Отново за телефонните обаждания от далечни роднини....

  • 1 684
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 258
Много съм притеснена и искам да знам дали има подобна случка и при вас.Значи от няколко месеца на домашния телефон на родителите ми,господин ,говорещ на мьеко,търси упорито баща ми по име,представяйки се за негов роднина.Търси го през деня,което показва,че не е наясно,че баща ми по цял ден не е вкъщи.Нашите решиха да си сменят номера,тъй като им омръзна от него.Номерът на нашите е на името на баща ми,а на името на фирмата има още няколко номера,един от които е предоставен за ползване на наши семейни приятели.Преди малко жената,която ползва другия номер /в случая служебен/ се обади да каже,че въпросният господин се обадил да търси там баща ми ,представил се за някакъв братовчед на име Кирил и казал,че е наясно за смяната на другия номер,но че знае всички останали негови номера....Та се чудя,дали този нещастник е от онези "далечни роднини",модерни напоследък или пък е някой психар,който бих застреляля собственоръчно/имайки предвид и обърканите ми в момента хормониупредизвикващи внезапна ярост/....Шегата на страна,но ме хвана шубето...Вече си представям откъси от психотрилър....

# 1
  • Мнения: 4 700
това си е zа страх. Ба6та ти говорил ли е ве4е с него? Отидете в полицията. Не 4е 6те помогнат, но пък може тоя психар да го хване 6убе. Мале, мале, какви хора има по тоя свят. Ина4е и на ба6та ми са се обаждали така наре4ените роднини и са искали 2000 лева zа не6то си, но тои ги е раzкарал на бърzо и никога пове4е не са zваняли. Но тоzи ва6 "поzнат" е доста настоятелен.  newsm78

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 765
Тези хора явмо умора нямат...
Миналата седмица непрекъснато някакъв господин звънеше на телефона на дъщеря ми и след като тя няколко пъти му казала, че има грешка дойде и ми каза. 2 дена телефона и беше в мен за да може като звънне въпросния да мога аз да вдигна. След като аз също няколко пъти му казах, че има грешка започна да затваря като ми чуе гласа. На 3 ден се отказа. Казах на Сиса на незаписани номера да не вдига.
Тази седмица пък непрекъснато получава SMS от безплатните през сайта на M-tel. Вече се замислям за смяна на номера. Не че има гаранция, че няма да се случи пак....

Цветенце, чудя се не може ли баща ти да го набере номера и да му дръпне една реч по тел?
Баси нахалниците...а на полицията не може да се разчита, скоро в една тема някой беше писал, че са се обаждали, но без ефект.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 074
Днес преди малко ми се обади един от тези.
"Ама не ме ли позна", хехе, такова конско му дръпнах, че той ми тегли една и затвори.
Веднага се обадих на полицията и ми казаха, че не представлява за тях интерес моето обаждане. Имало по 100 на ден, видиш ли!

Интересно, ако ТОВА не ги интересува, че защо пък тези мръсници да спират?

# 4
  • Мнения: 4 700
мръсни гадове. И полицаите и теzи дето се обаждат.    #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire fight newsm61

подиграват се с бедните хора и им ограбват и малкото, което имат. Няма кои да ги спре.

# 5
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
И на баща ми по-рано се обаждаха и той много се чудеше кой е този колега. Искаха да се включи в някаква сделка, ама при поредното обаждане татко му казал, че телефона му се подслушва от полицията и да внимава. Този затвори и повече не се обади.
Не се връзвайте, няма начин да ти звъни някой по телефона и да не се сещаш кой е!

# 6
  • Мнения: 2 258
Да ви кажа,най-много ме притеснява,че номерът вкъщи беше на името на баща ми,а другият/при жената/е на името на фирмата....Верно,че баща ми е титуляр,но това едва ли е отбелязано в телефонния указател...

# 7
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Така наскоро и на мен ми звънна един от "братовчедите". Обаче загрях на секундата за кой става дума и викнах на мъжа ми да звъни по мобилния в полицията, за да го засекат тоя. Естествено, викнах, онзи ме чу, затвори и до тук  Blush. Много съм доволна, че така стана.

А иначе приятелка на баба ми, кукувица на 80 и нагоре...пак така й звъннали да искат 2400 лв. да ги занесе в Плевен и да вземе колет от Испания  #Crazy #Crazy #Crazy . В колета "имало нещо, което струвало 16 000 лв." и бабето като го продадяла - ще изкара несметни богатства. Всичките близки на бабката я разубеждавали, обаче старата Индиана Джоунс непослушала никого, отишла в Плевен, броила 2400 лв. и взела колета. Обаче "братовчедът" я предупредил, да го отвори след еди каква си там дата и сега бабето си държи кашонче в къщи, което струва само 2400 лв. И не дава да се пипне или отвори преди датата.
Може да ви звучи нереално, но за жалост е самата истина. Тази бабка рови в кофите, ходи с 2 различни обувки, стои гладна..., но имала скътанки някакви парици, които са отишли, познайте къде  Tired

# 8
  • Мнения: 4 585
Цветенце, имате права като абонати на БТК.
Публикувани са в началото на телефонния указател.
Общи условия на договора между абонатите и БТК.
Подава се жалба за обезпокоителни обаждания.
Ако обажданията продължат, Полицията поема случая.
Нямат право да ви кажат кой е извършителя на обажданията.

# 9
  • Мнения: 3 926
Ооо, аз също си имам "обожател". Само като го чуя вече и го чакам да започне с номерата - ама не ме ли позна, кой може да ти звъни от провинцията..., Жоро съм, братовчед ти.. И така след като три пъти му казах, че нямам братовчед Жоро като че поспря, ама да видим Thinking То и в това слънчево време много не се задържам да видя кой звъни, ама скоро не сме се чували Wink

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ох леле тези полудяха Sick, егати модата стана напоследък #2gunfire! На мен за 5 дни два пъти ми се обаждаха "роднините" и вече чаках да звъннат пак и да кажа че мъж ми работи в полицията и телефона се подслушва Crazy
Егати наглеците, ужассссс #2gunfire

# 11
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 127
Ама едни и също хора ли звънят из цяла България или различни бойни групички има  newsm78 ? И защо никой нищо не прави по въпроса? Възмутена съм до нямане накъде  Twisted Evil

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз понеже знаех за тези обаждания, в момента в който един от тези се обади в къщи започнах да му говоря все едно го познавам "ОО здрасти, познах те разбира се, аа пари нямам сега че сме много закъсали, ти нали ще ми пратиш онези пари дето предния път ми поиска- 3000 лева newsm78" и още куп простотии. Тоя май се шашна и млъкна, не знаеше какво да каже. После каза, че довечера ще ни дойде на гости да се видим. И оттогава не е звънял.
А при предните, когато се обаждаха на мобилни и искаха да се влиза в партия за някакъв бизнес с полупроводници, мъжа ми държа един на телефона в продължение на 1 1/2 да го разпитва, давайки си вид че ще се включи...

Въобще, нащрек съм, но честно казано не ме е страх особено...Но все пак бих подала молба за проследяване ако са настоятелни и звънят толкова често като при Цветенце...

# 13
  • Мнения: 2 759
              Аз искам да знам откъде взимат информацията. Как тъй намират хора със сменени телефони и т.н.т. Този достъп до лична информация трябва да се спре според мен, за да бъдат ограничени такива позвънявания. И на мен ми омръзна да звънят вкъщи - притеснявам се, ако ми звъннат в събота сутрин, точно преди да тръгнем да Пловдив за два дни например. Не ми харесва да оставям апартамента... От друга страна, вкъщи търсят един умрял преди 20 години роднина, та лесно ги разпознаваме. Засега не сме ги осведомявали, че човека е починал... Много ме дразнят и ме притесняват. Искам нещо да направя!

# 14
  • Мнения: 5 790
Ох, голяма гадост е това с тези обаждания. Вкъщи се обадили, ама поднали на съпруга. Той им теглил една дълга и широка и не се обадили повече. Много е неприятно, дано не се случва на никой, защото ние не се връзваме. Ама има по-възрастни хора, които им вярват и си дават  последните скътани пари на тези измамници.

Общи условия

Активация на акаунт