Любими занимания,игри;умения и навици;"бисерчета"...

  • 1 910
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 640
...на нашите почти 3-годишни дечица.
   Ясно е ,че отдавна не са бебета,мислят се за големи,търсят самостоятелни изяви,правят бели,стремейки се да ни помагат.Копират,импровизират,даже ни тероризират често. Confused Simple SmileАма са и много интересни и забавни!
  Нека си споделим за нашите пораснали вече ''бебета" или за малките ни госпожици и господа.
   Не забравяйте и "бисерчетата",та да се посмеем.

# 1
  • Мнения: 705
скоро си мислех, че няма тема за набор 2004, така както има за предходните. не искаш ли да промениш заглавието на тази, та да си пишем в нея когато и каквото се сетим?  Hug

иначе по така зададената тема - най-новият интерес на симона е за разликата между човек и животно.
" мамо, вълкът човек ли е?"
"не, животно"
" и що така е животно?" толкова се чудих как да обяснявам и накрая реших  да наблегна на физическите белези - опашка, уши, муцуна и т.н. слуша ме, слуша и накрая отбелязва "да, и животните хапят, аз - не" имаше период, когато от яд хапеше брат си, та явно оттогава го е запомнила newsm78

# 2
  • Мнения: 2 891
Преди няколко седмици ме разби със следното изказване:
- Мамооо, хайде на ходим на магазина.
- Защо, мило?
- На купиме бебе!  Shocked  Joy Joy Joy

Та така, грижи се за прираста на населението  Mr. Green

О, забравих. Реди пъзело по цял ден. Всякакви, картонени дървени ... каквото има.  Grinning

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 23:01 от jj okocha

# 3
  • Мнения: 8 505
скоро си мислех, че няма тема за набор 2004, така както има за предходните.

Няма,защото 2004 и следващите години са в Отчетни.

# 4
  • София
  • Мнения: 270
Много такива има и ме е яд, че не мога да се сетя сега.
Но ето последното.
 След поредния разговор за тооолкова интересните ми гърди и уточняване, че и тя има, но са малки и т.н., аз й обяснявам, че като се роди бебето от тях то ще суче мляко. Защото гърдите са за това, за да пият бебетата мляко от тях. Тя помисли секунда и каза замечтано :"И бозаа "...  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 640
скоро си мислех, че няма тема за набор 2004, така както има за предходните. не искаш ли да промениш заглавието на тази, та да си пишем в нея когато и каквото се сетим?  Hug

Stelt,
 Точно на това се надявах-да прочетете "между редовете' и да споделите това ,което ви вълнува,притеснява относно децата / 2004 г./.Сетих се ,че темата ,ако я формулирам с "набор  еди кой си",ще ме пратят другаде...
  И така,добре дошли и да не забравяте да пишете периодично.Темата няма за цел да задоволи
 нечие любопитство,а да си бъдем взаимно  полезни,обсъждайки интересното и уморително ежедневие с малките дами и господа.Нека се чувстваме свободни в избора на това,което ще споделяме.Благодаря ви!
  Моята мадама упорито твърди,че е "кака булка" и "се жени". Rolling Eyes"За кого?" я питам аз,а тя отвръща"За тати!"Увива си бяла гол.кърпа около тялото или главата и се фръцка.Казах на мъжа ми,че вече се чувствам свободна жена Hug,защото той си има нова булка.А тази идея явно й е влязла май покрай гледането на реклами!Видяло  детето булки,харесало му облеклото,тортата и айде-и то булка ще става!/Не знае ,горкото,какво го чака след това!/
  Сега сте вие,разказвайте.На какво ги учите?Какво им се отдава най-добре? С какво предпочитат да се занимават?Любими игри,закачки,приказки,филмчета,песнички?
  Нашите любими са "Мечо Пух","Барбароните","Бамби","Алиса" и "лоша баба,ауу,лоша баба",т.е."Пепеляшка".
 Опитва се да пее всичките куплети на "Зайченцето бяло",но се нуждае от подсещане,че тук-там позабравя и сменя думите със свои! Laughing /color]

# 6
  • Мнения: 1 640

 След поредния разговор за тооолкова интересните ми гърди и уточняване, че и тя има, но са малки и т.н., аз й обяснявам, че като се роди бебето от тях то ще суче мляко. Защото гърдите са за това, за да пият бебетата мляко от тях. Тя помисли секунда и каза замечтано :"И бозаа "...  Laughing
К'линка,у нас са на уважение не само моите,но и на татито "цици"-тата.То бъркане,то ровене и щипане в пазвите ни,много й е забавно,защото ние се гърчим от гъдел.
 А относно бозата-харесва я и иска,но умишлено не купувам зарадиаспартама и консервантите в нея.Особено аспартамът-вреден е!

# 7
  • Мнения: 256
Любимите филми на Криси са за Мечо Пух, съответно имаме почти всички герои в плюшен вариант. Изобщо гледането на филми е едно от любимите и занимания, с което аз изобщо не съм съгласна, но кой да ме чуе. Друго с което много се занимава са книжки и пъзели - редиме ги заедно, после тя си разваля някое ъгълче и си го нарежда сама - и все по добре се справя. А и песните и танците - непрекъснато нещо си пее - все по - често обаче си прави комбинаций от няколко песни или направо си измисля .

# 8
  • Мнения: 3 367
nqma kredor,izwinete
Nia reje s nojica i lepi po edni hartiii svetni napolseduk,mnogo se zanimawa s trud i tworchestwo
lepi munista i puhcheta , izrqzwa s moq pomosht figuri ,mnogo risuwa i igrae s plastelin,moje da se zanimawa sama dulog wreme
TW gleda malko,obicha franklin,dora i blus clues
fen e na dinozawri i prinseci
kato doide kredor shte pisha oshte

# 9
Две годишната ми дъщеря сега проговаря. Отново ми се струва, че се случва чудо. Гледа си мръсните крачета и вика: "Бозе, бозе, бозе!

# 10
А, за филмите и телевизията въобще - аз като видях накъде вървят нещата и казах че видеото е развалено, а телевизията я забраних въобще. Само Сънчо.

# 11
  • Мнения: 1 640
Две годишната ми дъщеря сега проговаря. Отново ми се струва, че се случва чудо. Гледа си мръсните крачета и вика: "Бозе, бозе, бозе!
Yod,моята дъщеря започна да се отпуска в говоренето и обогати речника си към 2г.-2г.и1мес.И така,постепенно с всеки изминал ден повтаряше все повече нови думи,изреченията й ставаха от по 3-4 думи.
  Сега-на 2г.6 мес.,обяснява с 4-5 изречения,свързани от обща тема.Даже почна бързо и превъзбудено да говори,но така половината думи не ги разбирам и губя нишката на мисълта й.Карам я да говори по-бавно и внимателно да артикулира думите.Има думи,в които пропуска цели срички.Но определено говорът й върви към подобряване.
  Днес я припирам да върви по-бързо,че ще изпуснем тролея,а тя накрая,обидена от повтарянията ми,казва;
    --Боже мой,Боже мой,мамо! Чака малко,чака малко! no--и разперва ръце встрани,клати глава в знак на неодобрение.Дадох си сметка,че аз жестикулирам по същия начин и употребявам същите изрази. Crazy

# 12
  • Мнения: 1 640

Nia reje s nojica i lepi po edni hartiii svetni napolseduk,mnogo se zanimawa s trud i tworchestwo
lepi munista i puhcheta , izrqzwa s moq pomosht figuri ,mnogo risuwa i igrae s plastelin,moje da se zanimawa sama dulog wreme
TW gleda malko,obicha franklin,dora i blus clues
  Анете,да те питам тези серийки за Дора експлоер колко са на брой приблизително.аз в 1 друга тема отккрих линк за изтеглянето на само 5 серийки от торенти.От снощи ги тегля.Има ли други и откъде?Образователни са, предполагам.
  За творчеството с ножица ,лепило и хартия-още не сме започнали сериозни занимания.Давам и вестник и рекламни брошури,ножици и я оставям да ги накълца.Обаче,напоследък забелязвам ,че се заглежда по рекламираните играчки в тези брошури и казва"Мамо,купи това!" и др.от този сорт.

# 13
  • Мнения: 256
А Криската днес ме попита: Мамо защо не ми купиш акордеон? -

# 14
  • Мнения: 705
  Моята мадама упорито твърди,че е "кака булка" и "се жени". Rolling Eyes"За кого?" я питам аз,а тя отвръща"За тати!"Увива си бяла гол.кърпа около тялото или главата и се фръцка.Казах на мъжа ми,че вече се чувствам свободна жена Hug,защото той си има нова булка.А тази идея явно й е влязла май покрай гледането на реклами!Видяло  детето булки,харесало му облеклото,тортата и айде-и то булка ще става!/Не знае ,горкото,какво го чака след това!/
 

а пускали ли сте й касета от вашата сватба (ако сте женени, де  Wink). на симона това все още й е любимия филм - всички хора които познава и обича са там, има много танци. особено е луда на тема хора, това ни е любимия танц вече, дори почва вече да вдига крак точно където трябва, абе въобще голям танц пада, дори и павел вече се включва Peace

Общи условия

Активация на акаунт