Счупих термометър

  • 885
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Тази сутрин счупих в стаята на бебето термометър-веднага го изнесох, изчистих с прахсмукачка, изхвърлих торбичката-но много се притеснявам ако е останало някое топченце живак.  Много ли е опасно, на някой случвало ли му се е?

# 1
  • Мнения: 601
И аз съм чупила. Изчистих. Залягах под легла, шкафове, пълзях и нищо не намерих. Отворих да проветря за по-дълго време( не знам до колко има логика) и това беше. После, след дъжд качулка, се порових из Интернет и намерих това :

"Живакът се обработва със сяра. Купува се от аптеката пакетче сяра (казва се сяра за пиене и струва стотинки, най-много левче) и се поръсва мястото, където се е разпръснал живакът. Престоява така известно време и след това се събира (може с прахосмукачка или с метла). Не се притеснявай, че вече си правила нещо, поръси пак."
"Аз счупих моя термометър върху детето!!! Бях го обърнала на краката ми, за да му премеря температурата по-лесно. Тогава беше на 11мес. Представи си как се почувствах. Но всичко е наред. Чела съм че количеството живак в термометрите изобщо не е толкова голямо, че да доведе до натравяне и т.н. "

"Ако прахосмукачката е водна няма опастност,но ако е с торбичките и филтрите(абе всичко вътре ,което е за еднократна употреба го хвърляй),другото го измий хубаво."



# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
.................

"Живакът се обработва със сяра. Купува се от аптеката пакетче сяра (казва се сяра за пиене и струва стотинки, най-много левче) и се поръсва мястото, където се е разпръснал живакът. Престоява така известно време и след това се събира (може с прахосмукачка или с метла). Не се притеснявай, че вече си правила нещо, поръси пак."
..................

Това е и моя отговор Peace

# 3
  • Мнения: 2 897
.................

"Живакът се обработва със сяра. Купува се от аптеката пакетче сяра (казва се сяра за пиене и струва стотинки, най-много левче) и се поръсва мястото, където се е разпръснал живакът. Престоява така известно време и след това се събира (може с прахосмукачка или с метла). Не се притеснявай, че вече си правила нещо, поръси пак."
..................

Това е и моя отговор Peace

И моя Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 17 838
Сигурна ли си че термометърът е живачен? Сега по често се правят със спирт вътре. Цветът на линийката при живачните термометри е сребрист, а при спиртните червен.

# 5
  • Мнения: 304
за жалост е живачен, но вече поръсих със сяра
Благодаря на всички за съвета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт