В коремчето на мама бебе спинка- АВГУСТИН ли ще е или АВГУСТИНКА

  • 14 906
  • 284
  •   1
Отговори
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Заглавието е на beli4ka.


01.08.07
                            Гита Ог,28г.,втора бременност 

02.08.07
                            Mimsat, 25г, първа бременност
                            Iguana, 26г, първа бременност
                            Rosemontia,, първа бременност                       
 
03.08.07
                            Mimetobl, втора бременност
                                                 
05.08.07                                               
                            Malejna, 27г, втора  бременност 
                            Cleopa, 26г., първа бременност

06.08.07                   
                            Дидка-ръжената питка, 31г, втора бременност
                            Marsidi, 32г., втора бременност
                            Ева, 27г., втора бременност
                            Di83, 23г.,първа бременност

07.08.07                 
                            Bob4enka
                            Крокодил, 25г, първа бременност
08.08.07
                            Jujka, 31г, втора бременност
                            K`Linka, втора бременност
                            Samodiwa, 21г., първа бременност
                            Елхичка, 25г.,първа бременност
                            Iranikolova, 25г, първа бременност
                            Marianamama, втора бременност
                            Тиги-Мигъл

09.08.07
                            Iedica, 27г, втора бременност   
                            My_everything, първа бременност
                            Shoshi84, втора бременност

10.08.07
                            Mentina, 31г, втора бременност
                            Милена, 30г., първа бременност
                            Slavy , втора бременност   

11.08.07                     
                            Cleare, 32г, втора бременност
                            valeria.k, 19г, първа бременност   
                            Man4eva, първа бременност
                                                                                                                         
12.08.07                 
                            Marra
                            Shosh, втора бременност
                            Sheherezada, втора бременност
                                                                                                                         
13.08.07
                            Rebeka Sch, 26г, първа бременност
                            Loni_0902, 30г.,първа бременност
                            Cora
                            Кака Здравка, 25г., втора бременност
                                                                                                                           
14.08.07                       
                            Du6anka, 27г, първа бременност   
                            Марти, 29г., втора бременност
                            V-twin, първа бременност
                                                                                                                         
15.08.07
                            Клара, 26г, втора бременност                             
                            T_nestorova, 27г, първа бременност
                            Woman_s, 26г, първа бременност
                            Rose_madder, 26г,  втора бременност
                            Svetlita, 26г., първа бременност
                                                                                                                       
16.08.07
                            Сузи, 30г, първа бременност
                            Valentinass, 24г, пъра бременност
                            Smily, втора бременност
                            Dimianki, 25г., първа бременност
                            Biser4enceto, 29г., първа бременност
                                                                                                                                                                                       
17.08.07
                            Megi, 24г., първа бременност
                            Miramax, трета бременност
                            Lily_dj, 31г., втора бременност
                                                                                                                                                                               
18.08.07
                            Enti, 25г, първа бременност   
                            Tweety_f , първа браменност
                            и чакаме 89


В отбора засега има:                              4      и   15   
[/b]


smile3509
нашето албумче
потребител: avgustki
парола: 2007

Предложения за заглавия на следващите теми       
   
   1.Как времето бързо лети, през АВГУСТ нашето бебче ще се роди.- измислена от Сонита
   2.Малко бебе шава в мен, мир не дава нощ и ден. - измислена от Сонита
   3.Момиченце/момченце ,какво ще е през АВГУСТ моето детенце?-измислена от крокодил
   4.Януари мина вече ,чакаме през АВГУСТ мъничко човече! -измислена от крокодил
   5.Коремчета подават се ,през АВГУСТ бебчета задават се! -измислена от крокодил
   6.Не сме ний вече манекенки ,но през АВГУСТ на бебчетата ще сме луди фенки!:) -измислена от крокодил
   7.АВГУСТ още е далече ,но с корем4ета сме ние вече! -измислена от крокодил
   8.Ето идва пролетта, риткат мама АВГУСТовските слънца
 
 
Полезни линкове:

Полезни връзки
Полезни връзки 2
Календар на бременността ден за ден
Определяне пола на бебето
Определяне пола на бебето  2
Размери на бебето по време на бременността
Йога за бременни
Примерен списък за бебето
Примерен списък за бебето 2
Билки и бременност
Лекарста и бременност, eng
Разрешени за употреба лекарства
Календар на бременността
Календар на бременността
Какво име да дадем на детето си
Именник
Kилограмите през бременността
Развитие на човешкия ембрион в реално време
Научно-популярни филми - в секция "ЧОВЕК" има серията  … BC The Human Body

Клипчета с развитието на бебето в утробата   

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 14:42 от mimsat

# 1
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Хайде на новата тема, народеее  Grinning
Браво, Мимсат  Hug Голямо благодаря   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 388
Ето ме и мен, мамчета  Grinning

Аз докато намеря време за форум и сте изписали десетки страници! Надявам се всички вие да сте добре. Аз се чувтсвам отлично, все ендо не съм бременна, коремчето ми расте, освен болки в кръста от време на време, друго не ме мъчи. Дано и доки каже, че всичко е наред, вдругиден съм на преглед, най-после!!! Би трябвало да разберем и пола тогава, дано само бебо не прави капризи и се обърне както трябва  Wink

Аз тези дни, освен на работа и партита, се отдадох и на доста шопинг  Wink Има си доста поли, роклички и патналони за бременни и спортни обувки светли за по-топлите дни, така или иначе ще се обличам доста спортно предвид все по-нарастващия и натежаващ корем  Wink

На новите мами-добре дошли и леко бременеене! Честито на мамите, които вече знаят пола на бебоците!  Hug

От мен, до после, ако има време ще намина пак. Поздрави   bouquet

# 3
  • Враца
  • Мнения: 173
Аз много ви благодаря за съветите  Hug, днес цял ден хапвам по малко и на честичко. Не знам само как ще се справя със зехтина сутрин  ooooh!.
Честито за ритничетата   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 446
Здравейте и от мен   bouquet
Много бързо ни свършват темичките, но само така  Peace
Аз днес ходих до Плевен на разходка и  с надеждата че там може да има някой магазин за бременни дрешки, но се оказа, че имало един и сега е закрит. Нямало интерес  Confused Може ли да си представите. Та сега ми остава да чакам в този тук да изкарат нещо по хубаво или да идвам до Сф да се обзавеждам.

Хари съжалявам за открития ти гастрит. Много е неприятно. Знам тъй като и аз си имам хроничен но не се е обаждал отдавна. Като те заболи хапвай солетки или печени филийки

Весела вечер на всички  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 5 693
И аз днес си купих една блузка по дългичка та като съм с ниска талия да не ми седи голо кръсчето:) Исках да си купя и нещо за 8 ми март но...... да ви кажа нищо не ми хареса и не знам! Утре пак ще поибиколя:) Питах дали сте решили къде ще раждате но май само глас в пустинята  Laughing

# 6
  • Мнения: 127
Здрасти мили мами   Hug
Ето я и новата темичка.. сладурска е ! бравос
Добре дошла Лили! Дано да прекарваш едно прекрасно и полезно време във форума!
По темата за БХС.. Гледам че бая страсти се вихрят  Laughing
Лично моя лекар ме посаветва да отида да си направя! Вярно че не се плаща от здравната каса но пък не е чак толкова скъпо 25лв. Пък и според мен ако беше излишно на дали щяха да го препръчват!То и 3Д не е задължително и не се плаща от касата пък всички са ЗА да се направи! Аз лично до сега не съм дала 1 лев. за частни лекари и разни други изследвания освен БХС.
Искам да Ви споделя че напоследък много често ми тече кръв от носа Sad а нямам високо кръвно. И това ме притеснява и изнервя, дано да се оправя Wink

Хайде лека вечер и  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 829
здравейте, августинки!  Hug

надявам се да сте добре, здрави и щастливи, радващи се на бременността си!  Grinning гледам, че все повече вече са усетили подритвания от бебовете - това е чудесно!!! при нас вчера дори татито успя да усети един як (за мен така го усетих) ритник, а той каза, че едва го усетил - било като повей на вятъра  Mr. Green Joy много е смешно!!!

честито и на всички, които вече знаят АВГУСТИН ли носят или АВГУСТИНКА! Но наистина няма по-важно от това да сме здрави - и ние, и бебоците! Пожелавам ви го от сърце!

Димианки, питаш за раждането: ами аз нали скоро раждах първото, та пак там и пак при същата докторка - в 1АГ "Св. София", при Панова. Бях във вип стая след раждането и беше добре, тогава струваше 30 лв на ден, та за трите дена - почти 100. Освен това, за да раждам при когото искам, си платих 500 лв. на болницата (част от тези пари са за болницата, по-голямата част - за лекаря), съвсем легално става. Смятам пак така да направя. Не са малко пари, но ми дават известно спокойствие, че няма да попадна на някой некадърник (простете за грубата дума)! За раждане с присъствието на татито се плаща още 100 или 200 лв, който иска тая "екстра". Ние май ще искаме, но има време дотогава.

И аз имам спешна нужда вече от дрехи за бремелинки, най-вече панталони! Но с малкия съм вързана и трудно ми е да обикалям по магазините да си намеря нещо подходящо, но като опре ножа до кокала - май скоро ще е  Mr. Green

Мимсат, чудесно изглежда темичката! Спретната и най-вече Нова!  Heart Eyes

Ние прекарахме уикенда във Велинград и си прекарахме чудесно! Но и случихме на страхотно време, а и бяхме с приятелска компания!

Хубав ден на всички!  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 660
Аз засега ще раждам също в Окръжна Болница,доста оферти гледах,ама там ще ми е най добре заради специалиста и че се поемат от здравната каса повечето неща,аз си направих БХС,по препоръка на моята лекарка,чакам резултатите а и на 13 съм на ФМ,дано да всичко е наред  с това срамежливо бебко и да видим какво ще е това срамежливо мишленце-момичка или момец:),че много  е тихо,не рита,чувствам само нещо като къркорене в стомаха ама не знам дали е мъника или просто органите,ритници не усещам,ама за първа бременност май към 20-21 седмица ми казаха,било индивидуално,ще го  Joy Laughingчакаме,пък може да не иска да става футболист а интелелектуалец хи хи

# 9
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Zdravejte na vsi4ki, izvinqvajte za latinicata, no dnes kredora ne mi se zarezda. Momi4eta napravo vi zavizdam 4e ve4e kupuvate bremennite dre6ki, koga 6te dojde i moq red, kade mi e korema, raste li izob6to bebo. Ne use6tam da me rita ili neznam kak, kazvate kato vazduh v stomaha e, ama az ot na4aloto na bremennostta si imam lo6o hranosmilane i te balonite sa si non stop tam i sega neznam adzeba balon li e ili bebo i kak da razbera. drugo, koeto mi pravi vpe4atlinie e 4e zapo4naha da mi tekat gardite, ve4e na nqkolko pati namiram petna na teniskite i sutienite si, na vas slu4va li vi se tova. newsm78 A kakva revla i kalbo ot nervi sam stanala, 4ak sama ne se izdarzam, v4era se razplakah 4e sam zabravila da kupq na maza si hlqb, a toj vaob6te i ne qde, abe golqm majtap. Kak ste vie s nastroeniqta.
Pozdravi   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 663
Момичета, я кажете никой ли не иска да мине на фетална морфология на 13.03 при Томова, защото съм записала 2 прегледа, но Мира има работа (ако си спомняте тя писа в миналата темичка) и няма да може да дойде?

Не се свъртам много пред компа, защото сме по цял ден с детето на вън.Иначе все едно и аз като Сонитка не съм бременна, добре, че е коремчето да ме подсеща, да не взема да направя някоя беля.

Бобченка, споко това е коластра и е нормално да ти тече по малко.Аз миналата бременност постоянно имах този проблем.Принципно може да не капне нито веднъж, а може и да се случва често- все едно е и до организъм.

Лека вечер

# 11
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да се запиша в новата темичка.
Браво, Мимсат  bouquet!
Аз преди малко усетих още веднъж мишката - този път мноооого лекичко. И как да е по-силно, като майка й така се натъпка, че сигурно място не й остана Mr. Green...няма да казвам с какво, да не ви се прияде hahaha.

# 12
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
ехо и от мен!
днес съм една горда майка,забравих всички проблеми от работа след тържеството на малката по случай 8 март.теди се представи супер,каза си стихчето,изигра всички танци без грешка.и най важното забавляваше се много.а аз цялата треперех от вълненеие,много съм горда.и естествено,тя ми се стори най -сладка и наи чаровна.добре ,че не прилича на мен,т.е.не се срамува от сценични изяви,абе отракана мадама.
аз в четвъртък ще си взема час за единствената докторка в бургас,която се занимава с фм,дано всичко е наред.
лека вечер

# 13
  • Мнения: 998
Сетих се за едно бабещко поверие, че когато за пръв път усетиш бебето да ритне, човека когото първо погледнеш на него ще прилича. Когато малката ритна за първи път, баща й беше до мен и него погледна, сега тя е абсолютно негово копие (за справка, снимките в алумчето ни, няма ни що общо с мен Crossing Arms). И сега съм решила да си нося в мен едно огледалце, та като ритне бебо да погледна себе си, дано поне в него има нещо от мен  Flutter

# 14
bob4enka, моите гърди също вече текат, но е нормално. изненадвам се само че започнаха толкова рано с първата бременост май беше по-късно newsm78.
marianamama коя е докторката в Бургас, която се занимава с фм?

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 09:38 от eva_

Общи условия

Активация на акаунт