Температура и бременност

  • 1 380
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте момичета,

Знае ли някой, при бременност нормално ли е температурата да стига до 37.5 градуса? Имам предвид, измерена под мишницата?

# 1
  • Мнения: 5 362
Нормално е.Аз бях почти винаги с такава през бременността.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
През първите три месеца от бременността е нормално температурата да е над 37 градуса.

# 3
  • Мнения: 2 746
Аз вече почнах да си мисля много лоши неща...А според вас, може ли, ако ембрионът е загинал, да няма кървене, зацапване, болка?

# 4
  • Мнения: 260
Не се притеснявай за по-високата температура,мисля че е нормално. Преди месец лежах в отделение за патологична бременност и там  всеки ден  по 2 пъти ни мереха Т и ни казваха да не се притесняваме ,ако е над 37 .

# 5
  • Мнения: 260
Най- добре е да се консултираш с гинеколога и ,за да не се притесняваш излишно. Аз така бих направила . Между другото , в кой месец си? Ако си след 4 , би трябвало да усещаш движенията на плода.

# 6
  • Мнения: 46
    Illнормалната температура при бременните е до 37 .5,не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 2 746
Във втория месец съм, но имах проблеми с кървене, което спря в рамките на един ден, и не зная какво става с бебчето, дали е оцеляло.Тази седмица съм на контролен преглед и ще видим.Чувствам се много зле, в много лошо настроение, днес цял следобед ми се гади, и изобщо едни такива черни мисли ме налегнаха...

# 8
  • Мнения: 4 555
viva_nova, изобщо не се притеснявай!
И гаденето и черните мисли и лошото настроение и температурата, всичко това е нормално за този етап на бременността.
Гаденето е много неприятно и направо ти се струва, че не е нормално да се чувстваш толкова зле, но не се тревожи, съвсем нормално си е.
Успех и дано след прегледа да се успокоиш.

# 9
  • Мнения: 1 273
Във втория месец съм, но имах проблеми с кървене, което спря в рамките на един ден, и не зная какво става с бебчето, дали е оцеляло.Тази седмица съм на контролен преглед и ще видим.Чувствам се много зле, в много лошо настроение, днес цял следобед ми се гади, и изобщо едни такива черни мисли ме налегнаха...

Извинявай, ако ти се сторя груба, но как може да не отидеш на лекар след прокървяване (за да разбереш от какво е  и има ли проблем с плода), а седиш и се чудиш да ли бебчето е оцеляло? Съжелявам, но ми се струва много безотговорно! Иначе симптомите, които описваш са си типични за бремеността.
Успех на прегледа и леко бременеене!

# 10
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Бих отишла на лекар веднага.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 634
Да, нормално е първите месеци да имаш температура.
Първия месец бях, като настинала, дори първоначално не разпознах пражилните симтоми.
Но, ако продължи е добре да се консултираш с лекар.

# 12
  • Мнения: 2 746
Apv, разбира се че ходих на лекар, биха ми инжекция, пия и други хапове, а този преглед на който ще ходя е контролен, точно с цел да се види дали има ефект от лечението.

# 13
  • Мнения: 648
Не се притеснявай ,но просто ходи на лекар,защото знам ,че по принцип по-високата темперетура(имам впредвид над 37.9 ) е вече опасна за бебето.Успех и без паника.Каквото е писано ще стане ,така че излишно е да се притесняваш.

# 14
  • Мнения: 1 273
Apv, разбира се че ходих на лекар, биха ми инжекция, пия и други хапове, а този преглед на който ще ходя е контролен, точно с цел да се види дали има ефект от лечението.

Тогава се извинявам за предишния си пост, просто  начина по който си  написала твоя, създава впечатление,че не си била на лекар.
 Успех, от все сърце ти пожелавам всичко да е наред Hug

Общи условия

Активация на акаунт