Бебето не само много желано, но и повод да се измъкнеш от работа

  • 2 339
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
Здравейте, на всички искащи бебчета, и аз съм от тези, които се надяват на скорошно забременяване  preggo но имам една чуденка напоследък newsm78
Не отиричам, че аз и мъжът ми много искаме бебче, но напоследък съм изпаднала в ситуация, в която не харесвам настоящата си работа, даже не хаесвам е слабо казано Confused Проблемът е там, че е добре платена и съвестта не ми позволява да напусна доброволно, поне докато не открия нещо подходящо. Sad  Не съм търсила тъй като сериозно мислим за бебече в момента Heart Eyes, но да ви кажа изпитвам угризения на съвестта, тъй като постоянно си представям ,че в момента в който разбера щастливата новина(дано да е по-скоро Heart Eyes, тъй като имаме вече един неуспешен месец зад себе си) вече няма да ми се налага да идвам на работа и ще си взема болничен. Работата ми есвързана с всекидневно пътуване и е в среда, която не е много подходяща за бременни, така че гинеколжката ми ме успоки, че няма да има проблем с болничните Blush
Изпитвам сериозни угризения, че използам евентуалната си бременност, като повод да се поглезя и да спра да работя.

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 15:49 от viki127

# 1
  • София
  • Мнения: 626
В крайна сметка ти и бебо сте най-важните в този момент.
От това което пишеш,май ще ти дойде добре да си по-далечко от работата,а?
Стискам ти палци скоро да се похвалиш с две чертички!

# 2
  • Мнения: 802
миличка, и аз мисля като теб ...
и аз нямам търпение да видя двете чертички - не само че искам бебето ...
ами искам и аз да се скатая малко от работа и да си почина  защото на последък всички ме дразнят, а моята работа също не е лоша .
само че .... аз съм малко суеверна и ми казаха, че ако си взема болничен с някаква измислена диагноза / то не е проблем, всеки ще ти даде в това положение / а всъщност ако нямам проблем, то в последсвие този проблем се появявал ...
разбираш ли ме ? дали правилно го обесних ?!
не знам дали е така, само споделям какво съм чула .

# 3
  • Мнения: 2 270
миличка, и аз мисля като теб ...
и аз нямам търпение да видя двете чертички - не само че искам бебето ...
ами искам и аз да се скатая малко от работа и да си почина  защото на последък всички ме дразнят, а моята работа също не е лоша .


и при мен е така . . . Embarassed Embarassed Embarassed

# 4
  • Мнения: 354
Момичета и аз си мечтая като забременея да спра работа , да си отдъхна психически най - вече , защо често съм на предела .... Работя на две места , имам и дъщеричка на 6 и вечно бързам.Животът ми ще изтече без да го усеття в това непрестанно препускане. В едната работа непрекъснато ме притискат крайни срокове , в другата ми е нужна сериозна концентрация ..... Не се оплаквам , но с бебче в корема най после ще поспра за минутка , ще си отдъхна от темпото.
  При първата ми бременност , докторът каза, че не ме пуска да работя , дори когато проблемът около задържането на плода беше разрешен. Прекарах девет месеца в болнични. Бяха прекрасни .Време , в което можех да се насладя на всеки миг от моята най голяма победа...

# 5
  • Мнения: 225
И аз съм така Confused
Дори наскоро ми предложиха по-добре платена работа, но аз отказах, поради простата причина, че се надявам на скорошно забременяване, което не е добре в този случай, пък за сегашната да не говорим. Не мога да издържам понякога от простотия и си мечтая в най-скоро време да се отдам на заслужена и дъъъълга почивка (най-щастливата в живота ми) Hug

# 6
  • Мнения: 112
И аз в последно време едвам издържам простотията в офиса и дори започнах да се заглеждам по сайтовете за работа. И единственото нещо, което ме спира да предприема по-сериозна крачка е надеждата ми скоро да забременея.
Много искам да забременея и да си призная, като вас, атмосферата на работа още повече усилва това мое желание!  smile3521

# 7
  • Мнения: 9 063
Дори наскоро ми предложиха по-добре платена работа, но аз отказах, поради простата причина, че се надявам на скорошно забременяване

Момичета, не се опитвайте да си нагаждате живота спрямо бебето...това е нещо, което не може винаги да се предвиди, не изпускайте шансове и не умувайте много, а решавайте според момента. Бебето може и да се забави, а през това време вие какво ще правите?
Малко е парадоксално, защото все пак всички тук сме с планирана бременност, ама уви - природата понякога не се съобразява с човешките планове.
Затова, ако ви се сменя рабoтата - сменяйте я, ако не ви се работи - спрете за известно време - трябва да се чувствате добре, да сте спокойни в средата, в която се намирате.

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 10:20 от .:.Stef.:.

# 8
  • Мнения: 588
Ей момичета много ме успокихте Hug, благодаря за подкрепата Heart Eyes

Диляна123456- разбирам те за напълно за болничния с измислената диагноза, но пък аз си мисля, че бих навредила на бебето повече ако през бреммостта ходя на работа, където ще имам само неприятни усещяния и ядове. Мисля си, че така ще му навредя повече, отколкото ако стоя в къщи със измислена диагноза,  newsm78 незнам но може би има истина и в това което ти казваш. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 247
А пък аз, да ви кажа, толкова много искам бебче, че изобщо не ми пука дали ще ходя на работа по това време, или не. Даже си мисля, че ще имам много повече ентусиазъм и енергия да си върша служебните задължения, ако знам че съм бременна. В тази връзка-имам една колежка, която като разбра че е бременна, направо й поникнаха крила от щастие и работеше много повече отколкото преди това, с доста хъс и желание. Така че нека стане бебчето, а след това сигурно и работата ще е по-сладка.

# 10
  • Мнения: 802
Ей момичета много ме успокихте Hug, благодаря за подкрепата Heart Eyes

Диляна123456- разбирам те за напълно за болничния с измислената диагноза, но пък аз си мисля, че бих навредила на бебето повече ако през бреммостта ходя на работа, където ще имам само неприятни усещяния и ядове. Мисля си, че така ще му навредя повече, отколкото ако стоя в къщи със измислена диагноза,  newsm78 незнам но може би има истина и в това което ти казваш. Peace


да, напълно съм съгласна с тебе за това ! и аз мисля, че когато си бременна трябва да правиш това, от което ще се чувстваш най - добре .
аз говоря по принцип за измислената диагноза ! и за това че съм суеверна в това отношение !
като например - когато съм си взимала измислен болничен за учулище и съм се скатавала, винаги след това съм била болна ...
но пък в крайна сметка, това е и възможност  за една почивка !
иначе по кое друго време ще си почиваме .
не знам и аз - въпроса е доста спорен според мен !

# 11
  • Мнения: 560
Това да ти е проблема с угризенията.Ние всичките сме работещи момичета.Аз лично се бъхтя от 14 години.С голямо удоволствие ще си се попърцоля няколко месеца дебела като слон по диваните в нас .Наясно съм,че да гледаш бебе не е като да си лежиш на Хаваите на шазлонгче с коктейл с чадърче в ръка,пък съм и чувала,че много доскучава да се въртиш по цял ден вкъщи сама и да висиш по градинките с други майки и единствените теми на разговор да са посрани памперси,никнещи зъбки,колики и пришки по дупенцето,но всяка жена трябва да си "почине" от работа и да си изживее най-сладките години на бебенцето си заедно със самото него.
Алелуя!!! newsm10

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051


Момичета, не се опитвайте да си нагаждате живота спрямо бебето...това е нещо, което не може винаги да се предвиди, не изпускайте шансове и не умувайте много, а решавайте според момента. Бебето може и да се забави, а през това време вие какво ще правите?
Малко е парадоксално, защото все пак всички тук сме с планирана бременност, ама уви - природата понякога не се съобразява с човешките планове.
Затова, ако ви се сменя рабoтата - сменяйте я, ако не ви се работи - спрете за известно време - трябва да се чувствате добре, да сте спокойни в средата, в която се намирате.

Абсолютно съм съгласна с теб  Peace

# 13
  • Мнения: 701
Знаеш ли,от няколко месеца си давам сметка,че забременяването ми се отложи във времето имано поради работата ми и отдадеността ми към нея.
Сега си мисля,че на първи план идва и ще си остане незаменимо там едно малко човече.Ако трябва да ползвам болничен-ползвам.Щом преценя,че за бебо и мен е по-добре да си дадем почивка няколко дни от натоварването - давам си я.Не ми пука вече от колеги,които научих да нося на своя гръб и да не могат след години работа да си свършат елементарните задължения.
Гледай себе си и детето!Вие сте важните!
За работата - никой "браво" няма да ти каже!

# 14
  • Мнения: 1 409
Здравейте, на всички искащи бебчета, и аз съм от тези, които се надяват на скорошно забременяване  preggo но имам една чуденка напоследък newsm78
Не отиричам, че аз и мъжът ми много искаме бебче, но напоследък съм изпаднала в ситуация, в която не харесвам настоящата си работа, даже не хаесвам е слабо казано Confused Проблемът е там, че е добре платена и съвестта не ми позволява да напусна доброволно, поне докато не открия нещо подходящо. Sad  Не съм търсила тъй като сериозно мислим за бебече в момента Heart Eyes, но да ви кажа изпитвам угризения на съвестта, тъй като постоянно си представям ,че в момента в който разбера щастливата новина(дано да е по-скоро Heart Eyes, тъй като имаме вече един неуспешен месец зад себе си) вече няма да ми се налага да идвам на работа и ще си взема болничен. Работата ми есвързана с всекидневно пътуване и е в среда, която не е много подходяща за бременни, така че гинеколжката ми ме успоки, че няма да има проблем с болничните Blush
Изпитвам сериозни угризения, че използам евентуалната си бременност, като повод да се поглезя и да спра да работя.

Въобще недей да имаш такива угризения.Аз направих същото.Забременях,взех си болничен и се чувствам прекрасно.Има време да се работи,сега е момента да се погрижим за себе си и за бебоците се.
Пожелавам ти скоро да ти се наложи да отсъстваш от работа за дълъг период  Hug

Общи условия

Активация на акаунт