"Second life" има ли тук негови членове

  • 3 294
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 171
...и ако да, нека дадат малко разяснения Praynig

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
какво е това ?

# 2
  • Мнения: 2 070
За пръв път чувам. Какво е? Ти поне имаш ли предположения?

# 3
  • София
  • Мнения: 171
Това е някаква виртуална игра, целият свят е пощурял по нея.Все едно втори живот в кибер пространството, създаваш контакти, ходиш на работа, търгуваш, всичко което можеш да се сетиш от реалния живот...Звучи ми много интересно, но ми се иска някой член да даде инфо от извора

# 4
  • София
  • Мнения: 171
Ето какво намерих още:
От няколко дни, българската група във виртуалния свят Second Life притежава свое пространство.

Дарители са хората със псевдоними Atanas Burton и Neli Richez. Neli Richez е основател на групата Bulgaria, в която вече членуват 20 души.

Second Life е истински феномен в интернет пространството и много анализатори виждат в него прототип на бъдещия Web 3. Това е триизмерен свят изцяло създаден от своите потребители със стремително развиваща се икономика. Всеки ден в сървърите на Секънд Лайф влизат около 30000 души, които работят, учат или се забавляват, като при това обменят виртуални пари, конвертируеми в истински долари. Досега регистрираните потребители, "резиденти" във виртуалния свят, са над 3 милиона. Големи корпорации като IBM, Microsoft, Cisco имат офиси и обучаващи центрове там. Reuters поддържа постоянен кореспондент, а наскоро Швеция обяви, че ще открие свое посолство.

Най-скъпо в Секънд Лайф струва "земята", еквивалент на компютърното време, нужно за моделиране на триизмерното пространство. Притежаването на "земя" в Секънд Лайф е първа стъпка към създаването на българско представителство там. В групата България обмислят да "построят" културен център и посолство, които да информират гражданите на Second Life за България, а също и училище, в което по-опитните резиденти да помагат на прощъпалниците българи да се ориентират в новия свят.

Друг проект, който мобилизира малката българска виртуална общност е кампанията "Не сте сами". Изработени са лентички и плакати и се работи за организирането на протестно шествие.

# 5
  • Мнения: 765
 Ааааа...не ! Само това остава! А някои ходят на работа реално...

# 6
  • Мнения: 617
Тъкмо да обясня и ме изпревариха. Пху

# 7
  • Мнения: 2 070
Не ми е интересно. Има и виртуални държави между другото, регистрират си ги, управляват си ги, крале се водят. Скучно ми е това на мен.

# 8
  • Мнения: 239
...и ако да, нека дадат малко разяснения Praynig

Баце, когато съм бил в Секънд Лайф вие още и пиченца не сте били даже, камо ли пък да се превърнете в майченца.

жоро01 е името ми там. потърси ми го.

пробвай също така и project entropia. има пиченца, но има и майченца.

# 9
  • Мнения: 2 891
Реалният живот ми е достатъчен  Joy

# 10
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
...и ако да, нека дадат малко разяснения Praynig
Виж кво бе скъпа , когато някой задава тук въпрос по принцип му отговарят другите а не като теб
Това е някаква виртуална игра, целият свят е пощурял по нея.Все едно втори живот в кибер пространството, създаваш контакти, ходиш на работа, търгуваш, всичко което можеш да се сетиш от реалния живот...Звучи ми много интересно, но ми се иска някой член да даде инфо от извора
Първо потърси добре теми и писанки за това което пишеш и тогава си задавай въпроса   Thinking.
Ето какво намерих още:
От няколко дни, българската група във виртуалния свят Second Life притежава свое пространство.

Дарители са хората със псевдоними Atanas Burton и Neli Richez. Neli Richez е основател на групата Bulgaria, в която вече членуват 20 души.

Second Life е истински феномен в интернет пространството и много анализатори виждат в него прототип на бъдещия Web 3. Това е триизмерен свят изцяло създаден от своите потребители със стремително развиваща се икономика. Всеки ден в сървърите на Секънд Лайф влизат около 30000 души, които работят, учат или се забавляват, като при това обменят виртуални пари, конвертируеми в истински долари. Досега регистрираните потребители, "резиденти" във виртуалния свят, са над 3 милиона. Големи корпорации като IBM, Microsoft, Cisco имат офиси и обучаващи центрове там. Reuters поддържа постоянен кореспондент, а наскоро Швеция обяви, че ще открие свое посолство.

Най-скъпо в Секънд Лайф струва "земята", еквивалент на компютърното време, нужно за моделиране на триизмерното пространство. Притежаването на "земя" в Секънд Лайф е първа стъпка към създаването на българско представителство там. В групата България обмислят да "построят" културен център и посолство, които да информират гражданите на Second Life за България, а също и училище, в което по-опитните резиденти да помагат на прощъпалниците българи да се ориентират в новия свят.

Друг проект, който мобилизира малката българска виртуална общност е кампанията "Не сте сами". Изработени са лентички и плакати и се работи за организирането на протестно шествие.

Но ти явно гледаш да натрупаш мнения за да събереш по-вече звездички , но знай , че така не става мила  Laughing Най-много някоя от старите форумки да те сдъвче и изплюе за закуска . Naughty

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 22:29 от Снежка

# 11
  • Мнения: 2 616
На мен също ми е интересно, защото играта се представя като новата алтернатива на интернет. Швеция са си отворили посолство там. Не ми е ясно обаче защо хората дават толкова много пари за някаква си игра, нещо не го схващам както трявба тоя Second Life  Cry

# 12
  • Мнения: 3 575

Някой е станал с Д-то нагоре....
освен това в Клюкарника не се трупат мнения, съответно звездички !

# 13
  • Мнения: 803
Aз се регнах, отворих го 2 пъти, ама нещо не ме грабна.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 6 417
Много ми напомня на симулационната игра "Сим сити"-строиш си град, заселваш го, правиш магазини, развлечения, управляваш го. Целта е обитателите му да са максимално щастливи. Аз обаче им вдигах данъците и те започваха да се бунтуват, палеха наред  Joy а за да не им е скучен животът пусках летящи чинии, кацаха извънземни...голям майтап  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт