Мола Ви дайте мнения за Деу Ланос

  • 6 058
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Майка ми и баща ми искат да си купуват кола и са се спрели на Деу Ланос 1400 куб.см.
Автомобилът е 99г. с 5 врати климатик и електрически стъкла.
Мъжът ми я хареса но ако някой е имал такава кола ще бъда благодарна да даде мнение. newsm51

# 1
Най-добре търси съвет от бакшиш. Нали в зората и средата на демокрацията се бяха нароили много такива таксита. 99-та звучи да е като от последните произведени, т.е. без детски болести, ама знае ли човек с тия корейци в онези мътни времена.

# 2
  • Мнения: 47
До колкото знам Деу са направени на платформа на Опел, и затова копират техния дизайн в някой от моделите си и двигателите . Най-често срещания двигател е 1.5 DOCH на Опел. Много надежден, видимо от това колко таксиметрови коли са Деу, както и добра ходова част. Бакшишите предпочитат предимно немски коли за таксита поради по-здрава ходова част. Може да се загледаш и ще видиш , че преобладава Опел, Фолксваген, Ауди и т.н. Преди години , частите за Деу бяха дефицит, но сега всичко се слага от Опел , а частите им са едни от най-евтините на пазара. За разлика от Опел не съм видял изгнило Деу. Така, че според мен ако баща ти е решил да вземе Ланоса няма да сгреши, тъй като Деу предлагат и пълен ел.пакет, климатик и други екстри, които при други коли са допълнителни. Успех! 

# 3
  • Мнения: 179
според мен Деу не са много качествени. По-евтини като качество, но пък се намират части, също евтини. Ако е на старо, дори нов внос, винаги има какво да се поправя по нея.

# 4
Ами майка ми си купи ново Деу Ланос 99-та година, кара го 3 години докато му падне гаранцията и после аз и го купих. Проблемите които ми е правило Деъ-то мога да ги изброя на пръстите на едната си ръка - сменям масло, филтри, гуми, накладки от време на време, все неща, които няма как да не се сменят т.е. редовни консомативи. Карам Деу-то от 3 години на метан, малко по-слабо е като мощност но отивам от Варна до Банско през София за 26 лв. в едната посока  Sunglasses Като стана на седем години и 4-те амортисьора на колата изпуснаха в рамките на 2 седмици - като по часовник - това е едното което съм сменял. Сменях тампоните скоро, беше се поразтракала, ама то 8 години по родните пътища  Crazy. Днес точно смених преден ляв шарнир - чувах го да почуква и реших да отида преди да ми е изял гумата. А да, преди 2 години някаде смених единия от лагерите на гумите, ама сега убиите ме, немога да се сетя кой беше. Ми това е, да чукна на дърво, нищо сериозно по колата а е вече на 160 000 км. Четох по горе че им били евтини частите на Ланосите - бе не е точно така, айде счупи един фар и после си 160 лв. вътре. Може да не е колкото на БМВ фара, ама не е и 30 лв. Иначе доста от частите могат да бъдат взети и от Опел, така че цената е средна.

Общи условия

Активация на акаунт