От кога месо и жълтък всеки ден?

  • 3 264
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 546
това ми е въпросът.
Синът ми ще стане на 1 година и не знам дали не трябва да започна да му давам всеки ден месо. Казаха ми, че трябва да му давам и по един жълтък всеки ден, но на мен това ми се вижда прекалено мого. До сега редувам месо и 1/2 жълтък.
Вие какво ще ме посъветвате?   

# 1
  • Мнения: 209
доколкото знам жълтък се дава през ден, месото също!!така е по-разнообразно за детето, а и червата си почиват!!

# 2
  • Мнения: 371
През 12 месец започнах да давам на моя син 3-4 пъти седмично месно пюре, 1 път рибно и 2 пъти зеленчуково, като ги редувам. Жълтък давам цял през ден.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Както сама си прецениш  Simple Smile Може да даваш всеки ден месо. А жълтък от време на време за разнообразие. Цял жълтък и то всеки ден, не те съветвам да даваш  Stop Може да имате и постни дни - без месо и без жълтък. Варианти много, ти най-добре ще си решиш.  Simple Smile

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Синът ми е на година и един месец.Аз давам два пъти в седмицата цял жълтък,сложен в постно ястие,а в останалите дни месо.Н е е необходимо да даваш всеки ден жълтък.

# 5
  • Мнения: 4 428
Аз давам месо всеки ден откакто сме на кухня  Peace Там просто това готвят. А жълтък давам 3-4 пъти седмично. И така мисля да си продължавам. Всеки ден ми се струва много  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 46 434
Ти си прецени  Peace

Аз месо давам всеки ден от 9-ти месец до сега.
Жълтък дадох за първи път на 1 г. и 7 м., сега яде от дъжд на вятър.

# 7
  • Мнения: 601
Аз знам, че трябва да има 2 зеленчукови дни. Да не е всеки ден на месо.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/716/51/

# 8
  • Мнения: 8 505
Месо всеки ден-откакто започна да яде нашата храна.
Яйца яде 2-3-5 пъти месечно.

# 9
  • Мнения: 6 461
От 8 ми месец започнах да давам всеки ден месно.

# 10
  • Мнения: 6 164
От 10ти месец яде месо всеки ден.
Жълтък всеки ден не е нужен, твърде много е. [/color]

# 11
  • Мнения: 8 242
Всеки ден давам месо от 7м. Жълтък още не съм.

# 12
  • Мнения: 887
Не се дават двете в един ден,най-вече на едно хранене.Жълтък давам само когато яденето е постно,но не за разнообразие,а защото е богат на желязо.

# 13
  • Мнения: 4 399
Много ми се струва всеки ден и месо и жълтък, при това цял. Аз давам на 13 месеца 5 пъти/седмица месо и 1 път жълтък, но не цял (около 1/2, максимум до 2/3). За яйцата четох наскоро че децата не трябва да ядат повече от 2-3 яйца на седмица.

# 14
  • Мнения: 4 621
Според мен не е необходимо всеки ден да се яде месо, а и по цял жълтък на ден също Thinking

Общи условия

Активация на акаунт