За заменянето на едно нощно хранене с вода...

  • 1 414
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте!

Искам да се консултирам с вас по един въпрос...

Педиатърката ме съветва да давам през нощта вода /т.е. за яденето в 3ч/ и между 12 и 6 съответно да му почива стомахчето.
На кърма сме и си ядем през 3часа.
Хубаво, обаче два пъти пробвам - скъсва се от рев и аз си го нахранвам и в 3часа.

Правилно ли е това?
Вие така ли процедирахте?
Така какво постигам - да спи по-дълго нощно време ли?

Благодаря...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Нищо няма да постигнеш, само ще си дразниш бебето да реве. Не я слушай педката, карай си изцяло на кърма. Коремчето няма от какво да почива когато бебето е само на кърма, тя е идеално пригодена за нуждите на бебето и съставът й е различен през различните периоди на денонощието, като се усвоява за около 90 минути от организма на бебето.
Това с "почиването" на коремчето важи най-вече за бебета на АМ, тъй като адаптето наистина по-трудно и по-бавно се усвоява от незрялото стомахче на бебето.
Кърми си спокойно, няма нужда да даваш вода вместо кърма.
Иначе , аз съм забелязала моя син (суче през 2 часа нощем), изсуква напълно цялата гърда само веднъж нощем (изпива и задното мляко), другите пъти суче по малко, колкото да да утоли жаждата си (изпива само предното мляко)
Правилно си постъпила, вслушвай се повече в майчинските си инстинкти и по-малко в педито по въпросите за кърменето.
Между другото и моята педка ме караше да заместя едно кърмене нощем, но нейните аргументи бяха защото беше наддал 1200 гр първия месец и това й се стори много...

Трябва да си оправиш линийката, че не се вижда колко сте големи.

# 2
  • Мнения: 3 760
Подкрепям горното мнение!!!!  Peace

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нищо не съм "заменяла". Кърмех, докато сама спря да се буди за хранене нощно време.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моята педиатърка не ме е съветвала такова нещо. Напротив - каза ми да го храня когато той поиска, не да чакам да минат 3 часа както са казали в болницата.

# 5
  • Мнения: 393
Откажи се от тази идея! Ако бебето само не реши да изхвърли нощното ядене, водички, залъгалки и т.н. няма да помогнат, дори напротив. Нощите ще станат още по-кошмарни, защото вместо да се напапка бебчо и да отнесе плувката, той ще реве от глад.
Кърми си на поискване и се надявай детенцето само да си направи някакъв режим!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 986
  И моята педиатърка ме беше посъветвала същото, но 3 дни след като навърши 2 месеца,дъщеря ми спря да се буди нощем PeaceПо-добре изчакай Peace

# 7
  • Мнения: 3 092
Все още кърмя дъщеря си по цяла нощ и то много по-често отколкото като беше на 2- 3 месеца.
Кърми си детето щом има нужда от това.
Съветите за почиващото стомахче на кърменото бебе отдавна не са актуални , ама ей го на!  Thinking

# 8
  • Мнения: 259
Аз пък забравих да кажа, че сме на 2 месеца...

/за линийката - убийте ме, ама немога да я сложа, мъчих се няколко пъти.../

Мами - и аз мисля като вас.
Наистина ми се струваше мъчение и дори неадекватност да не се храни беби щом иска...

Иначе няма да се сърдя ако вземе да пропуска някое хапване нощем, че да си припомня и аз какво беше това нормален сън... tooth

# 9
  • Мнения: 851
Абсолютно съм съгласна с всичко казано от момичетата. Помисли си само като си гладна и изпиеш 200 мл.вода вместо да хапнеш дали е приятно  Wink. Затова аз не причинявам такова нещо на малката. Храни си с кеф нощем. Моята преди се будеше по два пъти на нощ сега започна по веднъж и аз си свикнах с тоя начин на сън. Това с почивката на стомахчето е ПЪЛНА глупост!!! Успех Hug

# 10
  • Мнения: 439
подкрепям AngelEyes 
напълно!
Режима на бебчо някои мами го налагат.аз никога не съм го будила,за да яде в точен час.той си казва кога.ако спинка повечко се събужда с рев.ако ли не е искал да папка,може и сънен да го нахраня,но общо взето кърми си на поискване.бебчо ще ти показва кога трябва.иначе казват,че по-трудно се отказвало детето от цицата,отколкото от шишето,затова може би трябва да се дава вода.
една вечер пробвах с чай-изпи 50мл. като никога,на другия ден-старата песен,пак си папкаме нощем

# 11
  • Мнения: 214
Здвейте мили момичета...мойта малка прицеска сама се отказа от нощносто папане още на месец и 20дни и мога да ви кажа че съм много доволна и вече свикнах че с последното нейно папане трябва да си ледна за да се наспа и на следващия ден да съм бодра и наспала се...но и да не го беше направила нямаше да послушам ни баба си която имаше намерение ако не се откаже сама да я мъчиме с водичка нито педито си...казвали са ми че навремето мен така са ме отказвали от нощното папане и трябвало много търпение и нерви...моя съвет е оставете си бебчета сами да си направят режима казва ли са ми че е желателно поне веднъж на 24часа бебчето да си прави палза от 6 часа няма значение по кое време на денонощието ще е ткаче акоя прави тази палза от 6 часа не се притеснявайте Wink

# 12
  • Мнения: 887
И мен така ме беше посъветвала нашатапедиатърка,но аз продължих да го храня и през нощта.След 4 месец постепенно започна да спи по цяла нощ.Съветът ми е ти да се ръководиш от бебето,а не то от теб. Grinning

# 13
  • Мнения: 209
да ти кажа, хубаво е да почива стомахчето, но малцина са успелите!!!  Laughing моето бебе е на девет месеца и все още си хапва в 21ч,2-3ч и 6ч!!!и никакви води, чайове не помагат!!!

# 14
  • Мнения: 2 019
Нищо не съм "заменяла". Кърмех, докато сама спря да се буди за хранене нощно време.
i az

Общи условия

Активация на акаунт