анти-Д-гамаглобулин

  • 658
  • 9
  •   1
Отговори
Аз съм със Rh-, а мъжът ми е със RH+, преди три години родих дете , но така и неразбрах дали в болницата ми биха тази инжекция ,също така незнам и какъв е резус факторът на детето ми. Сега направих аборт и пак не ми биха инжекция защото незнаят какъв е бил плодът. Много съм притеснена, пуснах търсачката тук и във други форуми , но навсякъде пише все едно и също, това което ме интересува е ако след време решим да имаме още едно детенце , какви са опасностите при бременноста и дали изобщо мога да мисля за второ дете ?

# 1
  • Мнения: 4 111

 Сега направих аборт и пак не ми биха инжекция защото незнаят какъв е бил плодът.




Точно за това се бие инжекцията при аборт, защото не се знае!!!
Върви при лекаря си да ти назначи изследвания за антитела. При евентуална бременност ще те следят доста често за антитела. Има спасение.
На мен лично ми биха тази инжекция като родих.

# 2
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152


Точно за това се бие инжекцията при аборт, защото не се знае!!!


Доколкото знам, при аборт инжекцията се бие задължително.

# 3
  • Мнения: 4 111


Точно за това се бие инжекцията при аборт, защото не се знае!!!


Доколкото знам, при аборт инжекцията се бие задължително.

Така е!

# 4
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте!Преди 6 години родих.Изследването показа,че сам с Rh+.Не са ми били никакава инжекция,защото не се е налагало.Сега очакваме второто си дете,но сега ми казаха че сам Rh-(два пати).Направиха ми изследване за анитела (всичко е на ред).Някаде четох,че дори да няма антитела пак трябва да ти бият такава инжекция.Най добре питай лекаря си за това.Разбира се,че можеш да имаш второ дете!

# 5
  • Мнения: 215
По време на ЖК  лекарката ми каза, че където и да раждам трябва да ми бият анти-Д-гамаглобулин понеже и аз съм с Rh- . Посъветваме ако не ми го бият по тяхно желание сама да си го искам. Но дори да не са ти били първия път това не е основно и решаващо за втората бременност. Тя може да протече нормално и без него. А второ дете можеш да имаш и то да е живо и здраво, знам за такива действителни случаи. Така че мога да ти пожелая успех newsm10!

# 6
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
И аз имах аборт преди да родя първото си дете и след като забременях разбрах 4е съмRh-  а мъжа ми положителен .През цялата бременност ме следяха за антитела но нямах и въпреки това родих един месец предварително,детето беше няколко дни в кувьоз,с усложнения, имаше забавена адаптация ,стенеше и повръщаше .А след това и с силна жълтеница/пак заради несъвместимоста на кр.групи/,и го облъ4ваха с синя ланпа.В крайна сметка ни изписаха на 9ден и тои запо4на да се оправя но беше доста жълт два месеца и повръщаше сериозно до годинка.Сега е е на 3г и е по див от наи-дивите Rolling Eyes.В болницата ми биха гама-глобулин след раждането.Преди една година родих за втори път и с щерка ми нямаше никакви проблеми ,роди се навреме,жива ,здрава и на тртетия ден ни изписаха.С нея  вси4ко беше наред.Така 4е попитай доктор наи-добре но мисля 4е има риск за следващото ти бебе.

# 7
  • Мнения: 1 455
Риск има,но важното е да те наблюдават.Каквото е трябвало да се направи,не е направено,просто мисли положително и дано всичко е добре!
Аз като търсех ваксината,се запознах с различни случаи,особенно голям ми се стори броя на жените родили без да им сложат ваксината.Жени с по две ,три деца и други.Не че това е успокояващо,но важното е да не се шашкаш.Успех  bouquet

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
По време на ЖК  лекарката ми каза, че където и да раждам трябва да ми бият анти-Д-гамаглобулин понеже и аз съм с Rh- . Посъветваме ако не ми го бият по тяхно желание сама да си го искам. Но дори да не са ти били първия път това не е основно и решаващо за втората бременност. Тя може да протече нормално и без него. А второ дете можеш да имаш и то да е живо и здраво, знам за такива действителни случаи. Така че мога да ти пожелая успех newsm10!

Ще ти бият само ако бебето е Rh+, след като родих взеха кръв от мен и от бебето, дойде сестрата каза ми моята и на бебето кръвна група и тогава ми поставиха инжекция, понеже малката беше 0+.

# 9
Благодаря на всички за отговорите !
Разсеяхте депресията в която бях изпаднала, другата седмица съм на контролен преглед и пак ще разпитам гинеколожката.
Живот и здраве след две-три години ще направим опит за второ дете, дано всичко е нормално и да нямаме проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт