кърмене след месно пюре??

  • 531
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 277
Здравейте!
Въпросът ми е следния. Чувала съм, че не трябвало да се кърми преди или след месното пюре, защото млякото пречело на усвояването на желязото от месото. Дали това е така или мога да си следвам режима, който съм си направила, а именно да кърмя и след това да давам пюре или в обратния ред. Нали в кърмата се съдържат ензими, които помагат за храносмилането, а месото си е доста голямо предизвикателство за стомахчето... Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
До годинката първо кърмиш, после даваш друго, след годинката първо даваш другото, после кърмиш.
Най-добре е да давш пюрета и др. неща между кърменията. Аз така направих, до годинката не съм замествала кърмене.

# 2
  • Мнения: 133
Аз лично не съм чувала такова нещо, а пък чета много материали...Никъде не съм срещала да пише че не може месо и кърма да се дават едно след друго....

# 3
  • София
  • Мнения: 277
да въпросът ми не беше дали да замествам кърмене и кое след кое следва... питах дали месото и кърменето си взаимодействат по някакъв начин...

# 4
  • Мнения: 133
да, да, ясно ми стана, ама това казвам, за пръв път чувам такова нещо...ти от кой го чу?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз попаднах на подобно твърдение някъде тук из темите Как върви захранването, но сега не мога да го намеря, за да го прочета и да му обърна добре внимание.

# 6
  • София
  • Мнения: 277
явно след като не е толкова всеизвестно няма да навредя на беба ако просто я кърмя преди пюрето както сме си свикнали... благодаря ви за мненията...

# 7
  • Мнения: 1 873
На мен не ми стана ясно вие захранвате тепърва с месно пюре или вече сте го въвели?Ако сега почвате първо кърмене и после дохранвайте.Нямам информация за взаимодействието на месото и кърмата, но не виждам причина кърмата да пречи на усвояването на желязото.

Общи условия

Активация на акаунт