САЛМОНЕЛА

  • 1 419
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Дъщеря ми е на 3 год и днес когато я взех от градина госпожата ми съобщава че в групата има дете болно от салмонела!Дайте някакво инфо за тази болест! Сутринта щели да ходят от ХЕИ  в градината да вземат проби от децата! Чудя се дали изобщо да я пускам! Май ще е по-добре да и пусна аз изследванията и да изчакам да мине малко време докато отшумят нещата!

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Няма смисъл вече да я спираш от градина - била е контактна, пък и по-добре да й вземат проби - ако открият носителство да се лекува с антибиотик. Успокой се и се обади и на личня лекар.

# 2
ами ако има и други деца които са заразени? изследванията на ХЕИ  няма да са готови до няколко дни!

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пак повтарям - тя ВЕЧЕ е била контактна. Ако ще се зарази, няма какво повече да се направи, освен да чакате резултатите от изследванията...А те мисля, че стават бързо, не няколко дни.

# 4
  • Мнения: 2 751
Чакай, чакай....салмонелата не е заразна...  newsm78
Тя се "хваща" от определени храни-яйца, месо, или от някой, който е болен и е пипал яденето.
На сватбата ми всички се разболяхме от салмонела, вкл. и аз.
Не е заразна, както грипа, това го знам със сигурност.
Ако и други деца са болни и се установи, че е от храна, давана в градината....  Rolling Eyes Shocked Направо припадам.
Иначе явно детето е яло нещо, от което се е разболяло, но не виждам защо да я спираш от градина  newsm78

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Кали съгласна съм с теб. Салмонелата не е заразна. В следствие на някаква храна е - яйца, млеко или месо. Наблюдавай детенцето. До 3-4 дни ще се проявят симптоми ако е яло от тази храна. На близка приятелка детенцето и беше в болница от салмонела. Изхождало се по 13 пъти на ден. Вдигнало Т, направило и температурен гърч. Оказало се, че е от салам домашно производство. Родителите не са яли от него.

Общи условия

Активация на акаунт