ВИСОКИ СТОЙНОСТИ НА ПРОЛАКТИН

  • 9 700
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Здравейте момичета!
някои от вас може да знаят моя случяй ако са се ровили в другите темички Laughing
от три месеца нямам ову.предния месец си бих прегнил 5000 и затова имах.но не мисля че с това ми се решава проблема.пуснах си хормони-всички са нерд само пролактина ми е много висок.на 12,03 съм на лекар но исках да науча нещо повече от вас дотогава.
пролактина ми е 1200 при реф.стойности 50-619
това  ли е пречката да нямам ову.може ли да се забременее с такъв висок пролактин.и кое е най ефикасното лекарство за смъкването на тези високи стойности-цената няма значение.колко месеца трае това лечение обикновен.
днес си пуснах пак този хормон и резултатите ще са готови в 14,00 часа.но мисля че пак ще е същото.
аз ще ходя на лекар и той ще каже какво да правя ни ви моля да ме посъветвате нещо който е минал през това.
благодаря ви предварително и лек ден ви желая   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 324
Да, причината за ненормалният ти цикъл може да е именно повишеното ниво на пролактина.

Консултирай се с ендокринолог за лекарствата които трябва да пиеш.

За съжаление високият пролактин пречи и на зачеването.

# 2
Потърси тук с търсачката назад, много сме писали за този проблем.
Може това да е причина за липсваща овулация.
Иди при добър ендокринолог, който да ти предпише терапия и да ти го следи.

# 3
  • Мнения: 1 208
ендокринолог -не гинеколог така ли?

# 4
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Да, ендокринолог. При мен също беше доста висок, около 940 при същите референтни граници, които и ти си посочила, но след консултация с ендокринолог и последвала терапия нещата вече са наред. Успех.

# 5
  • Мнения: 941
според мен терапия ще ти назначи гинеколог,моя пролактин беше 1400 и не можех да забременея,пих Достинекс дано не бъркам името,че беше отдавна.Взимах по 1т.седмично някъде около месец и хормона се нормализира,след това стимулирах овулацията с Клостилбегит и следващия месец забременях

# 6
Може да се наложи ЯМР на хипофизата, за това ти трябва направление от ендокринолог.
Аз загубих 6 г. с експериментите на "виден" гениколког.
След консултация с ендокринолог и адекватно лечение, нещатата се подобриха.

# 7
  • Мнения: 769
Да - високият пролактин пречи на зачеването.
При мен се установи висок пролактин преди 4 години. Изписаха ми бромокриптин (започнах с по 3 на ден). След няколко месеца нещата започнаха да се нормализират. В момента съм на 1/2 таблетка и предстои да го спирам.

Високият пролактин може да е заради пролактином, това се устaновява с ЯМР или скенер на главата.
Посети задължително ендокринолог.

Алтернативните медикаменти на Бромокриптина са Перлодел и Достинекс, които момичетата от форума казват че са по-изчистени от странични ефекти. При мен минаха може би 6 месеца докато привикна със страничните ефекти на бромокриприна (гадене, виене на свят, стомашно неразположениеи др.).

# 8
  • Мнения: 1 208
достинекса ли беше много скъпо лекарство и мисля най добро

# 9
  • Мнения: 4 700
трябва да отиде6 на ендокринолог или на ендокринолог - гинеколог. Достинекса е наи доброто лекарство(поне според мен) и zа съжаление наи скъпото. Не zнам дали се приема от касата. При толкова високи стоиности може би 6те има смисъл да те иzпратят на ЯМР, zа да се види дали има6 не6то на хипофиzата. Пролактинът може да бъде zави6ен и от прием на други лекарства, които му влияят. Така 4е като отиде6 на лекар му кажи ако си вzемала не6то в блиzкото минало. Успех   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 208
вземала съм лекарства почти 10 години-бях болна от епилепсия- сега вече всичко е наред.ЯМР ми правиха преди няколко години и беше наред-но това не беше скоро.може ли да е от тези лекарства които съм приемала за епилепсията

# 11
  • Мнения: 4 700
не zнам какво си вzемала. При мен бе6е от лекарсво zа гастрит, ама как му бе6е името ... newsm78 Няма6 ли листовките на лекарствата, които си вzемала. Там би трябвало да го пи6е. И ЯМР от преди няколко години не е ве4е актуален. Мен ме пра6тат преz 3 години да си правя контрола.

# 12
  • Мнения: 1 208
най вече пих тегретол и депакин.трябва да се поровя в интернет за тези лекарства.

# 13
  • Мнения: 656
Наличието на кърма (коластра) 6 години след раждането непременно ли говори за висок пролактин?


# 14
Аз също имах много високи стойности на пролактина – над 3000.  Веднага ми назначиха ЯМР и се установи микроаденом на хипофизата. След лечение от около 10 месеца с Достинекс /намирам го в аптеките на различни цени от 78 до 90 лв./ стойностите на пролактина ми се нормализираха. Забременях два месеца след това.

Общи условия

Активация на акаунт