Корекция на юздичка

  • 760
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте  Stuck Out Tongue
Имам син на 2 годинки, който е доста назад с говоренето - казва само няколко думички  Cry  По принцип все нещо 'говори', но предимно шъшка, съска... Все едно се опитва, но не може... нещо му пречи. Решихме да се консултираме с логопед в скоро време (даже и час имахме, но го тръшна грипа  Rolling Eyes манечкия и го отложихме).
Тези дни леля му (която е мед. работник, но не специалист по тези неща) каза, че май има проблем с юздичката, но не на езичето, а тази, която е между горната устничка и двете предни горни зъбчета - някакси е увеличена и стига съвсем до зъбките, освен това има и разстояние между предните 2  зъбки (което май му е по наследство от свекито).
Та исках да ви питам към какъв специалист да се обърна за консултация, ако сте се сблъскавали с такъв проблем... евентуално координати на доктори Embarassed

Предварително благодаря  Tada

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може стоматолог, може хирург да потърсите.
На моето бебе му правиха пластика на юздичката на езичето, че беше много къса и езичето стоеше много назад, чак му беше трудно да се храни. Понеже имаше операция и на небцето, мина наведнъж, при доц. Анастасов - Пловдив - Хируургиите на Пещерско шосе.
Сега е година и 10 мес. ама също сме назад с говоренето, казва много малко звуци.

# 2
Благодаря ти за включването  Simple Smile
Скорошно проговаряне ви пожелавам - важното е, че проблема е отстранен  Tada

  #Shocked Питам за координати на доктори, пък забравих да кажа, че сме от София  Animal Cow

# 3
Стоматолог! И като му срежат горната юздичка - с времето резците ще се съберат и няма да има разстояние между тях!А и няма да прилича на свекито...Hands Clap А ако долната пречи на говора ще срежат и нея.Не е сташно! thumbsup

# 4
  • Мнения: 79
Гостът съм аз  Embarassed

# 5
Стоматологичния институт!

# 6
Стоматологичния институт, и то при лицевъ-челюстни хирурзи.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
И ние сме от София, но ходихме в Пловдив, при нас небцето беше по-важно, там хирурга е страхотен, докато за една юздичка всеки стоматолог-хирург би могъл да свърши работа.

Общи условия

Активация на акаунт