Къде бихте завели чужденец, за да му представите София?

  • 1 269
  • 17
  •   1
Отговори
Кои са местата които непременно трябва да се посетят,какво на всяка цена трябва да опита
чужденеца,за да се влюби в София ???
помагайте с предложения

Цитат
Koi sa mestata koito nepremenno trqbva da se posetqt,kakvo na vsqka cena trqbva da opita 4ujdeneca,za da se vlubi v sofia ???
pomagaite s predlojeniq

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 00:45 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 6 167
Според мен зависи много от чужденеца. И още повече от това какъв човек е.
Има разбира се, някакви ' задължителни' обекти за една културна ( да кажем) разходка.
Катедралата, Руската църква, Парламента, Художествената галерия,  Статуята на Св. София,  зоната около  Цум, подземната църква ( забравих как се казва срещу  Детмаг), ротондата, Зала България ( може би концерт?), Народния театър, Раковска, театрите, Славейков, пазара на открито на книги, Операта, Съдебната палата, НДК. Южния Парк, Националния исторически музей. Националния природонаучен музей. Естествено Боянската църква, може би Драгалевския манастир.
Бих завела чужденец  също така и на Женския пазар. задължително ще обиколим карето Св. Неделя, джамията, еврейския храм. това е уникално каренце. И много говорещо. Халите.
Между другото докато ходим по жълтите павета  ще кривнем зад Двореца и ще пием кафе в ТобаКо или Онда.
Вечер има много богат избор от клубове с жива музика, бих го завела да чуе Белослава в който клуб пее в момента
Има безкраен брой нови, модерни ресторанти, барове, и тн. ( Взимаш си Една седмица в София от някъде и избираш).
Ако му се ходи на кино отиваме в Арена , естествено спирка във Виктория.
та така, много може да се ходи из София.
Не съм сигурна, колко ще се влюби, но ... не си поставяй такива високи цели  Laughing

# 2
# 3
  • Мнения: 1 959
Бяхме веднъж в София с мъжът ми/преди да се оженим/отношението на хората и самия град  не му харесаха ама никък и от тогава избягваме всякакво ходене в София

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
E, хора - бъдете по-оптимистични!
Чужденците най-много се впечатляват от архитектурата в източна Европа - затова дори и да се разходите по улиците - пак ще се впечатли. Това е - атмосферата е различна!


# 5
  • Мнения: 1 363
Задължително на клуб. Едно време Суингинг Хол много ми харесваше и Ластрада, ама последното май отдавна не работи, а първото доста се е променило. Но ако е млад определено цяла нощ по клубове бих го мъкнала и на сутринта кафе някъде (или шкембе чорба и бира за отрезвяване Laughing). Това чудо май само в Б-я го има. Определено е атракция Grinning

# 6
  • Мнения: 2 757
Зависи от къде идва. Ако е западноевропеец и особено ако е пообиколил света, София изобщо няма да го впечатли, повярвай ми. Мъжът ми изобщо не я хареса. Иначе от всички места където сме били с него, а те са много, най-много му хареса Търново и Арбанаси и Смолян. Може би и защото там бяхме отседнали в много уютни местенца, които му отговаряха на вкуса. И Видин му харесва, аз съм от там  Wink Но само лятото - зимата не става, защото не работят готините кръчми в речната градина  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 817
София-Пловдив-Несебър-Созопол-Велико Търново-Арбанаси(двореца също!) и това за първи път стига!

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Александър Невски и криптата и, Света София, В подлеза на президентството и партийния дом- старините, Националния исторически музей (провери дали е изложено още голямото златно съкровище), Боянската църква.
Бих избегнала района на женския пазар, вярно колоритно е, но трудно ще се влюби в София ако го види Wink.
Аз съм софиянка, може би за това мисля че града е хубав и има какво да се види за да се хареса на чужденците.

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
На моя мъж най-много му хареса археологическия музей-не е голям, но има интересни неща и момичето, което ни разведе беше с много добър английски и определено познаваше добре експонатите и историята ни. Също го впечатли  района около халите-синагогата, джамията и да, водих го на женския пазар  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 423
Не съм била 2 години в България.
Променили са се доста неща.
Може би бих попитала в Клюкарника.
Все пак повечето хора живеят в БГ
и са по-адекватни откъм интересни
места за показ пред чужденци.

# 11
  • Мнения: 3 521
Зависи от човека.
На първото посещение_Народния театър, градинката около него, Двореца, Ал. Невски, Руската черква, Витошка и НъДъКъто...ако си пада туристче_Витоша zадължително.
Клубове и ресторанти_Уго, Мотто, ТоБаКо, Суши ресторанта, Виенската сладкарница на Раковска, 12те стола, Брилянтин, Бекстейдж, Червлио(ако си пада по тоzи тип zаведения Rolling Eyes)
Кино Арена, zала България zа културно масовата част...

При нас това беше на първо четене_хареса му, но като отидохме в Пловдив и...иzместихме влЮбването на 160 км. Югоиzточно Laughing.

# 12
  • Мнения: 884
водих го на женския пазар  Grinning
И на моят много му харесват пазарите  Laughing.
Не съм съгласна ,че на човек ''обиколил цял свят'' ще му е  безинтересна  София  Naughty ,точно обратното.По мои наблюдения само на задръстеняците чужденци-неизлизали от тяхно си село не им харесва София.
Ако ти трябва гид мисля ,че имаше няколко агенции,които се занимават точно с това-''Опознай и обикни България''  Grinning . Моите in-lows останаха много доволни! Ако ти трябват ще се поразровя  Wink

# 13
  • Мнения: 1 959
водих го на женския пазар  Grinning
Не съм съгласна ,че на човек ''обиколил цял свят'' ще му е  безинтересна  София  Naughty ,точно обратното.По мои наблюдения само на задръстеняците чужденци-неизлизали от тяхно си село не им харесва София.
Е извинявай ама това изказване ми е много плоско.Моя мъж е бил на много места по света да не споменавам че е бил около 30 пъти в Полша ама пък от София буквално се отврати и не е пожелал да ходи повторно виж Варна по му харесва.Така,че ще те помоля такива изказвания и заключения да не се правиш прибързано.Аз също не харесвам София.

# 14
  • Мнения: 884
Е как ще ти хареса София  Wink !
Прибързаните заключения май ги прави друг
И аз съм била 30 пъти на село при баба и каква е връзката тука  Grinning ?

Общи условия

Активация на акаунт