Бяло на езика

  • 1 947
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Здравейте,дъщеря ми от няколко дена има нещо бяло на езика на други места в устата и няма,преди няколко дена бяха само бели точици а сега езика и е бял.Не кърмя храня я с АМ -Фризовом.На какво може да се дължи това бялото на езика и Rolling Eyes


# 1
  • Мнения: 742
Ами може да е млечница, но не съм сигурна. Мисля, че трябва да я види доктор за да каже с какво да я мажеш ако е такова.

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 15:05 от sisi_mi6i

# 2
  • Мнения: 5 393
Най-вероятно е млечница,макар че при нея побеляват и бузките от вътрешната страна.Консултирай се с лекар все пак.Иво 2 пъти имаше като по-малък и се оправи много бързо с Дактарин Орал Гел.

# 3
  • Мнения: 1 232
и според мен е млечница,голяма част от бебетата я имат,независимо дали са кърмени или на АМ,независимо от това дали устата се изплаква с водичка,лекарството-дактарин гел ефикасно и безвредно

# 4
  • Мнения: 1 243
сега забелязах че бяло има и на устните и.


# 5
  • Мнения: 574
Най-вероятно е млечница,макар че при нея побеляват и бузките от вътрешната страна.Консултирай се с лекар все пак.Иво 2 пъти имаше като по-малък и се оправи много бързо с Дактарин Орал Гел.
Отиди до педито ще ти каже най точно,ние също имахме и след първото намазване се оправи  bouquet

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз мисля че е млечница. Заведи я утре при педито да я види и да предпише с какво да мажеш.

# 7
Здравей и ние сме с бяло езиче и аз се притеснявам,но доколкото знам млечницата е болезнена и това всъщност били гъбички.по добре да я види педиатъра и и аз ще отида.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
И аз мисля че е млечница. Заведи я утре при педито да я види и да предпише с какво да мажеш.
Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
На 2 месеца и на моят син езика беше побелял-оказаха се гъбички.Изписаха му Дактарин орал гел.Оправи се.Много е важно,ако са гъбички във водата за къпане да слагаш малко сода бикарбонат,защото те се чистят през ануса.Содата ще пркъсне веригата.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 00:50 от nikij1979

# 10
  • Мнения: 678
А бялото по устичката може да е от сукането.Нещо като мазолчета

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
може да е млечница, щом не е само по езика, док ми е казвала да го ледам по непцето и венците за млечница.

# 12
  • Мнения: 4 451
Така, както го описваш - млечница е. Купи си Дактарин гел - много е ефикасен. На нас педиатъра ни го изписа точно за млечницата. Минава много бързо още след 2-3 намазвания. Как да провериш, дали наистина се касае за млечница? Взимаш една лъжичка и я обръщаш от към дръжката. Опитваш се да остържеш езичето на детето, не се ли маха, значи е такова. Нашият педиатър го направи с дървена шпатулка. Но щом има и по други места, освен на езичето, няма какво друго да е.

# 13
  • Мнения: 6 164
Дактаринът оправя за нула време, действай бързо, че ще ти откаже да яде.

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз мисля , че е млечница, но по-опитните да помагат.

Общи условия

Активация на акаунт