Кой как е раждал в Германия?

  • 1 565
  • 19
  •   1
Отговори
Мили мами,
искам да ви попитам дали някоя от вас е раждала в Германия? Как родихте - нормално или секцио? В кой град и в коя болница?
На мен ми предстои да раждам тук и ще се радвам за всяко 1 мнение на раждали тук жени!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 423
Радвай се! Раждането ти ще е песен!

# 2
  • Мнения: 3 880
Бубето, много сме тук раждалите в Германия Simple Smile Wink
Кажи ти къде ще раждаш, може и да има някой от там.
За статистиката ти- аз родих нормално с PDA и както Лиска каза- беше песен, не се притеснявай Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 521
Радвай се! Раждането ти ще е песен!

100% истина...аz раждах нормално, водно...т.е. zапочнах водно, но zавърших нормално  Rolling Eyes .

# 4
  • Мнения: 3 423
Радвай се! Раждането ти ще е песен!

100% истина...аz раждах нормално, водно...т.е. zапочнах водно, но zавърших нормално  Rolling Eyes .

И аз минах през вана, етерични масла,
масажи на корема, хомеопатични топченца,
смяна на сума-ти пози, имам прекрасни спомени
от раждането. Ако знаех, че е толкова хубаво,
щях поне десетина досега да съм изживяла.
Екипът се усмихва, даже и вицове си разказвахме.
Не трябва да се притесняваш за нищо.
Хората си знаят работата и са безумно отговорни.
Ако искаш нещо, също не се притеснявай.
Родих нормално. На 36 години съм.

# 5
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Аз родих с секцио по мое желание.

# 6
  • Мнения: 3 521
Лиска ме подсети, че докато бременеех една немска ВЕЧЕмама иzтърси невероятен лаф_че като отидеш да раждаш в болницата условията са такива, че не си сигурна дали си там да раждаш или да се натискаш с мъжа ти...и беше права_хомеопатия, свещи, масажи, вани, родилни вани, муzика, вода, сокче, кафе zа таткото...даже клиzмата, откоято се притеснявах се окаzа нещо адски бърzо и в никакъв случай неприятно Rolling Eyes...да не говорим, че от болницата ти дават всичко и ти трябва да си носиш само четка zа zъби, нощница и добро настроение Wink.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Хихих, раждането е екшън с много екстри  Crazy аз започнах нормално, предлагаха ми музики, аромати, акушерката ми масажира кръста, наритах шеф-лекарката, анестезиста беше пич, акушерката изпадна в шаш и паника- първият път като се закучи работата, вторият път заради това че и бях първи случай за секцио. В операционната екипа беше тип-топ, дори си пеех, след събитието всички ти честитят и....те побъркват от загриженост Crazy Стажантката пък си хареса моя младенец и само се чудеше какво да направи за него.

# 8
  • Мнения: 3 880
Аааа, сега като мернах Пепеляшка тук, се сетих да допълня, че с нея сме раждали в една болница- Илменауската Simple Smile..... и сме лежали в една стая....и на едно легло.... ама по различно време Laughing Wink да не си помислите нещо Wink

Не че е важно, ама аз да си кажа, пък и нали въпросът беше и къде сме раждали Wink

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Аааа, сега като мернах Пепеляшка тук, се сетих да допълня, че с нея сме раждали в една болница- Илменауската Simple Smile..... и сме лежали в една стая....и на едно легло.... ама по различно време Laughing Wink да не си помислите нещо Wink

Не че е важно, ама аз да си кажа, пък и нали въпросът беше и къде сме раждали Wink
Правилно! Дори част от акушерките са ни били същите  Sunglasses

пп Много ми е любопитно кой е още там, Генцел е "пенсиониран" заради алкохолизъм, ми беше доложено

# 10
  • Мнения: 3 880


пп Много ми е любопитно кой е още там

Е, ти нали скоро пак ще ги посещаваш Wink ще ги видиш

# 11
  • Мнения: 11 306
Привет от една нормално раждала и раждала във вода в немска селска клиника.
 Няма какво друго да добавя след останалите маменца.
Освен, че искам трето Wink

# 12
  • Мнения: 7 605
Нормално, в гр. Хановер.

# 13
  • Мнения: 434
Секцио по медицински съображения /гръмна прешлен/, Хамбург. Идеята беше за ПДА, родих под пълна упойка.
Събудиха ме с "Вашата Хана Ви чака" и една шепа арника за успокоение. Имах самостоятелна стая, цветя и детски сестри, които ме караха да се чувствам като в "Атлантик". Масажисти и инструктури по гимнастика идваха всеки ден. Не ме пуснаха да си ходя, докато не се убедиха, че се справям с кърменето.
Разделихме се с шампанско.
Приятно вспомнить....

# 14
Да, нормално - 2 пъти, Нюрнберг.
Ражданията бяха - песен.
След като родих първото, казах веднага искам второ.
И при двете раждания имах шевове - изобщо не ги усещах.
Това с глезенето, което споделят и другите мами си е чистата истина - имаш чуството, че си в СПА център.
Дори минават и ти предлагат 3 варианта на меню, ти да си избереш какво точно искаш да си хапваш следващите дни   chef
Хигиената е на абослютно ниво, това, което си чувала в БГ - бебето ти да излезе от болница с някаква си кокова инфекция /пъпки по бузките/, придобита в родилното - тук е немислима.

Спокойно, ще бъдеш в добри ръце. Много професионално си гледат работата и най-важното карат те да се чувстваш специален.
Пожелавам ти лесно разкритие, за контракциите има лекарства, които да ги засилят.

Общи условия

Активация на акаунт