Шезлонг за бебе - от кой месец ?

  • 11 179
  • 60
  •   1
Отговори
Скъпи мами,
вчера купихме шезлонг на моя син,с висяши играчки и музика. Доста му се зарадва. Той е вече на 2 месеца,навършени. Мислите ли,че все още е рано да го слагам в него? А според вас колко време е подходящо да седи в него- 2 до 3 часа на ден или повече? Детето расте и непрекъснато има нужда да се запознава с нови и нови неща. Мисля, че в шезлонг или нещо подобно би му било по интересно отколкото да лежи непрекъснато в едно положение през целия ден.
Има и още нещо, преди да вземем шезлонга синът ми седя около 5-6 дни в столчето за кола за 3-4 часа на ден. Мислите ли че може да му навреди?

# 1
  • Мнения: 2 249
ние ползвахме шезлонг от първия месец-нашият е с регулиране на облегалката и може да става в легнало положение-бебка си стоеше там по цял ден и си я люлеех-слагай го смело Peace

# 2
  • Мнения: 503
ние го ползваме активно още от първата седмица Wink

# 3
  • Мнения: 10 983
Повечето са за възраст 0+ Peace

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
От осмия ден е в шезлонг сега първия и стана малък и купих голям,който става до 36 месеца.Като новородена откарваше по цял ден там и затова сега не иска да си спи в леглото. Peace

# 5
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Мисля, че на самия шезлонг трябва а е указано на каква възраст най-рано може да се използва. Моят шезлонг има анатомична подложка, която се използва от 0 до 4 месеца и след това се маха. Иначе бебчо като е буден си стои през целия ден в него, само като спи го слагам в леглото.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
ние ползвахме още от първия ден, наистина не е съвсем легнал има малък градус на гръбчето, но не е проблем.

# 7
  • Мнения: 678
ние ползвахме още от първия ден, наистина не е съвсем легнал има малък градус на гръбчето, но не е проблем.
и ние така

# 8
  • Мнения: 2 897
Повечето са за възраст 0+ Peace

Така е,слагай го дребчо и бъди спокойна Peace

# 9
Купихме шезлонга от магазина на Премаман. Наистина няма указание за възрастова граница. Монтирахме го, но ми се струва доста голям ъгъла. От служителите в магазина събрахме доста противоречива информация, така че не мога да разчитам на нея. Недостатък може би е ,че няма възможност за регулиране на наклона. Може би ако стои през деня окло 1-1.30 нищо няма да му стане, пък и аз ще съм по-спокойна.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
нашия беше с 3-4 степени на гръбчето...най-легналото беше около 20 градуса може би...най-много. имаш ли снимка на шезлонга, може и да е някакъв за по-големи деца, но пък то като стане малко по-голямо вече не ска да седи в шезлонг, ние го ползвахме до към 6м...

# 11
  • Мнения: 339
Ние много си обичаме шезлонга, стои там от новороден, но нашият шезлонг има напълно легнало положение Laughing

# 12
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Доколкото  зная  щшезлонга може да се ползва от раждането и няма ограничения за часове.Те неса направени като столчетата за кола при които бебето стои в една определена поза,и за това може да държиш бебето посточнно в шезлонга.

# 13
  • Мнения: 1 976
може би този шезлонг просто не  е шезлонг, след като няма регулиране на височината..не знам...нашият си имаше почти легнало положение и нямаше проблеми да слагаме бебока още от раждането му. Ако има ъгъл от 30 градуса, няма проблеми да слагаш човечето. Може да подлагаш възглавничка, за да стане по- равно.

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Доколкото  зная  шезлонга може да се ползва от раждането и няма ограничения за часове.Те неса направени като столчетата за кола при които бебето стои в една определена поза,и за това може да държиш бебето посточнно в шезлонга.
Така е, има определен ъгъл, който не би трябвало да вреди, тъй като анатомично обхваща телцето на бебчо. Аз не съм ползвала шезлонг, но кошничката за кола беше с възглавничка вътре и въпреки всичко имаше ъгъл. Така че спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт