За детегледачките

  • 919
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Искам да попитам някой от вас ползвал ли е услугите на сайт за детегледачки? Например www.sittercity.com или някой подобен? Тук не познаваме хората достатъчно, за да имам доверие на някой да ми препоръча, от друга страна в този сайт съвсем пък не ги познавам. Искам да намеря гледачка, на която да разчитам инцидентно когато ми се налага, не за постоянен ангажимент, но просто не се чувствам сигурна да ползвам услугите на тези.
Уж са спечелили много награди, сайта изглежда надежден, има и препоръки, можеш и background check да направиш, но някакси не ми е комфортно.  newsm78
Има ли някой, който да е ползвал?

# 1
  • Мнения: 3 367
здр,
когато искаш 1овек от подобен сайт много рядко ти гарантират 1е ще е един и същ (освен ако не го заявиш 3 седмици предварително);подобно теку1ество поне не мен не ми допада,ина1е ситерите са вероятно добри и проверени доста и отвсякъде;
питай по плейгрупи,по заниманията на к ходи Калин и пр,моят опит е 1е майките си споделят ситерите като цяло;друг варянт е някой местен интернет борд за майки(нашия е през локалния ежедевник)където се събират доста майки и може да с по1ерпи акъл;
бъди подготвена за теенс оба1е,хора над 22 взимат бая кинти и са много придир1иви..
та с 2 думи-не съм ползвала,не ми се е налагало,имам поне 3 ситери на к мога да се обадя,не бих ползвала заради теку1еството,не по други при1ини

# 2
  • Мнения: 7 091
Анет, погледнах пак. Това не е агенция за детегледачки, а само сайт, който осигурява връзка м/у детегледачката и родителя на детето.  С други думи детегледачките си постват резюмета, креденшъли, рекорди, препоръки и т.н. и родителя си избира с кого да се свърже, прави си интервю и сам си избира кого да наеме.
А има и вариант родителя да си постне, че си търси детегледачка със специалните изисквания и да му се обаждат на него хора.

# 3
  • Мнения: 3 367
аа..това е друго; може да се пробва,ако е фри нищо не ти коства да го тестваш..и пак-о1акай много теенс и джуниър колеж,за по-големи деца това не е лоша опция,но бебе не бих посмяла да оставя в ръце на дете аз..
късметско търсене!

# 4
  • Мнения: 198
Тнандоури,предполагам ,защото никога не съм ползвала услугите на детегледа4ка в къщи,4е не би трябвало да има проблем.казвам го защото милиони хора го правят..,но пък също така знам 4е не се гласув доверие така лесно когто става въпрос за децата ни!
няма ли някой познат около теб който да ти препоръ4а ве4е "изпитана" помощница?!
 Hug

# 5
  • Мнения: 1 216
Рзпитвай познатите си с деца. Наблюдавай нанитата по площадките. Може да ги заприказваш, ако ти допадат и да ги попиташ дали биха могли да бейбиситват и за теб понякога. Тук до нас има 2 жени, които имат домашна детска градина с 5-6 деца. Често ги засичам на разходка и виждам, че добре гледат децата и мисля, че бих могла да разчитам. Човек не знае кога ще му се наложи, макар и досега тук никога да не съм оставяла малката, дори и на приятели.

# 6
  • Мнения: 7 091
Ох балгодаря ви много за съветите, ама проблема е, че ние сме от 2 месеца и нещо тук и хората, които са около нас всичките са без деца, а пък и само от познат да взема препоръка също не ми е много комфортно, защото аз и човека, който ще ми препоръча гледачката не го познавам достатъчно. Всеки си има различни изисквания и може за техните изисквания детегледачката да е Ок, ама по моите да не е.
Освен това тук по площадки просто не излизаме, защото е адски студено, а и в нашия квартал наоколо няма въобще малки деца. Когато излизаме с малкия обикновено е на нещо от типа на Чъки Чийзес или нещо такова, където децата са с родителите си.  Като се постопли и започнем да ходим из парковете, сигурно и това е вариант.
Реално на мен ми трябва точно студентка, на която специалността и е примерно early childhood education или нещо такова, най-вече Калин да има с кого да контактува на английски докато тръгне на прискуул през есента.
Дано да попаднем на добра, а иначе сайта не е безплатен, за да ти дадат координати на гледачките плащаш еднократно 40$ и не помня дали имаше месечна такса ( за година май има отстъпка, но ако си за еднократно май беше 10$).

# 7
  • Мнения: 3 491
Щом ти трябва такава студентка, защо не се свържеш с местния университет? Поне в нашия местен в този департмент имат табло за обяви.
И на мене ми беше труден този момент с детегледачките. Анет правилно те е посъветвала, разгледай местните интернет бордове, виж как стоят нещата, пиши на някой-друг, пусни си обява. Аз си бях пуснала на две места. Имаше ефект.
Бях се свързала и със студентка по Early Childhood Education, пак чрез някакъв борд, но пък не ни пасваха програмите, иначе момичето звучеше добре. Прати ми резюме, препоръки на хора, но нещата се развиха другояче. Година по-късно й се обадих пак, тя вече беше доста ангажирана с практики и търсене на работа, но каза, че ако искам, може да ми залепи обявата там, където нейни колежки четат, и да поразпита. Междувременно пак нещата се развиха по-различно, но вече не помня подробности.
В университетските студентски центрове има също табло за обяви, поне в Rutgers е така. В един друг университет пък бюрото по студентски труд приема и разпространява такива обяви, и съм чувала от майки, че си намират оттам момичета.
Успех!

# 8
  • Мнения: 192
Tandoori,  Блажка ти е дала добър съвет.  Знаеш ли вече в какъв прискул ще ходи детето ти?  Ако да, защо не говориш с директорката и не и споделиш ситуацията си?  Обикновено детските градини имат стажанти през пролетта, които искат да бейбиситват вечер и да си изкарат пари.  Може да има и някои учителки, които да ситват също. 

# 9
  • Мнения: 3 367
колежите имат и вестници,може да се пробва и обява там;
виж и дали някои не предлага хоум дей кеър около вас(класифайдс в местния вестник),има начин дете да ходи почасово само
стажантите от прискул са чудесна опция, не знам дали етично и пр им позволяват,но не пречи да се опита,само мини през директора че да не нагазиш без да искаш някакви регулации
и пак-интернет!виж дали имате местна МОПС група,мамасорс и пр..
освен това е добре да решиш дали искаш бейбиситър или тютор..защото,за жалост, повечето почасови ситери вардят децата да оцелеят,много тв и пр..ако искаш да се учат и пр е различен диил..

# 10
  • Мнения: 7 091
Мерси момичета за хубавите съвети!!!
Ох, как ми се иска нашата си гледачка да беше тук, така хубаво се намерихме с нея, ама няма как.. Sad Така или иначе ще търсим нова, благодаря ви още веднъж, за някои неща наистина не се бях сетила! Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт