Може ли бременна да пие хапчета сенна заради запек?

  • 7 423
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Моя позната е бременна в началото на   3-ти месец и страда от запек.С какво може да си помогне и може ли да пие хапчета сенна за разхлабване?Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 2 039
Сената не е подходяща за бременни,то го пише на опаковката.Знам го,защото като бях бременна,страдах от същото и си купих такъв чай,ама прочетох,че не става   bouquet

# 2
  • Мнения: 46
Не е подходяща за бременни,може да предизвика контракции,да пие сутрин на гладно топла водичка с мед.Мисля,че само Дуфалакса го даваха на бременните.

# 3
  • Мнения: 596
Не е подходяща.
Повече плодове и зеленчуци.

# 4
  • Мнения: 2 035
Съгласна съм с момичетата преди мен  Peace
Да наблегне на плодове, овесени ядки, разни ей такива регулиращи храни.

# 5
  • Мнения: 1 999
Никак не е подходящо! Naughty
Защо не пробваш сутрин на гладно да пиеш топла вода с мед, като поне 1/2 час след това не хапвай нищо. Пробвай и Активия с мюсли. Може да има ефект.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
ПІрясно мляко. Мюсли. Сини сливи, сушени. Круши. Кафе (безкофеиново) на гладно, с мляко...

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Повече вода и мюсли!  Peace

Аз изядох мюслито си за цял живот напред  ooooh!

# 8
  • Мнения: 601
http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm
Само 90% съм сигурна, но до колкото си спомням, на таблетките Сена пишеше, че могат да се използват по време на бременност, но не продължително. Аз съм пила в последните месеци, защото ме беше страх да се напъвам. Усещах ги много ниско долу и имах чувството, че ще ги родя, ако се напъна малко. Laughing

# 9
  • Мнения: 1 986
 Не може Naughty

# 10
  • Мнения: 2 019
 не,защото предизвиква контракции

# 11
  • Мнения: 556
аз почти цяла бременност пих Дуфалак

# 12
  • Мнения: 2 663
Не е подходяща,може да предизвика конктакции.Вземи си Хуск помага много и е безвреден , предтсвлява фибри.Яж повечко киви или просто повече плодове и зеленчуци...

# 13
  • Мнения: 4 111
И аз пих само Дуфалак. Знам една гадост, която помага  - вечер накисваш в чаша вода сушени сини сливи и сутринта на гладно изпиваш водата.  Sick

# 14
Най-добре е твоята птиятелка да обогати дневното си меню с плодове, зеленчуци, мюсли, корнфлейкс, нискомаслено кисело и прясно мляко, пълнозърнест хляб. Срещу запек много помагат и сушените каийсии. Аз вече съм в 5-ти месец и до момента с този режим на хранене не съм имала никаКъв запек (дано и да нямам)! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт