Има ли мами,които не използват столче за ко&#

  • 577
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Вярно е,че децата на тази възраст са в периода "не искам",но сина ми изобщо не мога да го сложа да стои в него!Сяда свободно и му поставям колана - в стола НЕ Naughty
Отдавам го на това,че може би му е тясно в него (9-36кг) и неудобно,понеже му допират крачетата в предната седалката newsm78
1.Вие забелязвате ли такава промяна в децата си,след навършването им на две години...?
2.Има ли наистина удобни столчета,независимо от цена и марка?
3.Всъщност,до каква възраст по закон трябва да се возят децата в такива?
           защото ако е до 36 кг,това значи 10 годишно някъде newsm78,което ми се вижда пълен абсурд newsm78
Ще съм безкрайно благодална за съдействието Ви!

ПП Само не ми се четат лекции,колко бузумно-погрешно е,детето да не е в стол за кола Crossing Arms Naughty

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 14:06 от Рожбо

# 1
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Момиченцет ни е още малко, но защо не пробваш да го слагаш да седи  в тези столчета от следващата възрастова група/дето са само седалки и детето ползва коланите на колата/, или да сложиш столчето на предната седалка така ще му е по-интересно и няма да му опират крачетата никъде.

# 2
  • Мнения: 2 309
Именно в такова столче е...от последната възрастова група,без собствени колани и ползвам тези на колата.В интерес на истината и на мен ми изглежда неудобен newsm78
На Чико е...все пак виждала съм по каталози,много-много по-хубави,музикални и какви ли не!?
Приемам всякакви идеи Hug стига да направим пътуването удобно за всички Peace

# 3
  • Мнения: 4 428
За поведението не мога да ти кажа, но наистина децата се возят да към 10год в столче/на седалка.
Мъжа ми има племенница в Германия и тя се е возила точно до 12-13 год възраст на седалка. На нея й е странно, като дойде в Бг и никой не си слага поне колана  Simple Smile

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не-никога не са седяли в колата извън столчето,така че не знаят дтуг вариант.Всяка си знае столчето и мястото и сами си сядат и чакат да ги закопчаем,компромиси с това не правим. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 797
 Синът ми вече отказва да се вози в столчето и колан не иска, чудя се какво ще го правя, понеже често пътуваме извън София. Мисля да пробвам със seat booster (може и да не се пише така) , но не знам дали не е малък.

# 6
  • Мнения: 1 455
Когато купих столче на сина ми,беше на 2 год.Сложих го и орева квартала.С мъжа ми се изпокарахме и тогава той го махна от стола,просто не търпи да го слуша как реве.На следващия ден сложих дъщеря ми в столче и учудването ми беше голямо,когато сина ми не възропта,а си седна сам в неговото.И така от тогава не е имало проблем.
Та моя съвет е да вземете и друго дете със столче във вашата кола,или пък вие да се повозите в чужда,просто да види някое детенце,което си сяда доброволно в стола.

# 7
  • Мнения: 371
Ние имаме столче на "Чико", много е удобно, но моят син не иска да седи повече от десетина минути в него.Явно при  различните деца положението е различно....

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не ползвахме като беше бебе, живеехме у свекърите и ходех навсякъде в количката,
от 9 месечна е в столче и понякога така се тръшка, че изобщо не можем да я закопчеем залисваме я с нещо или и обещаваме нещо и се кротва и сяда да  я закопчеем.
Сега лятото ще купуваме следващия размер столче.

# 9
  • Мнения: 984

пробвай с тези

# 10
  • Мнения: 2 309
Именно за такива столчета си мислех...без облегалки newsm78
Но какъв е целия смисъл от тях,единственото е,че е малко по-повдигнато!!!
Ох,незнам!Смятам,че се вживява на голям,като гледа от мама и тати,как сядат направо на седалките на колата Flutter
Ще взема да пробвам,по съвет на Гери Гери,как ще се отрази едно съвместно пътуване с друго дете в стол Hug дано има ефект...

# 11
  • Мнения: 984
целта на тези е да повдигнат детето и колана да му минава от там от където трябва, аз имам от по-обикновения модел, без каишката за регулиране на колана, но мисля, че тези са по-добри

Общи условия

Активация на акаунт