Пюре или кърма?

  • 1 208
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мами! Все още кърмя бебето си, което е на 6 месеца. Но отскоро започнах да го захранвам. Прочетох в един сайт, че по-правилно е първо бебето да суче, след което да си хапне пюрето. Обратното водело до по-бързо отбиване. И аз понеже не искам да си отбивам детенцето, почнах по този начин, противно на съвета на педиатъра ни.
Моля Ви, кажете ми дали съм права и споделете опита си по проблема. Чакам с нетърпение мненията ви.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 689
Аз знам, че първо се захранва бебчето с пюре, а след това, колкото не му е достигнало се дохранва с кърма (АМ).

# 2
  • Мнения: 1 771
Аз първо с кърма и после с пюре.

# 3
  • Мнения: 3 760
Аз първо с кърма и после с пюре.
Peace До годинката първо даваш млякото, после другата храна. След годинката - обратното.

# 4
  • Мнения: 5 401
Първо давам пюрето или кашата, а после кърмя. Пробвах няколко пъти както Мъни е написала, но той отказа пюрето. Каби изяжда около 50-60 г пюре и не иска веднага да суче.

# 5
  • Мнения: 16
Благодаря, Мъни! Но няма да казвам на педиатъра, че така храня, защото нали разбираш? Аз в началото почнах обратно - по "правилния" начин, но усетих, че детето суче твърде малко и кърмата ми си остава. Нещо тази работа не ми хареса и случайно прочетох нещо та смених тактиката.

# 6
  • Мнения: 887
Аз знам, че първо се захранва бебчето с пюре, а след това, колкото не му е достигнало се дохранва с кърма (АМ).
Така е,защото когато захранваш даваш определено количество от храната която въвеждаш.Ако първо го накърмиш как ще разбереш колко кърма е изпило,за да додадеш след това пюрето?

# 7
  • Мнения: 16
По принцип никога не знам колко кърма изпива - дали преди или след пюрето, но поне виждам, колко пюре изяжда. Wink

# 8
  • Мнения: 371
Педиатъра ти е прав. Нали захранваш все пак, т.е. постепенно заместваш едно кърмене с твърда храна /след това две хранения и така нататък/. Значи първо даваш пюрето след това дохранваш с кърма, докато бебето се нахрани /то си показва/.

# 9
  • София
  • Мнения: 555
Ако не искаш да заменяш хранене скоро, давай първо кърма и после пюре. В този случай, твърдата храна е за запознаване с нови вкусове и консистенции, а не за нахранване. Наистина има вероятност след заменяне на няколко хранения, детето да се откаже от сученето, но това е много иднивидуално. Ако бебето не желае веднага след кърмене да опитва трърда храна, давай му я след около час, в началото по няколко лъжички, после постепенно, ако проявява интерес по колкото иска. Има деца, които в началото категорично отказват като са гладни да приемат друго освен мляко (ние първите 2 месеца от захранването бяхме така)

# 10
  • Мнения: 950
Аз давам първо пюрето и после кърмата. Ако направя обратното, не иска въобще да опита от пюрето.

# 11
  • Мнения: 16
Тъй като все още не искам да заменям едно кърмене с твърда храна, наистина в момента детето само опитва твърдата храна. А съвсем в началото като почнах да го захранвам и давах първо пюрето, бебчо много се сърдеше, че това което опитва не е любимото му мляко. Но сега с охота приема пюренцата - след млякото.

# 12
  • Мнения: 189
Аз първо с кърма и после с пюре.
Peace До годинката първо даваш млякото, после другата храна. След годинката - обратното.
И аз мисля че така трябва да бъде.

# 13
  • Мнения: 1 081
Аз давам винаги първо твърдата храна(и без това я успея да пробутам 1-2 лъжички, и то като е зверски гладен), после кърмя, защото като суче винаги заспива. Няма как да стане номера с дохранването с пюре....

# 14
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
И аз така четох-първо кърма,после пюре и така направих-изяжда всичкото пюре

Общи условия

Активация на акаунт