Бременност и алергия

  • 911
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
 Здравеите момичета, след всичко, което трябваше да преживея ми се появи и друг проблем. За тези които не знаят аз съм с един бъбрек, 2 отделни матки с 2 канала в обща шийка, преживях missed преди 3 месеца. Вече два пъти обаче правя алергични ракции като пия някои лекарства. Ходих на алерголог , тестуваха ме и се оказа , че имам алергия към домашен прах и мед. Освен това ми забраниха да пия каквито и да е антиперетици и аналгетици. Сега ще трябва да чакам още няколко месеца за да започнем с опитите за бебче отново защото сега ми слагат една ваксина. Знаете ли дали тези алергии се предават на плода, опасно ли е много ако по време на бременност направя такава алергична реакция и ако се наложи слагането на урбазон. Малко започнах да се плаша от всички тези работи. А също и за ваксината - лекарката каза , че не било опасно за плода даже било добре за него, но след 3-я месец от ваксината. Защо всичко трябва да става толкова трудно.

# 1
  • Мнения: 1 612
Здравей Мани!
Неприятна е ситуацията с алергията.
По мое мнение (все пак не съм специалист) не е задължително алергията да се предаде на бебето. Но нямам представа дали урбазона е вреден за плода.
За ваксината лекарката е права. Аз лично престанах да си слагам всякакъв вид ваксини. Дори пропуснах задължителната за тетанус.
Разбирам те напълно. На всички, които пишем в този форум ни е трудно. Но не се предаваме, а се борим!
Не се отказвай!
И на нашата улица ще изгрее слънчице!
Силно те прегръщам и ти стискам палци!
  bouquet

# 2
  • Мнения: 547
Мани здравей!И аз имам голям проблем с алергиите,вкл. домашен прах и понякога с меда.За себе си открих,че най-доброто лечение е да избягвам дразнителите.Това ми създава проблеми с околните,но нямам избор,защото при мен реакцията е най-вече дихателна-кихане,хрема,кашлячни пристъпи,които бяха определени от лекарите като астматични,понякога сърбеж и изключително рядко се появяват и кожни обриви.Лекарства за тези проблеми последно ползвах преди 1г.След това наблегнах на пазенето и на помощни средства като сироп от ленено семе,сироп от лукчета,локум,орехи,индреше.В един момент пих магарешко мляко,несварено,малки дози по няколко пъти на ден,докато свърши количеството с което се сдобих.В момент на силна реакция пия вода на глътки,търся да дишам чист въздух като едновременно с това смуча по 2 лукчета наведнъж от тези с 6-те билки.И така гледам да карам без лекарства.Но моята реакция е дихателна.Ако при теб е кожна не знам дали нещо от това би ти помогнало.Желая ти да намериш начин да се справиш с този проблем с минимум лекарства.Успех с бебеправенето! Hug

# 3
  • Мнения: 29
 Благодаря много за информацията. Моля се да се справя и с това .

Общи условия

Активация на акаунт