Пореден въпрос за захранването?

  • 388
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Въпросът ми сигурно е много обсъждан,но не знам точно как да намеря отговор с търсачката. От два дни захранвам .Избрах да започнем с плодови пюрета.От много мислене,реших да избера плодовете като приятно начало в новите вкусови впечатления на нашия син.А после ще му мислим за зеленчуците...Та по въпроса-това,което не разбрах е по колко дни от един вид плод да му давам? Ето например 2 дни му давам пюре от ябълка,да давам ли още или да минем на следващия вид? С докторката говорихме,че на тази възраст мога и да прескачам с постепенната дажба-т.е не 1,2,3,а примерно от 1 лъжичка,на 3,после на5-6 и т.н. Но по-важно е да разбера колко дни да му давам от един вид плод?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
минимум 3 дни Peace

# 2
  • Мнения: 2 553

Съгласна съм - за начало 3 дни е добре. По принцип можеш да даваш 1 лъжичка, после 3, после 5-6.Аз в началото давах ябълката 6 дни - всеки ден увеличавах с по лъжичка - много страхливо захранвах  Joy Но сега като се замисля, ако е нещо наистина лекичко, можеш да увеличаваш и с по 2-4 лъжички  Peace

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз лично в началото въвеждах всяка нова храна 5 дни, след деветия -десетия месец намалих на 3 дни.

# 4
  • Мнения: 1 559
Препоръчително е да изчакваш поне 4-5 дни между въвеждането на различни твърди храни и да въвеждаш храните една по една.

# 5
  • Мнения: 111
Много ви благодаря! И аз така си представях,но друго е да се чуе от опитни и напреднали мами!

Общи условия

Активация на акаунт