Как и след колко време ви дойде кърмата след раждане?

  • 689
  • 10
  •   1
Отговори
Как избегнахте болезнените гърди и усложненията свързани с тях след раждането?

# 1
  • Мнения: 2 751
Как избегнахте болезнените гърди и усложненията свързани с тях след раждането?
На мен ми дойде коластра на другия ден, понеже раждах секцио.
Имах много проблеми с кърменето-той не искаше да суче и гърдите ми постоянно бяха на бучки, болезнени и се запушваха, понеже млякото ми беше по-гъсто.
Преди всяко хранене си обливах гърдите с топла вода, да може сукането да е по-лесно.
Много е важно първия месец да се доизцеждаш до край след всяко хранене, за да не се задръжа кърма по каналите.
Няколко пъти се запушвах, но се оправях с много упорито цедене, и някакви компреси със синап (мисля, но не съм 100% сигурна).
Успех! Grinning

# 2
  • Мнения: 2 237
И аз раждах със секцио,и още щом ме качиха в стаята започнах с помпата за кърма да се изцеждам,макар че още нямах нищо.Опитвах се да симулирам бозаене,и скоро ми потече коластрата.След няколко часа донесоха бебето,сложих я и тя засука без проблем с което много ми помогна.Гърдите си поддържах като непрекъснато правех компреси с топли хавлиени кърпи,които мокрех с вода от чешмата в стаята ми (вряла вода)И изцеждане.До шушка.На втория -третия ден вече имах мляко за цялия китайски народ...
Проблеми с гърдите и кърменето не съм имала,само дето след два месеца кърмата ми спря,но това е друга тема...

# 3
  • Мнения: 6 164
На следващия ден ми дойде вечерта - изведнъж Фуп! и се надуха здраво. Моментално започнах да кърмя и да доизцеждам с помпа, докато ми се завие свят. Crazy

# 4
  • Мнения: 516
Коластрата дойде на 3-тият ден,
но много е важно ,да си помагаш с ка4ествена помпа.
Ина4е,самата кърма,ми "слезе"след седмица,
след като се прибрахме в къщи с бебето и се поуспокоих..
Няма да обяснявам,4е ревах ,като магаре,на изписването,
защото правиха"пробно кърмене" - изтеглиха детето и се оказа,4е изсукало - 0 грама...
Това е толкова относително и неадекватно заклю4ение,дали,ще имаш кърма или не...
Синът ми не е напълно отбид и до ден днешен...пове4е инфо,
ще полу4иш във форума за къмренето - не е зле и там,да си зададеш въпроса...

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На третия ден започна да тече видимо, преди това имаше коластра, но тя  е само капчици.
Бебето си засука на 6 час след раждането все едно само това е правила, не съм имала никакви проблеми с гърдите, но при мен като се препълнят и си потичаше кърма.

# 6
  • Мнения: 664
Питай по-добре в Кърмаческия, тук ще се объркаш от противоречиви мнения! Например изцеждането до дупка въобще не е наложително, изцежда се само до намаляване на напрежението и то само ако има нужда! Другото си го върши бебето Simple Smile

# 7
  • Мнения: 651
Питай по-добре в Кърмаческия, тук ще се объркаш от противоречиви мнения! Например изцеждането до дупка въобще не е наложително, изцежда се само до намаляване на напрежението и то само ако има нужда! Другото си го върши бебето Simple Smile
newsm10

# 8
ОК,вече го направих!

# 9
  • varna
  • Мнения: 1 012
за отпушване на каналите мога да ти препоръчан хомеопатични хапченца-профилактично-briyonia 9ch,silicea 15ch.-смучиш ги под езика сутрин 30 мин преди ядене,също за да избегнеш мастит-профилактично приемаш лецитин по 1 капсула дневно. а за да трагнат кърмата когато ти са напрегнати гърдите-аз слагах вряла вода в малко шише-330мл с капачка и така ги разстривах-таркалях го по тях- компресите много бързо изстиват а и ставаш мокър

# 10
  • Мнения: 256
оффффффф сташни болки бяха като станаха на рани зърната ми тогава се сетих за силиконовите зърна и за мазилата веднага след ражданета ми почна коластрата и до 2дни кърмата а проблемните рани се пооправиха към 3ти месец  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт