
  • София
  • Мнения: 1 444
Мишона,
съжалявам че пишеш като гост и не мога да ти пусна съобщение.Но това не е проблем да ти споделя, че същият дявол, в ангелски лик беше моята голяма дъщеря.А моя милост не беше зряла жена като теб,а на 19 години и без никаква помощ от никъде, нито от родители, нито от съпруг-никой.?Бебето плачеше непрестанно, спях максимум по 4 часа на денонощие, ако поспях час повече направо имах главоболие от преспиване.Бях редовна студентка, нощем учех с ревящо бебе в скута, накрая прекъснах за една година, след като взех да припадам от изнемога по изпитите.Станах 45 кг. на височина 176см.-направо отвратителна гледка, като от концлагер и така се чувствах.Извеждах я,за да я приспя, защото заспиваше само навън в количката, но за зла участ навсякъде около нас точно бяха само павета и точно щастлива и спокойна, че е заспала тръгвах да я прибера вечер, дори по тъмно за да поспи и аз покрай нея и стигнем ли до паважа, колкото и да возех количката едва-едва, това дяволче ревваше с цяло гърло.Имаше случаи да не ококори очи и да не ревне и в момента обаче в който я вкарам вкъщи, като навита скокваше и ужасния рев оглушаваше кооперацията.Пробвах какво ли не, питах кой ли не, полагах какви ли не усилия, но резултат никакъв.Така до година и три месеца, когато не зная какво провокира промяната, не мога да си го обясня до ден днешен, една вечер просто заспа и спа непробудно почти до сутринта.Така постепенно си изгради нормален режим, дори започна сутрин да си играе тихо и да се занимава в леглото, докато аз се събудя.
Някой ми беше казвал, че такива "зли" дечица се променят така изведнъж като навършат годинка.Чакала съм момента, дори може да е смешно, но се надявах още същата нощ, след навършването на годината този кошмар да остане зад гърба ми, но не--------------Зная случаи, прикоито отчаяни родители са водили невръстните си рожби на знахар, да им леят куршум и да им баят, тъй като по техни думи *се е вселил дявола в тях*
Не зная определено какъв съвет да ти дам, освен да чакаш момента, когато дяволчето, обладало бебето ти ще си отиде доброволно
Успех и здрави нерви!!!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 69
Мишона,вьорьжи се с още малко тьрпение.Аз имам две момчета.Баткото беше много кротьк,малкия засега е като него,но аз сьм била нещо ужасно.Милата ми майка не е знаела какво е ден и какво е нощ.През деня горе-долу сьм се тьрпяла,но през нощта сьм се будела по 12 пьти.Майка ми е спяла "права" с мен на рьце.След като сьм навьршила 1 год.всичко се е променило.И при вас ще отмине този тежьк период Hug

# 3
  • Мнения: 1 629
Спокойно! Имам си същото нещо вкъщи. Просто трябва да оцелееш. Става все по-лесно, и по-лесно, вярвай ми.
Няма да е лошо да оставиш на някого(роднина или приятел) детето поне за един ден и ако трябва се мотай по улиците. Не си позволявай да се чувстваш гузна. Успех, ще ти трябва!

# 4
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
 Ей, мишона, с най-голямо съжеление изчетох какво си написала, само защото не можеш истински да се нарадваш. Моето бебче е ангел и знам как всички му се радваме и се благодарим на всички сили, които са ни дарили с такова спокойно и усмихнато дете. Разбира се винаги има и едно НО: имаше малко здравословни причини когато се роди и аз незнам дали не предпочитам да не спя година- две вместо да преживея първите месеци.
 А за неспането, мога да те свържа с една от най-близките си приателки, която живее с 5 месечните си близнаци и съпруга си, при свекърва, която не помага и грам, и двете деца плачат от зори до мрак. Тя също като теб иска всичко да свърши вече, но Уви 5 месеца е едно и също. И тя ги води по лекари и всеки ден се чуди какво не им е наред и се притеснява. Лощото е че няма никаква помощ, както за децата, така и за всичко останало. Това е къща, пране, храна. Естествено товва тя да седне да яде е нещо което не и се е случвало от 5 месеца  Wink .

  НЕ СА ВИ ЛОШИ ДЕЦАТА, просто СА  ПО-ТРУДНИ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ!  Надявам се, че един ден ще забравите тези трудности и ще се наслаждавате истински на всеки миг. А мойта свекърва казва:
" В деня в който ти се е родило детето е последната ти спокойна нощ, която си преживял".  Имаш ли дете едва ли някога повече ще спиш спокойно.

КУРАЖ ти желая и много сили!  И ако някой може да ти помага, открадвай време и за себе си!

# 5
  • Мнения: 2 863
Стана ми мъчно като те прочетох. Не си некадъна майка, просто децата са различнии. Аз не спях с голямото ми дете почти докато навърши годинка, понеже нощите ги беше обърнал на ден, а аз пък през деня не можех да спя, понеже нямах помощ и си го гледах сама.
Ако само гледаш детето,  значи имаш помощ и можеш  да излизаш или да си намериш занимание. В такива случаи е по-добре да прекарваш повече време отделно от детето, защото се получава омагьосан кръг- твоята собствена умора и нерви се предават на бебето и става още по-неспокойно. На мои приятели дъщерята реве за всичко, откакто се  е родила. Просто ги подлуди, добре, но се наложи да я гледа сега бабата през седмицата и детето си е ОК- там не  реве. Просто не винаги се получава синхрон между родители  и детете, но то няма да е винаги бебе, ще почне да разбира повече, да се заиграва и така .

# 6
  • Vienna
  • Мнения: 519
добре дошла в клуба!!!
и при нас детето беше много желано и планирано. и после се бях побьркала от нейния непрестанен рев и от недоспиване. така е най неприятно, 3ащото непрестанно се самообвиняваШ, колко го 4аках и исках това дете. а сега не мога да се справя .... това е напьлно нормално и както са ти писали и др. мами, просто е трудно 3а гледане дете. ще видиш, скоро ще по4нат да се оправят нешата и ще по4не да спи пове4е...  при мен помагаше само ако някой др. я в3емеше 3а няколко 4аса а3 да направя нещо 3а себе си, да отида на гимнастика или да седна някаде на 1 кафе и да по4ета жестник на спокоиствие.. или да поспя една цяла нощ, т.е. таткото да има 1 пьт седми4но нощно дежурство...  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 17 546
Аз пък имах възможността да гледам едновременно ангелче и дяволче, защото имам близнаци. Добре, че този кротичкия измъркваше по някое време, за да се сетя да го нахраня и него иначе беше като кукличка, кротък и спокоен! Но другия... Twisted Evil той ми взе здравето до като стана на 11 месеца! С баща му го носехме напред-назад на смени по цели нощи! Приспивахме го в детско самосвалче от тези големите (честна дума! не се смейте!)  с постлано в коритото одеялце по 20-30 минути! Баща им, които има биволски нерви и безкрайно спокойствие и той не издържа един ден! А щом го вдигнехме от камиончето уж заспал, за да го сложим в креватчето... леле мале! Все едно че въху кактуси го слагахме! А на вън по градинките събирахме очите на хората с вечното му врещене и се чудеха защо! Както си спеше 5-10 минутки и изведнъж се буди с кански ревове...И един ден вече ми беше писнало от всякъде, след не знам колко часово приспиване и реване, не издържах и го гмецнах в кревата от един метър височина, че като тупна на леглото се чу едно "миек" и се опули с ей такива очи  Shocked млъкна като онемял и от тогава до ден днешен, като легне заспива за 5 минути! Беше истински кошмар! Разбирам те и ти съчувствам, но най-малкото си лоша или некадърна майка! Многото е минало, мъничко остава! Стискам палци!
П.С. Не е лошо да преместиш темета в "Нашите деца", там ще получиш повече примери и съвети.

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 23:27 от Кристал

# 8
  • София
  • Мнения: 2 006

Детето много добре усеща настроението ти, чувствата ти. Ако ти си изнервена, нетърпелива и ядосана и то ще е така Flutter Моята дъщеря е почти на 2г. и продължава да се буди и съответно мен всяка нощ по 2-3 пъти. Пие вода, сменяме памперс Crazy...и така е откакто се е родила. А като беше по-малка се будеше по-често...и плачеше и съм я оставяла да реве от яд ... От както се е родила не съм спала и една нощ цялата непробудно. Но приех нещата, че ще са такива и свикнах и сега не ми пречи и не протестирам, че ставам всяка нощ.

Ще отмине този етап. опитай се да бъдеш по-спокойна и търпелива към детето. Приеми, че си е такова - ревливо, палаво, искащо непрекъснато мама...обичай си го такова и се радвай, че е живо и здраво!:hug:

# 9
  • Мнения: 12
Не бива да се обвиняваш за нищо всяко дете е различно но както ти писаха другите мами нещата ще се наредят просто имай още малко търпение.Аз имах голям късмет и с двете ми дъщери.Много са кротки и спят както през деня така и през ноща, бях се подготвила за безсънни нощи но се оказа че имам ангелчета,който се самоотглеждат почети сами.Ще видим как ще е с третото.........

# 10
  • Мнения: 58
 Heart EyesЕй, мишона не мисли че си лоша майка.
Лоши са само онези които не обичат децата си. Аз също заченах с доста мъки и познавам радостта и трепета от дългоочакваната радост. И подобно на теб първите месеци бях като ударена с мокър парцал( след доста време се оказа че е заради анемия---сиреч има си обяснение състоянието).
 Разбирам че ти е трудно, моята беше горе долу същата. Аз смятам, че дълго чаканото детенце го гледам с много повече грижи, внимание, тревоги само защото мога да оценя големият дар който бог ми е дал. Знам, че всички деца са дар божи, и всички родители си обичат децата, но когато детенце си е дошло от самосебеси се гледа с любов и разум, а когато го чакаш дълго трепериш за да му угодиш. И ето това е голямата грешка от която произхождат много дребни неприятности, които като ги събереш става голям проблем.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 537
Търпение,всичко ще си дойде на мястото! WinkПросто с някой деца е по-трудно. Grinning

# 12
  • Мнения: 6 167
нямаме бебе, за да давам съвети, но като ви чета, момичета... тръпки ме побиват.
аз не мога да се справя и с много по-малко от описаното...

# 13
  • Мнения: 1 058
Не си мисли , че си единствена. И мойто е едно дяволче. Вече е на две години и мира нямам. Аз се надявам като  навърши три да се поуспокои. На никой не пожелавам такъв ревльо.

# 14
  • Мнения: 750
Ахааа...позната история!И аз така-три години 4аках първата си рожба!И като се роди,в 4удо се видях!И аз като теб!Така ревеше бебка,4е в съседния блок я 4увах когато ходех на кафе при приятелка Shocked!Тръшкаше се и пла4еше за вси4ко!Един ден...седим си ние,а тя вика,,Дай вода!''А шишето е до нея!Казвам и -,,Вземи си я сама,до теб е шишето!''Тя пак,,Не!Ти.Ти дай вода."И....рев!Заси4ах-4ас и 20 мин!Правех какво ли не за да я накарам да спре да пла4е!Щом мен ме изкара извън нерви...а аз съм такова спокойствие,как да е неможеш ме ядоса!Но този пронизващ ушите ми рев ... Close ме побърка!Първото и наказание беше-оставих я в стаята и сама!То беше рев,тръшкане,скубане на косите,дори...запо4на да си удря шамари!Побърках се-тя пла4е в едната стая...аз в другата!4увствах се толкова безсилна Cry!Водих я на детски психиятър...нищо!Там кротка като ангел,седи и мига...слън4ице! FlutterДокторката каза...4е си е добре детето-просто е по ...буйно!И ако с времето не отмине тогава да се притеснявам!След като навърши 3 год. се промени!Кротка,тиха,с 4асове си играе а аз си шетам Grinning!Ве4е е на 7 и е на мама душицата...но мойта коса побеля Sick!Сега си имам още една дъщери4ка,на 3 седм. е!Надявам се тя да на прили4а на кака си Mr. Green!За сега е кротолинка,спинка и папка!Напъва се понякога да пла4е...ама по-скоро мяука като коте!Та...като се сетя майка ми какво е разказвала за мен-седяла съм под масата ,ревяла съм и...съм си хапела ръката до кръв #2gunfire!Лудница!Мама ме питала,,Що ревеш сега!''А аз-,,Щот ми се реве!'' Twisted EvilДа не вярвам,4е съм била такова дявол4е!Незнам какво да те посъветвам,освен...търпение мила,търпение!Няма друг метод!Ще мине време и ще се кротне!И не си лоша майка...просто си попаднала на буйно дете,за което ти трябва мноооого търпение и здрави нерви!Успех мила!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт