дохранване и запек

  • 833
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте д-р Слънчева,

Благодаря Ви изключително за компетентните съвети, които помагат на всички нас в отглеждането на децата ни.

Аз имам момиченце на 2 месеца и половина и имам следните два въпроса:

1/ От втория месец разреди много акането (4-5 дни).  Знам че докато е само на кърма бебето може да не ака дори и по 5 дни , но от една седмица давам към две хранения добавка АМ ( милумил) от около 60 - 90 грама. Важи ли същото правило все още? Според нашата педиатърка трябва да давам Дулфалак в серии по 10 дни с почивки от 3-4 дни за да не стане запекът хроничен. Интересуваме вашето мнение по въпроса как да предодвратя евентуално такъв "хроничен запек" за който чета че много от  по-големите дечица страдат.

2/ По съвет на педиатърката на бебето давам добавка Милумил НА. В последствие разбрах че Милумил се дава на злояди деца, но моето дете е по скоро много лакомо. Мога ли да сменя млекото с NAN НА или Аптамил в по късна възраст тъй като са от една фирма с Милумил

Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
color=brown]Здравейте! Запекът е основен проблем при децата на АМ. Млеката предназначени за запек са Омнео и Фризовом. Дуфалаг се изписва при деца с по- явен запек. Не се изхождат по 3-4 дни и тези АМ нямат ефект.
Като начин за профилактика на запека е добре детето да се оставя да стои в поза по корем по дълго време, масажче на корема и свиване и притискане на крачката към корема- това води до стимулиране на перисталтиката.

Добре е да използвате един вид мляко. Безразборната смяна води до злоядство. Ако бебето Ви харесва  и се чувства добре с млякото, което приема в момента , не е нужно то да се сменя.[/color]

Общи условия

Активация на акаунт