Отговори
  • Мнения: 179
Мили мами да питам има ли някоя кърмеща мама в Испания? Нужна ми е информация за това как се приема кърменето там,защото ми се налага да замина за два месеца там,а още се кърмим основно ,захранени сме ,но си се кърмим предимно.А за два месеца със сигурност сте ми се наложи да го заведа на доктор.А ваксините в Испания ,различни ли са от наще и изобщо седмия и осмия месец слага ли се някаква ваксина,защото ние за повече от два месеца няма да стоим,а ме притеснява как сте се оправим с ваксините и храненето!Моля ви ако някоя мама живее в Испания нека ми пише!!!!!!  Hug

# 1
  • Мнения: 3 880
Не съм от Испания, но бих ти препоръчала за ваксините да си следите вашия календар, по който сте карали до сега, след като ще сте само за 2 месеца. Ако през този период трябва да се сложи някаква ваксина, говорете предварително с педиатъра ви в БГ и той ще ви каже дали евентуално може да се отложи или сложи малко по-рано. Или пък ако не търпи промени в датата на слагане, да ви каже дали да си вземете ваксината от БГ и да ви я сложат в Испания или пък дали там има такава...
За кърменето не разбрах какво точно те притеснява newsm78 Никой няма да ти направи забежка, че си кърмиш детето Wink

# 2
  • Мнения: 811
ами незнам какви ваксини са му сложили на детето в бг.но тук от 6 тия месец до годинка няма прегледи,няма ваксини.
иначе за кърменето...ами какво точно те притеснява.продължавате си така .и тук има пюрета и всичко,което ти трябва. Wink
успех.  bouquet
P.P не забравяй картона с имунижациите да му вземеш.

# 3
  • Мнения: 179
alest,А този картон трябва ли нещо да го правя ,да го превеждам или нещо друго,защото тоие просто едно тефтерче с името на детето и разделено на графи ,в които са аписани най-отгоре видовете ваксини,а отдолу се пише датата на ваксината.Дано си ме разбрала!

# 4
  • Мнения: 186
ами незнам какви ваксини са му сложили на детето в бг.но тук от 6 тия месец до годинка няма прегледи,няма ваксини.
иначе за кърменето...ами какво точно те притеснява.продължавате си така .и тук има пюрета и всичко,което ти трябва. Wink
успех.  bouquet
P.P не забравяй картона с имунижациите да му вземеш.

Значи има значение в коя част на Испания ще отиде, защото в Паис Баско има консултация 9-ия месец, макар и само за следене на развитието (т.е. без ваксина)
За ваксините подкрепям Биба. А кърменето се възприема много добре  Wink наистина няма от какво да се притесняваш. Поне от жените, които аз познавам, не кърмят онези, които наистина нямат мляко  Grinning Картона не мисля че е нужно да го превеждаш, защото имената на ваксините са си така BCG, Rubeola, Hepatitis,Poliomielitis... само съкращениието на ДТК си е Difteeritis, Tetanos, Tosferina (по отделно)

# 5
  • España
  • Мнения: 341
Аз ти писах и в другата тема в "кърмене".Разликата с бг ваксините е,4е тук слагат задължително тази против менингит,а отскоро и неумококовата(незнам така ли се пиШе),но доколкото разбрах няма да си за постоянно тук,така  4е не мисля ,4е Ще се наложи да ги сложат.

# 6
  • Мнения: 811
Аз ти писах и в другата тема в "кърмене".Разликата с бг ваксините е,4е тук слагат задължително тази против менингит,а отскоро и неумококовата(незнам така ли се пиШе),но доколкото разбрах няма да си за постоянно тук,така  4е не мисля ,4е Ще се наложи да ги сложат.
явно наистина си е до провинция...защото тук,във валенсия не е задължителна менингитната.само тя се купува,30 еурос е.а и нали ви казах и консултации не правят много много.нито ги мерят нито нищо.ако искаш да видиш колко тежи детето,си го вoдиш в аптеката...малко безотговорна работа,защото аз все имам въпроси и ми се иска да чуя лекарски съвет...
картона няма смисъл да превеждаш.наименованията са едни и същи.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
кърменето - няма никакви проблеми ... виждала съм жени да кърмят  взаведения , по пеики .. абе изобщо където им падне . тук детето  е на по4ит ..  и никои никога не би ти направил никаква забележка . дори например  ако сте в бар ..може просто да си извади6 пюрето и да помоли6 да ти го стоплят . ако сте в ресторант - дори ще те питат в 4иниика ли да ти го сложат Simple Smile ....ако трябва да накърми6 сяда6 в някое по закътано място и готово - никои не те упреква за нищо . няма ги тези забележки дето ги 4ета в българия "ама не влизаите с коли4ката " "детето да не пипа" и т.н. . отвлякох се .. ... а за прегледите - ами просто се обаждате за сита при педиатъра и го питате каквото ви трябва . ако 4акате на мед сестрата .. има да 4акате .. нас пък тук ни мериха  и теглиха .. ваксини винаги ми напомянт кога трябва да слагам (аз затова и не ги помня какви и колко съм сложила ) - първата беше на 2 мес , на 6 , после на  9 и 15 мисля така беше . но  трябва да знаете 4е тук няма график за контролни прегледи - трябва сами да си ходите на педито .. дори без болест като искате - отивате и му казвате какво ви вълнува .. мен никога никои не ме е връщал !

# 8
Здравей !Пише ти една майка която живее в Испания.Кърменето се приема,като естествен процес и на никой няма да му направи впечатление каде кърмиш.За ваксините: Има на 2,4 ,6 и 15 месеца т.н. http://www.guiainfantil.com/salud/vacunas.htm Peace

# 9

Общи условия

Активация на акаунт