Края на историята

  • 1 284
  • 13
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Привет на всички!
спомняте ли си този случай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159854.0

Някои от вас ме питаха какво се случи с мен. Ето го и финала:
След като на няколко пъти зъба силно ме заболяваше и го облекчавах с лайка, стана така, че в неделя, 25 Февруари, (5 месеца след като започна да ме боли) ме заболя отново, но този път лайката и смрадликата не помагаха. Мазах се и с Биодент - паста, пак не помогна. Изкарах 4 денонощия с адски силни болки. Ако искате вярвайте - 4 нощи не спах. Звънях по разни стоматологични центрове, но всички ми отказаха, защото съм бременна.
На 1 март отидох пак при мойта стоматоложка, но тя се страхуваше да го извади, заради упойката. Прати ме при нейна позната - в Младост, в Спешен хирургичен стоматологичен център. А тази, другата стоматоложка каза, че се притеснява понеже от една упойка Лидокаин - разрешеното за бременни, щяло да усещам всичко и можело да получа контракции, а в 6 месец - става лошо. И т.н. Зъба не можеше и да се работи, поради същата причина - да не получа контракции от болките.
В крайна сметка, след като пообикалях и се наревах в такситата, отидох в Стоматологичния факултет. На входа един господин (охрана) ме упъти как да стигна до кабинета на д-р Факих /добре запомнете това име!!! и се възползвайте от неговите услуги, ако някога ви се наложи/. Отидох и почаках - доктора имаше някаква сложна лицево-челюстна (със сигурност не го казвам правилно) операция. А и имаше много хора. Влязох последна. Наплаках се от страх, нерви, напрежение, но най-вече - силна болка. Екипът беше невероятен и абсолютно професионален!!! Сложиха ми 1 доза лидокаин - толкова е позволено за бременни. За мен специално - зъба можеше вече да се извади, защото съм в 6-ти месец. Не се вади 1-5 и 8-9. Извадиха ми тъпия мъдрец за 1-2 минути - ловко и бързо, без да ме стресират. Нищо не усетих, като дори имаше вероятност да ме заболи, но аз болка не усетих никаква. За пари не споменаха и дума и категорично ми отказаха да платя нещо.
Привечер отидох на гинеколог и ми изписаха Оспамокс 500мг за 5 дни. Жабуря се и с Биодент - разтвора с прополис, мажа се и с паста Биодент. Но най-важното е, че от два дни се усетих по-радостна и освободена от един от най-лошите ми кошмари.

На целия екип, за който разказах, огромно БЛАГОДАРЯ!   bouquet   bouquet   bouquet
На д-р Факих - искрена признателност от все сърце!   bouquet   bouquet   bouquet

А на всички бременни, които може да имат такъв проблем (дано да няма НИТО ЕДНА ТАКАВА), се надявам да съм полезна ...

# 1
  • Мнения: 6 164
Много съм изненадана, че се е получила такава драма, на мен ми слагаха упойка по време на бременност и нямаше никакви проблеми.

# 2
  • Мнения: 6 164
А също ми е странно, че са ти изписали антибиотик и то по време на бременност, на мен са ми вадени 3 мъдреци и не съм пила АБ... Rolling Eyes

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Аз също четох за този антибиотик. Пише си и в листовката м, че няма никакво вредно влияние върху бременни. Дори някое от момичетата във форума ми го беше препоръчвало.

# 4
  • Мнения: 6 164
Ами да той е слаб, но големи премеждия за този мъдрец. Thinking Честно казано много са се пресилили пак тия доктори, може да седиш 4 дни с адски болки, но не могат една упойка да ти блъснат, дето има и подходящи за бременни. А тия 4 дни адски болки, като че ли не могат да предизвикат контракции. Thinking Много тъпо. За кво са те размотавали толкоз не знам...

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Благодаря , че разказа историята.

# 6
  • Мнения: 574
Съжалявам че си преживяла всичко това и за болката и страха който си изпитала  bouquet

# 7
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Най-много се надявам инфото да е полезно за други жени, защото когато ми се случи на мен, единствено от форума почерпих информация, за което благодаря на маметата още веднъж.

# 8
  • София
  • Мнения: 245
Съжалявам, че си преживяла този ужас и не разбирам как може толкова зъболекари да реагират по този начин?! Явно не са добри. На мен ми лекуваха болен мъдрец в деветия месец, болките преди да отида на зъболекар определено бяха по силни от 2-минутно пилване и слагане на лекарство. Сега пак съм бременна и ми извадиха мъдрец преди 1 седмица, в трети месец. Извадиха ми го с лека болка, защото корените му бяха криви, после не съм пила нито антибиотици, нито обезболяващи. И двата пъти ме приеха съвсем нормално по спешност на две различни места, които посещавах за първи път.
Пиша това, първо за да кажа, че ти съчувствам за ужасните болки и лошия късмет и второ, да посъветвам други бременни с такива проблеми да не се притеснявват и да ползват спокойно стоматологична помощ.

# 9
  • Мнения: 5 401
Ура за края на премеждията ти! Скромното ми мнение за д-р Факих е, че е много, много добър специалист и много човечен.

# 10
  • Мнения: 431
Най-много се надявам инфото да е полезно за други жени, защото когато ми се случи на мен, единствено от форума почерпих информация, за което благодаря на маметата още веднъж.
На мен със сигурност ми помогна, подейства ми успокояващо!
Аз от два дена съм с болки в мъдреца, вчера бях на зъболекар и ми сложиха лекарство за умъртвяване. Но тази сутрин се събудих с издут зъб, и доста се бях шашнала докато не прочетох твоята история. Сега поне знам, че и да се наложи да пия антибиотици не е толкова страшно. Много 10-х

# 11
  • Мнения: 3 116
Galausa, значи ти си била  Hug

Онзи ден се качвам в едно такси, при една дама таксиметраджийка и аз със страшен зъбобол отивах на зъболекар. И тя ми разказа че едно бременно момиче в 6 месец я хванало от поликлиниката от Младост към Стоматологичния кабинет, плачело от болка. Притесняваше се жената за теб  Simple Smile

Радвам се че всичко е завършило добре   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 621
Важното е, че всичко е приключило успешно  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 914
Уф, че не приятна история, добре , че е приключила  добре!



Общи условия

Активация на акаунт