Анкета: До кога ще работите/ работихте?

  • 3 686
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Трябва да изляза в отпуск по майчинство следващата седмица, но мисля да продължа да работя до края не само по финансови, но и по здравословни причини - в къщи се влудявам и вдигам кръвно от прекалено свободно време и въображение : )))
Майка ми като разбере, ще ме убие тя непрекъснато ми обяснява да си взема болнични и да си стоя в къщи щото имало грип и други : ) Сигурно е права - грипа е гадно нещо, но някак не си се представям в къщи : ( А вие?

# 1
  • Мнения: 6 472
Мсля да се трудя, до като изляза в отпуск по майчинство Simple Smile  Миналата бременност работих до края, но някак си сега нямам такъв ищях. Ще си подготвям другото детенце за училище Grinning  Проблемът ми е, че по финансови съображения ще трябва да се върна на работа, веднага след като ми изтече болничния след раждането Sad

# 2
  • Мнения: 844
Цитат на: Nova
Трябва да изляза в отпуск по майчинство следващата седмица, но мисля да продължа да работя до края не само по финансови, но и по здравословни причини - в къщи се влудявам и вдигам кръвно от прекалено свободно време и въображение : )))
Майка ми като разбере, ще ме убие тя непрекъснато ми обяснява да си взема болнични и да си стоя в къщи щото имало грип и други : ) Сигурно е права - грипа е гадно нещо, но някак не си се представям в къщи : ( А вие?

Ама наистина е права майка ти. Вярно е, че скуката убива, ама после като се роди бебето няма да можеш изобщо да си починеш. Минала съм по този път и ако няма кой да ти помага е страшно. Зареди се с повече сън по време на този отпуск до раждането, че това най-много ме мореше, три часовия интервал между храненията, в който трябва да се нахраните, да се наспиш, да пооправиш къщата, да сготвиш, да излезеш на разходка и т.н. И за грипа е напълно права. Аз хем в къщи си стоя, но каката ми донесе вирус от градината и ме тръшна точно когато съм на финала. Сега се моля, бебчо да почака малко, докато се оправя, щото инак както ме бъзика докторката, с едно изкашляне съм щяла да го изкарам. Не мога да си представя да ходя болна да раждам, та сега накрая по лекарско предписание се тъпча с антибиотик!
Айде късмет и дано вземеш малко акъл от препатилата!

# 3
  • Мнения: 143
Ми то по тази логика и дъщеря ми ще ми донесе нещо от училище, и тя подсмърча през ден, ама не върви да я оставя на улицата, нали? : ))))
Като бях бременна с нея си бях в къщи и последните 2-3 седмици ревях денонощно от ужас какво ми предстои... Ако сега остана, ще трябва да ме откарат на 4-ти километър : ))) Дали имат акушер-гинеколог там?  Grinning

# 4
  • Мнения: 4 187
Ти си знаеш най- добре, но все пак помисли.....Щом е даден отпуск явно има защо! възхищавам се на енергията ти и ако работата ти не те натоварва физически и психически давай! Знай само че почивката ти е нужна преди да родиш, премисли приоритетите си! Използвай отпуската си!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 728
Първия път имах рискова бременност и не вървеше да пътувам 25 км с градски транспорт посред зима за да ходя на работа. А с втората ми се засече с майчинството и не съм се връщала на работа.

# 6
  • Мнения: 46 434
До края работих, последно бях на работа в петък, а в неделя нощта ми започнаха контракциите Grinning
Живеехме на квартира в една малка гарсониера и не можех да си представя да се завра сама по цял ден Sad

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Няма моя отговор. Wink Напуснах през 3 месец от бременноста.

# 8
  • Мнения: 433
И аз следтретия месец излязох в болнични и така до края на бременността.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз излязох от самото начало на бременността по медицински причини. Но е доста подтискащо и депресиращо да си по цял ден в къщи. Аз се разхождах насам-натам ама друго си е да имаш работа и да се сред хора.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 694
Не че исках но от 3 мес. съм в болнични. Но не съжалявам защото много хубаво си починах.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 522
До 10 дни преди да родя - близнаци  Laughing

# 12
Аз излезнах в майчинство малко след датата / 45 дни преди раждане/ и първите дни ми беше много кофти, защото останах сама вкъщи и пълна скука. Но после се свиква и ми беше много добре. Ако имаш възможност да излезеш възползвай се.

# 13
  • Мнения: X
В началото на осмия месец напуснах работа и смених града и квартирата. Но не остана време за скучаене. Ако знаете каква картинка бях само - с големия корем на стълбата да боядисвам и лепя тапети  Laughing

# 14
  • Мнения: 229
Аз спрях да работя 6 седмици преди термина

Общи условия

Активация на акаунт