Синекод вместо отхрачващ сироп?

  • 29 082
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Здравейте. Преди 1 седмица водихме малката София на алерголог заради дълго продължаваща кашлица. Лекарката я хвалят, че била добра, прегледа детето, изписа ни Ериус за 3 месеца  Confused И каза нещо, което е противно на всичките ми разбирания за лекуване на кашлица - при започваща кашлица да давам Синекод капки, вместо АЦЦ, Бромхексин или каквито и да е други отхрачващи сиропи. Направо ме хвърли в музиката тази жена. Доколкото знам Синекод подтиска кашлицата, а когато кашляме не е ли необходимо да изкарваме по-лесно секретите а не да ги задържаме в дробовете?
Пиша по повод на това, че двете се разболяха тези дни. Нищо особенно, и двете са със сополи, Ани не кашля, но София започна да кашля много лошо и доста се мъчи милото. Ето до сега съм я гушкала, защото не може да спи от кашлицата. НЕ отхрачва, а звучи по-скоро като суха кашлица, предполагам че всичко идва от носа. Въпроса е дали да не запаля колата и да не отида до някоя денонощна аптека да взема все пак този Синекод... Много се чудя... Страх ме е да не би да навреди повече от колкото да помогне...

Споделете опит моля, специално по отношение на лечение на кашлица по този начин.  Confused

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 127
На големия ми син са му изписвали Синекод за 2-3 дни когато кашлицата е суха и дразнеща. И когато премине във влажна тогава давам отхрачващи сиропи.

# 2
  • Мнения: X
От лекар знам ,че ''Синекод'' не се изписва на деца под 3 години и освен това, детето първо трябва да отхрачва и едва тогава  да приема нещо за подтискане, и то само в случай, че не може да спи от кашлицата.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 288
На сина  ми са му изписвали Синекод(капки или сироп)за суха и дразнеща кашлица.Понякога комбиниран и с Вентолин.

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Лекарят е изписвал на сина ми Синекод, когато е бил и под 3 год., но само ако кашлицата е суха, дразнеща и е в началото. Когато стане влажна ни е сменяул Синекода със сироп, който улеснява отхрачването.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 340
Първо се пие Синекод /на нас все капки ни изписват/, докато е суха кашлицата, за да се подтиска, ако не успее да се подтисне и стане отхрачваща, тогава се дава друг сироп за отхрачване. Синекода е приспособен за малки деца, на нас винаги и всички лекари са ни го препоръчвали /а ние доста сме посетили  Wink/.

# 6
  • Мнения: 9
Детето ти явно има алергия щом кашля дълго време и са му изписали ериус. Не се притеснявай да даваш синекод ако кашлицата е суха. Ние бяхме с такава алергична кашлича 2 мес. - чудо.Като се открие от какво е бързо минава. На малкия гърдитя му чак свиреха като дишаше. Бързо оздравяване.

# 7
  • Мнения: 5 228
Първо се пие Синекод /на нас все капки ни изписват/, докато е суха кашлицата, за да се подтиска, ако не успее да се подтисне и стане отхрачваща, тогава се дава друг сироп за отхрачване. Синекода е приспособен за малки деца, на нас винаги и всички лекари са ни го препоръчвали /а ние доста сме посетили  Wink/.

И на дъщеря ми предписаха по тази схема - първо Синеход, после отхрачващ.

# 8
  • Мнения: 2 751
Аз по-скоро се притеснявам, че са ви изписали Ериус за 3 месеца  Rolling Eyes
Знам, че не се приема повече от 1 месец, но, разбира се, може и да греша.
За Синекода нищо не знам. Shocked

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 726
за суха начална кашлица Синекод е много подходящ, за алергична кашлица също. Аз лично не харесвам отхрачващи сиропи и рядко стигаме до тях- предпочитам комбииран сироп тип Проспан- един сироп, без да следя какъв тип е кашлицата

# 10
  • в джунглата
  • Мнения: 916
На упътването на капките Синекод пише че е за деца над 6мес, а има сироп Синекод които е над 3год. Много съм доволна от тези капки за суха и дразнеща кашлица. Бързо оздравяване!

# 11
  • Мнения: 1 753
Благодаря за отговорите. Нищо не купих същата нощ. На следващия ден се обадих на педиатъра ни и тя ми каза същото, което и вие - Синекод при суха кашлица, а София вче започна да отхрачва по малко. Така че сега сме на АЦЦ плюс капки за нос. За Ериус ни каза да го пием 1 месец и после можем да минем на Зиртек.
Проблема при София е доста продължителна кашлица, макар да е силно казано, че е кашлица, а по-скоро събиране на секрет някъде в носоглътката и на 2-3 пъти през деня се закашля, за да го отдели. Това е. Но това прдължава вече 3-4 месеца, от както Анна започна да носи вирусите от детската градина. Та алерголожката е съвсем естествено да каже, че има алергия... Можеи така да е, но от какво е тази алергия? В къщи се чисти прах редовно, нямаме животни и растения... наисти на ми е трудно да си обясня от какво се получава това...
Да сте здрави всички и дано и ние бързо да се оправим. Поздрави!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт