Бременност и домашни любимци

  • 6 739
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Мами, има ли промяна в поведението на вашите котки и кучета, откакто забременяхте?

Моя приятелка в момента е бременна и котката и - не и знам породата, но не е  улична - веднага е усетила,че тя е забременяла. Започнала да я избягва, да не ходи при нея, да търси само мъжът и. Спряла да играе с приятелката ми, преди е спяла само на корема и, сега - не, само си слагала двете предни лапи върху корема и и това било.

Наблюдавали ли сте подобна променена реакция към вас откакто забременяхте, мами?

А един път, бях в цикъл, и кучето на други наши приятели веднага ме усети, май..... Клекнах да го погаля - дакел е - а то започна да ме души..... Добре,че никой не забеляза.

Усещат ли животните нашите женски проблеми?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Като съм в цикъл - да, то им мирише, няма как. Ама като забременях не забелязах промяна... Ама той си знае, де. Имам куче.

# 2
  • Мнения: 1 273
Ха, аз имам котка, която е голяма лигла (спи между мен и мъжът ми, яде само ако и правш компания--много е смешно, докато тя яде аз или мажо и седим до главата и и говорим #Crazy), но когато забременях стана още по-голяма лигла. Постоянно се гушкаше и галише, ако съм в кухнята и правех нещо, а пък на нея и се спи--идва захапваше ме за ръкава и ме повеждаше към спалнята за да ми спи върху корема ooooh!. Сега когато бебо се роди, разлика няма--само дето иска да я храниш от ръка- не иска от купичката си Naughty. Иначе не се приближава до бебето и ако някой го държи стои далеч от него (можеби ревнува newsm78, макар че нито за миг не е получила по-малко внимание)

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,си изкарах бременността с котка и сега естествено я гледаме с бебето.При нас не се наблюдава никаква промяна.Като се роди Божа не я пусках в стаята и,но сега го правя с кеф,защото детето и пее,а пък тя му мяука и по този начен си осигурявам поне половин час спокойствие Mr. Green.

# 4
  • Мнения: 10 983
Да, котката ляга на корема ми и започва да мърка силно Heart Eyes Heart Eyes
По-рано преди да легне върху мен започваше да ме мачка с предни лапички, да си утъпче мястото, а сега не прави така - направо се намества.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Единствената промяна в поведението на котката ми беше, че престана да ми спи на корема. Много внимаваше като дивее да не ме удари по корема. Също така стана много лигава и постоянно искаше да я галя и да и обръщам внимание. За сметка на това сега ме оставя на спокойствие и само нощем идва да се гушка, когато ставам да кърмя.

# 6
  • Мнения: 2 208
Ние имаме котарак. Промяна на поведение имаше от моя страна към него след като забременях. Той си остана мъркащ и гальовен и усещаше, че съм бременна. Беше толкова внимателен като идваше при мен - полагаше нежно главичка на корема ми и се кротваше. Но аз го избягвах защото ме бяха наплашили...
Сега като чуя през нощта мрънкане и в първия момент не мога да преценя кой е - бебето или котарака. Та ставам да храня и двамата кой когато огладнее  Mr. Green

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Разсмяхте ме, колко са забавни животните... Laughing

# 8
  • Мнения: 4 555
Аз писах вече по темата, но някъде ми е изчезнало мнението newsm78

Имам зайче, което напоследък ми прави впечатление, че ме обикаля и се гушка в мен повече от обикновено. Даже още като вляза в стаята и се хвърля към мен, много мило ми става Simple Smile
Но предполагам причината е, че сега се застоявам повече вкъщи и му обръщам повече внимание, а то иска да си играе.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бременеех със старонемска овчарка, но промяна в поведението нямаше.Само като родих много страдаше защото нямах време да се занимавам с нея, а на мен ми беше много съвестно Sad

# 10
  • Мнения: X
Бременеех със старонемска овчарка, но промяна в поведението нямаше.Само като родих много страдаше защото нямах време да се занимавам с нея, а на мен ми беше много съвестно Sad

А при бебето пускате ли я? На мен това ми е голяма болка. Нашата лигла е свикнала да е целодневно с нас. По цял ден лежи на някого в краката, чудя се как да не я пренебрегвам като се роди бебето, но и да я държа на безопасно разстояние. Поне в началото.

# 11
  • Мнения: 4 344
Моя корарак преди лежеше върху мен, а като започнах да наедрявам ляга наблизо и ме наблюдава.По интересно е ,че наскоро лежах в МД и истинах жестоко/аварията с парното/.Та като се върнах само лежах и спях нали не ми беше добре а котака идваше до главата ми и ако не съм с отворени очи ме докосваше с лапа по лицето докато ги отворя после си отиваше на мястото.И  след 2-3 часа пак така.Мъж ми първо не повярва ама в неделя като го видя с очите си много се смя.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Аз имам куче и не виждам разлика в поведението й. Все същата лигла си е както и преди. По- скоро аз се промених, защото сега не мога да се движа колкото преди  Blush  и кучо страда от това, но свиква. От сега съм я отделила да не е при нас в стаята, за да не свързва промяната с появата на бебо.

# 13
  • Мнения: 287
ние имахме женска питбулка, която взехме като бебе 9 дни преди да съм забременяла! гледахме я като наше дете и ужасно я разглезихме...и май до последно не зацепи, че съм бременна, защото без никакво съобразяване си скачаше да се гушкаме и даже искаше да се подпира на корема ми!!!
 Проблема с нея беше, че си ходеше до тоалетна само в банята и не искаше да се научи да го прави изцяло на вън! и просто в един момент не можех да се справям с нейните изцепки и я експедирахме в прованса...сега там е царицата на двора, пази кокошките и мисли прасето за куче, яде ябълките от дървото и пак сере, кадето и падне!!!
но едни приятели си гледат техния пит и сега с новородения им син

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

А при бебето пускате ли я? На мен това ми е голяма болка. Нашата лигла е свикнала да е целодневно с нас. По цял ден лежи на някого в краката, чудя се как да не я пренебрегвам като се роди бебето, но и да я държа на безопасно разстояние. Поне в началото.
Бях леко притеснена дали да я пускам при бебето.Когато дойде педиатърката след изписването и казах, че имам огромно куче.Тя каза, че няма проблем да са заедно.Останах доста учудена, но след като имах разрешение от лекар опасенията ми отпаднаха.Спазвах хигиена, а и истината е, че съм против стерилността на бебетата.Това също е мнението на педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт