Как да стане по-лесно отбиването

  • 383
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Дъщеря ми е на 4 месеца и е изцяло кърмена. След 20 дни ми предстои да започна работа и ми се налага да прекратя напълно кърменето си. Моля някоя от вас да ми каже как да стане това възможно най-безболезнено за дъщеря ми и каква марка АМ да пробвам. Трябва ли да стане постепенно и как . Благодаря ви предварително.

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 427
Съжалявам, че ти се налага да вземеш такова решение Confused
Пробвала ли си да й даваш нещо с биберон и шише? Ако не - направи го, за да има време да свикне с него. Няма ли възможност да се цедиш и да продължаваш да даваш майчина кърма на детенцето - доста е мъничко.
По Кодекса на труда имаш право на още един час почивка, освен полагаемия 1 час при осем часов работен ден, който да вземаш по твое усмотрение на цяло или на части.
Изцедената кърма може да се съхранява в хладилник и фризер на порции и да се дава през деня на детенцето. Можеш да се подготвиш с количества предварително, преди да тръгнеш на работа, ако имаш достатъчно количество кърма. Естествено това е доста трудоемко и ти ще си решиш дали можеш.
Така можеш да запазиш например сутрешното и вечерното кърмене на детео, а и през нощта, ако суче тогава.
Пожелавам ти успех в изпитанието.

# 2
  • Мнения: 133
Благодаря, но в моя случай това е невъзможно. Аз имам много кърма, но се налага да спра кърменето напълно, защото работата ми е далеч от дома, а и работния ми ден е дълъг. Затова няма да ми е възможно да издържам 10-12 часа без да кърмя или дори да изцеждам кърмата.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 441
Дъщеря ми много безболезнено мина този преход.
Направи го постепенно- предвиди си една седмица за захранване и започни да даваш АМ отначало замествай едно хранене, после постепенно увеличаваш докато се отбие.
Междувременно вземи мерки и за себе си.
Аз използвах Аптамил и съм доволна, с едно изключение- доста е мазен и малката заочна да наддава за един период от време, впоследствие се нормализираха нещата, заради захранването.
успех   bouquet

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Приучия да пие с шише,по лесно ще се откаже от гърдата.Аз ползвах АМ Фризолак и съм доволна.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 427
Не те агитирам за кърмене - просто си мислех, че не си мислила за тази възможност.
Има подфорум за "Хранене с адаптирано мляко" - можеш да попиташ там за мненията за АМ и сама да направиш избор за точното мляко за твоето момиченце.
Постепенно увеличи времето без кърмене - съответно пиене с шише - от едно на няколко хранения. Ако не се стимулира лактацията с кърмене млякото започва да намалява от самосебе си - но за това е необходимо повече време. Иначе рязкото спиране не е добре и за теб, вкл. за външния вид на гърдите, а и за бебето.
Не можеш ли да удължиш периода на отбиване, дори и след като започнеш работа  Thinking

# 6
  • Мнения: 3 537
Приучия да пие с шише,по лесно ще се откаже от гърдата.Аз ползвах АМ Фризолак и съм доволна.
аз също Peace

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дъщеря ми много безболезнено мина този преход.
Направи го постепенно- предвиди си една седмица за захранване и започни да даваш АМ отначало замествай едно хранене, после постепенно увеличаваш докато се отбие.
Междувременно вземи мерки и за себе си.
Аз използвах Аптамил и съм доволна, с едно изключение- доста е мазен и малката заочна да наддава за един период от време, впоследствие се нормализираха нещата, заради захранването.
успех   bouquet

 И аз направих така с малката,голямата я кърмих доста дълго. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако постепенно махаш по едно кърмене, плавно ще ти намалее и кърмата.Накрая ще можеш да кърмиш поне вечер без през деня да си притеснена от болки в гърдите и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 896
И аз мисля, че ако плавно увеличиш интервала между кърменията, кърмата ще ти намалее и можеш без проблем да оставиш само сутрешно и вечерно кърмене, а останалото да е АМ. Така бебето ти ще може все пак по-дълго да се ползва от преимуществата на кърмата като имунната защита и доброто съотношение на хранителни вещества, а и ще се запази емоционалният контакт, който и на двете ще ви липсва като тръгнеш на работа.
Ако има проблем с намаляването на количеството, можеш малко да си помогнеш с чай от салвия - той намалява производството на кърма.
Ако пък все пак твърдо си решила да отбиеш детето, чаят от салвия също ще ти е от полза. За теб е много препоръчително отбиването да стане постепенно, а не да си спираш кърмата с лекарства или разни бабешки методи като пристягане, които са си направо опасни.
Другите мами са ти дали добри съвети за разреждането на кърменията и научаването на детето да пие от шише, не е лошо също да прочетеш за отбиването в библиотеката на кърмаческия форум - има доста полезни неща.
Желая ви безболезнено и леко да мине!

Общи условия

Активация на акаунт