от кога масло в пюрето

  • 5 452
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
когато правя домашни пюрета да слагам ли вече някаква мазнина и каква по колко да е ?

# 1
  • Мнения: 16
Слагай масло, колкото маслинка. В "Бон апети" има рубрика за детското хранене, там казаха, че и зехтина е подходящ.

# 2
  • Мнения: 16
но извинявай, на каква възраст сте? това което го писах е за след 6 м.

# 3
  • Мнения: 8 242
Аз ползвам зехтин.. За маслото ще изчакам поне до годинка.

# 4
  • Мнения: 1 425
Аз слагам рапично олио, но когато нямам капвам малко зехтин. Масло мисля да слагам след годинката.

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък слагам за сега само и единствено кърма в зеленчуковите пюрета, тя е достатъчно мазна според мен, маслото смятам да го въведа към 9-ти, 10-ти месец, когато въведа и глутена и започна да давам попарка.

# 6
  • Мнения: 942
Слагам малко зехтин,макар че два пъти досега съм слагала и малко масълце Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 277
аз също слагам понякога зехтин... с маслото ще чакам още малко

# 8
  • Мнения: 5 401
Малко ще оспамя темата, за което много се  Embarassed, но искам да попитам защо е необходимо да се добавя мазнина към пюрето???   bouquet

# 9
  • Мнения: 8 242
Малко ще оспамя темата, за което много се  Embarassed, но искам да попитам защо е необходимо да се добавя мазнина към пюрето???   bouquet

За да се усвояват пълноценно мастноразтворимите витамини  Peace

# 10
  • Мнения: 950
Аз от 2-3 дена слагам по малко зехтин в пюретата.

# 11
  • Мнения: 2 897
В зеленчуковите пюрета добавям зехтин,масло след деветия-десетия месец въведох(в попарата и др.домашно приготвени зърнени закуски).

# 12
  • Мнения: 439
слагам и масло и зехтин в пюретата,различно.Попарката сутрин му е с масло-харесва му!

# 13
  • Мнения: 3 478
Едва сега започнах да давам масло на малката и то по веднъж два пъти в седмицата като лешник. Нямам много неща на които мога да го слагам.

# 14
  • Мнения: 1 043
аз съм за зехтин в пщретата и мисля с това да овкусявам , но като заначало няма да слагам а ще предлагам чист плод или зеленчук , чак след като съм захранила с дадена храна тогава мога да я предложа със добавен зехтин а за маслото мисля че с попарата в 8ми месец но може и по късно
 ето ти какво имам  като инфо
масло 7ми - 8ми месец
прясно мляко 1год. 3месеца
извара / дава се преди сиренето / в пюретата като се слага половин чаена лъжичка като заначало а после се увеличава до деветия месец да стане 4 ч. л. и да не се увеличава до годинката
кисело мляко 10 месец
сиренето е след 8ми месец като преди това трябва да се даде извара
сметана - много високо белтъчнос ъдържание и се въвежда последна от всички млечни произведения
 дано съм ти била полезна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт