Камък заседнал в уретера

  • 31 471
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Моя роднина я приеха в болница с тази диагноза.
Какво означава това?
Вярно ли е, че се оправя само с операция или има и друг начин?

# 1
  • Мнения: 651
Гледам, че никой по запознат не е отговорил. Аз със скромния ми, но ужасно болезнен опит ще кажа, че доколкото съм чела вече има доста по-разумни начини за разбиване на камъни. Зависи и от вида на самите камъни - едните се топят лесно, дори с топла бира, но други пък от където минат дерат, засядат и правят големи проблеми.
Изпитани от мен лично средства са - водната атака, чай от вишневи и черешови дръжки, чай от хвощ. Топли вани и много обезболяващи.
Виж и Гугъла какво казва.

# 2
  • Мнения: 335
Първо се изследват камъните (тези, които най-вероятно и в момента се изхвърлят с урината). Така се вижда дали са разтворими.
Но след като има вече заседнал в уретера, положението никак не е безобидно.
Размерът на камъка също не е без значение.

Ако си от София, мога да ти препоръчам ехографист с много добра техника за прецизиране на пълната картина на нещата.

И моя много близка роднина има камък на входа на уретера. Но и голямо струпване в жлъчката. Въпросният доктор й изписа доста неща (главно на билкова основа) и един месец по-късно нещата сякаш се подобриха.
Това обаче я поуспокои и спря лечението, та не знаем какво е сегашното състояние.
Трябва отново снимка и скоро може би ще направим такава.

(А това за топлата бира не е ли по-скоро за изхвърляне на камъните? Ако са големи, раздвижването им преди да се намалят може да доведе до доста сериозни проблеми)

# 3
  • Мнения: 104
Баща ми имаше такъв проблем.В продължение на месец правеше бъбречни кризи ,лежа в местната болница ,но не можаха даже да определя къде е камъка.Отиде при друг лекар,направиха му изследване на урината за да определят състава на камъка.Оказа се ,че камъка е капсулирал в уретрата.Изписаха му някякво лекарство(вече е спряно от производство обаче) и на 3-тия ден от приема изхвърли камъка ,беше се разтворил на песъчинки.
  Съвета ми е да се обърнете за консулт поне при още един специалист,може пък да избегнете операцията.

# 4
  • Мнения: 750
Мъжа ми е "производител " на камъни , имаше период в който и той беше с камък заседнал в уретера, това не е безобидно защото бъбрека страда през този период и намалява функциите си, а това е опасно, говоря за нашия случай разбира се. Той отиде в Пирогов , там има и на частно (особено ако е на зор работата) тъй наречения литотриптер, машината с ултра звук и вълни разбива веднага камъка, процедурата е относително болезнена, но ти дават един течен аналгин и след два часа изпишкваш песъчинките. Дато съм ти била полезна. Успех!

# 5
  • Мнения: 941
в урологията на Мед. академия също са големи специалисти,там също правят литотрипсия

# 6
  • Мнения: 420
Днес са казали, че камъкът трябва да се върне в бъбрека и тогава ще го разбиват.
За целта ме пратиха да купя стенд, за който платих 70 лева.
Как мога да разбера дали е редно да я карат да си го купува и въобще какво плаща касата в този случай и какво пациента?
А със стенда са пробвали три пъти през деня да върнат камъка в бъбрека, но не става.
Пак говорят за операция  newsm78
Моля ви, който знае нещо по въпроса да пише, че много съм притеснена.

# 7
  • Мнения: 80
Не искам да те плаша мила , но май е вече доста късно за разбиване.Затова е най добре да се оперира , за да спре това задържане на урина в бъбрека. По този начин бъбрека се уврежда и може да стане по лошо. Моят син е на 11 години и изхвърли 5 мм. камък от десният бъбрек и сега рушим с роватинекс камък със същите размери в левия бъбрек. Но във вашия случай камъка е тръгнал да излиза и е заседнал в уретера, затова аз мисля ,че единствения вариант е да го премахнат оперативно. Дълбоко се надявам да стане по друг начин и да се размине по леко. Стискам ви палци и желая бърэо оздравяване!!!

Общи условия

Активация на акаунт