за нисък хемоглобин

  • 1 351
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
здравейте д-р Слънчева,дъщеря ми е на 8 месеца и е с хемоглобин 110.Нашата педиатърка ни препоръча да ядем месо всеки ден и 1/2 жълтък през ден .С тази стойност на хемоглобина сме от 6 месеца , въпреки месото всеки ден .Искам да попитам има ли друг начин да вдигнем хемоглобина(освен с лекарства),защото знам, че месото е  трудно за разграждане  и ми се иска да не го ядем всеки ден?

# 1
  • Мнения: 153
ако може и аз да се намеся Praynig,  не знаех,че 110 е нисък хемоглобин/ от 110-до120-мисля,че е в нормални граници/ и нашият беше 110 на 6 м, и докторката  не ми каза нищо обезпокоително/но пък бяхме и само на кърма до тогава и може би 110 е било задоволително newsm78/,но предполагам че се е качил малко,понеже от месец и половина давам през ден месо ,а и от 8-я почнах 1/4 жълтък през ден.
  ще бъда много багодарна на д-р Слънчева ако може да ни препоръча зеленчуци или други храни който се богати на желязо и се усввояват добре от бебоците,благодаря Ви  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! За тази възраст този хемоглобин е нормален.
Режимът за хранене, който би трябвало да спазвате е :
през ден месо , а в дните когато не е месо - по 1/2 жълтък.
Това са продуктите, от които се приема желязото необходимо за изграждане на хемоглобина.
За бебетата на възраст над 6 м. подходящо е да се дава спанак, броколи- също богати на желязо.

# 3
  • Мнения: 153
благодаря Ви  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт