От бутертесто - бързо и лесно!

  • 15 831
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867
Бях пуснала снимки от руски форум в коледната тема, но днес реших да видя какво ще излезе. Ето свинските муцунки, мисля, че са доста сполучливи и за деца ще бъдат чудесни. Ако някоя ви се стори като едноок пират - не е, просто сложих стафидки за оченца, и едната е попрегоряла. Grinning







Хайде, в тая тема да слагаме пробвани рецепти от бутертесто, и за сладко и за солено!  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 505
Изглеждат много вкусно Simple SmileИмат ли плънка?

# 2
  • Мнения: 6 461
Много са забавни .

Изглеждат много вкусно Simple SmileИмат ли плънка?
Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Аууу, страхотни са Hug Кажи точно как се правят, че ники ги видя и веднага си ги заплю Wink

# 4
  • Мнения: 22 867
Не, нямат плънка, просто изрязах кръгчета от тестото с чаша, муцунки с капачка от едно шишенце, / залепват се за голямото кръгче, като се намокрят леко с вода от долната страна/, ушенца - тях ги закрепих, като понатиснах с ножа, лекичко ги "вдълбах" в голямото кръгче и ги оформих. За очи сложих стафидки. Поръсих със захар и във фурната. Попаднах и на рецепта за същите прасенца от тесто с мая и в тях вече има плънка. Но още не съм ги правила. Изглеждат много вкусно, ето така:

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 16:42 от labrex

# 5
  • Мнения: 6 461
Не, нямат плънка, просто изрязах кръгчета от тестото с чаша, муцунки с капачка от едно шишенце, / залепват се за голямото ....
Прасенцата са страхотни  smile3501

# 6
  • Мнения: 7 474
Много са хубави прасенцата   bouquet

Ето и моите  охлювчета, ти вече си ги пробвала  Laughing http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=824.msg8110#msg8110
Имам една идейка с бутер тесто , но в понеделник ще я изпробвам и ще пиша  Wink

# 7
  • Мнения: 867
Браво! Много са красиви!

Ето една рецепта от мен-Солени рулца от бутер тесто
 От обикновено бутер тесто се режат квадрати с размери 10 на 10 см.
Плънката- царевица/от консерва или замразена/, шунка, топено сирене, печена червена чушка,гъби.Плънката се  разстила върху квадратите и се навиват се на рулца, като ръбчетата се подгъват и се поставят в тавичката.Ръбовете да са отдолу при печенето.
Много са вкусни. Тази вечер ще ги правя, че имам гости, и ще пусна и снимки!

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Прасенцата ти изглеждат голЕми сладури. Браво!

# 9
  • Мнения: 22 867
Много са хубави прасенцата   bouquet

Ето и моите  охлювчета, ти вече си ги пробвала  Laughing http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=824.msg8110#msg8110
Имам една идейка с бутер тесто , но в понеделник ще я изпробвам и ще пиша  Wink

Да, L е о, охлювчетата страшно ми харесаха, точно защото стават бързо и са много вкусни.  bouquet
Ще очаквам с нетърпение новото ти предложение, не се и съмнявам, че ще е нещо интересно! Grinning

eli-di, и твоята рецепта изглежда много сполучлива! Ще се пробва непременно! Щом пък става и за гости........  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
моля за рецептата за прасенцата от тесто с мая Praynig и как точно се прави  bouquet

# 11
  • Мнения: 6 461
Много са хубави прасенцата   bouquet

Ето и моите  охлювчета, ти вече си ги пробвала  Laughing http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=824.msg8110#msg8110
Имам една идейка с бутер тесто , но в понеделник ще я изпробвам и ще пиша  Wink


Разгледах всичко аз... Wink

# 12
  • Мнения: 22 867
моля за рецептата за прасенцата от тесто с мая Praynig и как точно се прави  bouquet

Ето рецептата: / тя ще е малко off в тая бутертестяна тема, ама карай. Нали е за прасенца! Grinning/

Превеждам буквално от руски: "Смесват се чаша брашно с 2/3 пакет суха мая. Добавя се 0.5 л. топло мляко, щипка сол и щипка захар. Смесват се, добавят се 2 яйца и още брашно – около 2-3 чаши. Омесва се тесто и се оставя на топло място 30-40 мин.
В това време се прави пълнежа. В тиган се задушава кайма с лук.
Тестото се разделя на топчета. С намазани в олио ръце, за да не лепне тестото, се разтегля, слага се пълнеж, защипва се покраищата и се слага в тава с защипаната част отдолу. На всяко телце се залепва зурличка, уши и опашчица. Те се правят от оставено малко от тестото и премесено с още малко брашно. Очите са от черен пипер. Прасенцата се оставят да втасат около 20 мин, слагат се в загрята фурна. След 30-40 мин се мажат с разбито яйце и се оставят за още 10-ина минути във фурната."

Аз обикновено мажа с яйце още преди да сложа във фурната и,обикновено,30 мин са достатъчни, за да се изпече питка или нещо тестяно. Така че, съобразявай се с твоята фурна за времето на печене. Все ми се струва, че 50-60 мин са твърде много, поне за моята печка. Също така, можеш да сложиш някаква подправка на каймата - чер пипер или каквото предпочиташ.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
много ти благодаря, дали няма някакви снимки на приготвянето? Hug  bouquet Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Изглеждат страхотни!
Я да използвам случая да попитам какво трябва да направя, за да не стават нещата, които правя от бутертесто, ронливи?Има ли някаква тайна?

Общи условия

Активация на акаунт