въпрос относно зъболечение

  • 920
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
здравейте!
може някой да ми се изсмее,но имам страх от зъболекари,който граничи с фобия.като чакам пред кабинета получавам страшно сърцебиене,изпадам в ужас,а като седна на стола...,да не говорим.налагало ми се е 2 пъти да пия успокоителни.сега,след бременността ми,се появиха 2 кариеса и се налага да отида при някой стоматолог.въпроса ми е мога ли да искам упойка при всяко посещение?раждах нормално и повярвайте, знам какво е болка.не изпитвам само болка,а истински ужас.ако някой може да ми отговори ще му бъда много благодарна.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може да искаш упойка, разбира се!Говори предварително със зъболекаря и му обясни за фобията си.Ако не се съгласи, зъболекари има колкото искаш.

# 2
  • Мнения: 2 751
здравейте!
може някой да ми се изсмее,но имам страх от зъболекари,който граничи с фобия.като чакам пред кабинета получавам страшно сърцебиене,изпадам в ужас,а като седна на стола...,да не говорим.налагало ми се е 2 пъти да пия успокоителни.сега,след бременността ми,се появиха 2 кариеса и се налага да отида при някой стоматолог.въпроса ми е мога ли да искам упойка при всяко посещение?раждах нормално и повярвайте, знам какво е болка.не изпитвам само болка,а истински ужас.ако някой може да ми отговори ще му бъда много благодарна.
Разбирам те!  Mr. Green
На брат ми (мъж като скала, културист откак го помня) му слагат упойка още от вратата  Mr. Green Без упойка не сяда на стола!
Така, че...искай си упойка и си свиркай!  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 491
Поискай си, разбира се. И аз в България си исках от моята зъболекарка. Тук даже не ми се налага да искам, упойката е част от рутинната процедура по лекуване на кариеси.

# 4
  • Мнения: 286
Здравей, аз също се страхувам от зъболекари. Но след бременността се налагаше да ги посетя. Аз обаче се страхувам и от упойки, като видя иглата и ми се припада  Embarassed  Cry ... За щастие попаднах на страхотен специалист, намазва с нещо мястото и ме обезболява. Ходя с удоволствие при нея. Hug Ако те интересуват координати пиши! Peace

# 5
  • Мнения: 138
здравейте!
може някой да ми се изсмее,но имам страх от зъболекари,който граничи с фобия.като чакам пред кабинета получавам страшно сърцебиене,изпадам в ужас,а като седна на стола...,да не говорим.налагало ми се е 2 пъти да пия успокоителни.сега,след бременността ми,се появиха 2 кариеса и се налага да отида при някой стоматолог.въпроса ми е мога ли да искам упойка при всяко посещение?раждах нормално и повярвайте, знам какво е болка.не изпитвам само болка,а истински ужас.ако някой може да ми отговори ще му бъда много благодарна.
Имам един познат , който има ужасен страх от заболекари !Сещам се ,че преди година ме помоли да отида с него да си оправи един зъб .Аз се съгласих и тръгнах с него за кураж..Като наближихме зъболекарския кабинет той започна да се дърпа ...и си намери оправдание да не отиде...След няколко дена ,когато болката пак го налегна , той отново ме замоли да отида с него .....Този път влязохме вътре , но той като чу машинката как работи и писаците на една жена(как пък се случи точно тогава) и припадна пред вратата...Аз го вкарах вътре (буквално го внесох)..свестиха го и успя да си направи зъба .. но с 300 зора ..То не бе питане това за какво е онова как ще действа .. ще боли ли .. ..Добре , че зъболекарката имаше нерви да го изтърпи..па и аз бях застанал на вратата да не избяга ! Е, случват се такива неща даже и при мъжете  Simple Smile #2gunfire Но важното е човек да осъзнае , че подобен страх е само в тяхна вреда ...

# 6
  • София
  • Мнения: 903
Аз също доскоро много се страхувах от зъболекари. Като малка имах много лоши спомени от некадърни зъболекари и изпитвах истински ужас като трябваше да отида на зъболекар.
Но трябваше да си оправя зъбите и отидох при една зъболекарка, която много ми препоръчаха с мисълта, че ще искам упойка, каквото й да ми прави. Казах й още от вратата за моята фобия и че ще искам упойка да ми сложи. Тя каза, че няма проблем - ако съм съгласна да започнем първо без упойка, пък ако много ме боли ще спре и ще ми сложи упойка. И тогава се случи някакво чудо за мен. Оказа се, че жената е много добра , машината й също е добра, и оттогава до сега ми е оправила повече от 15 зъба и само  веднъж леко ме заболя. Просто тя винаги е много внимателна, почувстваш ли лека болка веднага спира, дава ти да пиеш вода и да се успокоиш и след малко продължава. Оттогава сякаш и фобията ми от зъболекари изчезна.

надявам се и при теб скоро проблема да се реши. Вярвай ми, няма нищо страшно стига да попаднеш на способен и внимателен  зъболекар.

# 7
  • Мнения: 5 393
Аз съм със същия страх от зъболекари, граничещ с фобия направо.Наскоро преминах дълъг курс на лечение, доста зъби имах за оправяне,почти всичко ми правиха с упойка.Естествено, че можеш да си поискаш упойка всеки път-въпроса е ,че се плаща.

# 8
  • Мнения: 2 237
Естествено че ще си поискаш упойка ! Все пак в 21 век живеем,няма да търпим болки я .Аз с изненада установих,че все още има хора които не искат упойки,не мога да го разбера.Но всеки си знае.
Не се страхувай,мисли само за това,как след като отидеш на зъболекар ще се усмихваш спокойно и няма да имаш проблеми   Peace

# 9
  • Мнения: 664
Аз май нямам какво ново да добавя, поискай си упойка и ще видиш как се променят нещата Simple Smile И аз в Бг имах много внимателна зъболекарка, но въпреки това доста пъти си ме е боляло. Като дойдох тук, бях приятно изненадана, за всеки кариес превантивно ти слагат упойка и нищо не се усеща от процедурата. Пак имам страх от самите машини и обстановката в кабинета, но вече не питам през минута с ратреперан глас дали ще боли.

# 10
  • Мнения: 161
много,много съм ви благодарна за отговорите.мислех,че само аз имам такъв проблем.отдъхнах си и доста се успокоих.ще се възползвам веднага от упойката,естествено.просто се страхувах,че ако поставя този въпрос пред стоматолога,няма да ме вземе на сериозно и едва ли не ще ми се изсмее.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 741
Аз съм голямо шубе също,нищо че съм бяла престилка!С голям зор стигам до зъболекарския кабинет,а без упойка изобщо не сядам на стола.Пък и щом е измислена,защо да не се възползваме?

# 12
  • София
  • Мнения: 903
Аз с изненада установих,че все още има хора които не искат упойки,не мога да го разбера.

Аз явно съм от тези хора, въпреки че живея в 21 век. Защо да искам упойка след като не ме боли?  newsm78( разбира се, че ако ме заболи ще си поискам ). А ако болката е някаква съвсем лека  и поносима - не мисля, че е кой знае какво геройство да се изтърпи.

А и ако си преглеждаш редовно зъбите ( през 6 месеца) и вземаш своевременни мерки - смятам, че изобщо ще забравиш що е болка.

# 13
  • Мнения: 2 751
Естествено че ще си поискаш упойка ! Все пак в 21 век живеем,няма да търпим болки я .Аз с изненада установих,че все още има хора които не искат упойки,не мога да го разбера.Но всеки си знае.
Не се страхувай,мисли само за това,как след като отидеш на зъболекар ще се усмихваш спокойно и няма да имаш проблеми   Peace
И аз не си искам упойка. Боли ме, но търпя.
Толкова мразя всякакви хапчета, лекарства и други, че предпочитам да търпя  Rolling Eyes
Някакъв своебразен инат съм на тема пиене на лекарства, но съм си такава, к'во да се прави  Thinking Crazy

Общи условия

Активация на акаунт