Моля - магазини за плат във Варна?

  • 5 612
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Здравейте!

Моля за малко помощ ...

Дали защото не излизам много или просто не съм обърнала внимание, но не мога да се сетя къде има магазини за платове из Варна. Моля, ако някоя мама шие, да обясни откъде купува материалите.

Благодаря предварително!

  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 960
в подлеза на жп гарата
зад Викинга на червения
на пазар чаталджа- пореда на касата за тока
на кръстовището на Червения до Мамбо
В уличките м/у червения и чаталджа имаше някъде още едно newsm78
зад окръжна болница пореда на аптека Марешки

Засега не се сещам за друго  Thinking

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Дамар - в един от блоковете на гърба на ВИНС-а.
/Това е последния от блоковете, наредени с отстъп един зад друг от Червения площад назад - близо до пощата; в ляво от него има магазин за мебели, а в дясно за шевни машини и аксесоари/

# 3
  • Мнения: 3 960
за Дамар имах впредвид с зад Викинга на червения  ама не се сетих името на магазина  Crazy

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
DVV, аз пък видях че няма Дамар и не дочетох поста Simple Smile
Има интересни неща и до подлеза Шипка - като се движиш към Княз Борис - от дясната страна до самия подлез мисля се пада.
Но все пак Дамар е магазинът в който отивам без колебание когато не ми се обикаля.

# 5
  • Мнения: 3 960
Да там има голям избор Grinning Laughing

# 6
  • Мнения: 389
Благодаря много!

Днес или утре ще видя какво се предлага по магазините, а освен това ще отскоча и до някоя кинкалерия. Идеята ми е доста специфична, ще ми трябва някакъв ефирен плат. Искам да си ушия костюм на ориенталска танцьорка с мъниста и обшивки  Party

# 7
  • Мнения: 3 960
Ами виждала съм готови в една кинкалерия като тръгнеш от белия пазар в посока колхозния отляво Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Близо до магазин Дамар има и кинкалерия. В съседния блок се намира, този който е най-близко до градинката. Има много голямо разнообразие от пайети и мъниста.

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тогава Дамар за коприна - или този до Мамбо на Червения за - азиатски платове.
Мънистата на червения наистина са много, имаше подобно и под Контеса на Мария Луиза  - мисля, че още е там. Можеш да си харесаш сутиен и по него да си харесаш плата. Чашките нашиваш а за кръста, може да си вземеш готови нанизи с мъниста или перли, за да не губиш време. Има и лентички с паети, а до мамбо може да има и плат на паети.

# 10
  • Мнения: 389
Пак благодаря на всички!

Да, знам, че продават и готови, но не ми харесват. Пък и половината радост ще ми е да си го направя сама.

Проблемът е, че освен разни дреболии за вкъщи, друго в живота си не съм ушила. Бродирам иначе, в ръцете не съм съвсем вързана.

Ако някой може да ме насочи за кройки - къде да търся поне - златни сте!  Hug

# 11
  • Мнения: 3 960
Какви кройки за какво ако е за ориенталския костюм  Rolling Eyesнезнам но ако е за други дрехи в Дамар продават Peace

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Кройки не съм срещала май.
ако не е арабски или индийски - сутиен + три квадратни парчета - едно за шал и две за шалвари - хващаш ги в кръста и при глезените, по дъното, а отстрани може и да не са на цяло свързани особено към глезените. Лесно е и с малко опити ще налучкаш. Набор е хубаво да има също.

Общи условия

Активация на акаунт