Aз ли не съм в ред?

  • 2 894
  • 42
  •   1
Отговори
Моля помогнете ми - аз ли не съм в ред или мъжът ми? Идва миличкият преди половин час и ми разказва как отишъл в магазина на сестра си, за да ми купи подарък за 8 март, но понеже всичко било много тинейджърско (аз съм на 26) се отказал и затова подаръкът ми щели да бъдат блузата и полата, които ми купи преди две седмици (защото влезе в магазина докато ги пробвах и му стана неудобно и ги плати; иначе щях да си ги купя с мои пари - той много държи на факта, че изкарва повечето пари у дома и затова избягвам да ми плаща поне дрехите, защото винаги го повтаря поне по 20 пъти пред всички роднини). Не държа толкова да имам подарък, щеше да ми е достатъчно и едно лале, но според мен начин, по който реши да си спести отново 2 лева е много грозен (имайте предвид, че само през последния месец е изкарал 20 000 лева).

# 1
  • София
  • Мнения: 2 835
Защо просто не вземеш пари от него и не си купиш сама подарък, щом като е такъв тарикат? Mr. Green

# 2
  • Мнения: 10 982
Подарен подарък не се взима и преподарява Naughty #Cussing out
Пък ти си поискай по-голям и скъп подарък Peace

# 3
  • Мнения: X
Някои мъже ме изумяват какви задници са /извинявай!/.
Колкото повече изкарват, толкова повече се стискат или изтъкват как плащат всичко. Бррр!!!!

# 4
  • Мнения: 1 120
Защо просто не вземеш пари от него и не си купиш сама подарък, щом като е такъв тарикат? Mr. Green

или му кажи,че си хареса нещо и искаш него да ти го вземе

изчакай до утре.може нарочно така да е казал,а пък да те изненада с нещо

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Ако утре не те изненада, изненадай го ти със същото отношение на някой негов празник. Сигурна съм че ще има ефект.

# 6
Много отдавна съм се разделила с илюзиите, че може да ме изненада приятно с нещо на мой празник (заедно сме от 10 години, пет от които брак). Последно излизахме на ресторант на Св. Валентин (за него Трифон) и когато дойдоха приятелките ми да се похвалят коя какъв подарък  или изненада е получила той зададе пред всички въпроса: "А твоя подарък къде е писанче?" - познайте дали ми беше подарил дори цвете?

# 7
  • Мнения: 1 800
Винаги  ли е вил такъв? Мъжа ми мисли че никой не трябва да му казва кога е празник и че това е ден за подарук, но и иначе не го прави често...аз сама си купувам какжото си искам...беше ми кофти ж началото, но пък мога да си харча колкото си искам и тои дори не иска и да знае Laughing
Използвам някакъв тъп сайт за превод на кирилица, съжалявам за грешките

# 8
  • Мнения: 1 120
Много отдавна съм се разделила с илюзиите, че може да ме изненада приятно с нещо на мой празник (заедно сме от 10 години, пет от които брак). Последно излизахме на ресторант на Св. Валентин (за него Трифон) и когато дойдоха приятелките ми да се похвалят коя какъв подарък  или изненада е получила той зададе пред всички въпроса: "А твоя подарък къде е писанче?" - познайте дали ми беше подарил дори цвете?

вярно ли е такъв? #Crazy не съм си и представяла,че може да има такива мъже.ти защо не го затЪпи с нещо? аз бих побесняла в такава ситуация

# 9
  • София
  • Мнения: 978
Е, много е гадно. Как може да има такива мъже. И няма какво толкова да говори пред роднините, защото е много естествено да ти плаща дрехите, нали сте едно семейство. Аз много се ядосах, наистина. Няма нищо по-отвратилно от стиснат мъж или сметкаджия

# 10
  • Мнения: 25 447
 Sick Sick Sick
На твое място бих си го върнала тъпкано.
Просто следващия път, когато те попитат приятелките в негово присъствие какъв подарък имаш (това можеш специално да го организираш! Wink), просто най-спокойно отговори: "Ами аз нямам подарък, защото милото има сериозни финансови затруднения, нали писанче?" и го погледни влюбено...  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 3 359
Не мога да ти дам еднозначен отговор. Ще ти кажа и защо.
Мъжа ми е много практичен човек и така разказана ситуацията направо може да се отнесе и за него, но нещата имат и друга страна. Аз съм доста разглезена и си купувам редовно какви ли не неща, много често плод на каприз, отколкото необходимост и честно да ти кажа, за мъжа ми е пълна глупост да си купиш обувки за ....... лева, но го правя понякога. Подаръци ми прави, но когато той реши, при това нямат нищо общо с общоприетите празници- тип Св Валентин, да речем- просто го дразнят нагласени романтични поводи. Разбира се, че и пари изкарва в пъти повече от мен, но никога не говори за това. /Тук не съм съгласна с мъжа ти- и мен би ме издразнило/. Но за сметка на дребните жестове по нагласени поводи се грижи изцяло за всичко, което касае семейството и бита ни и честно казано предпочитам да не мисля за домакински задължения, коли, ремонти, пазаруване и т.н., отколкото да буча излишно по неясни поводи.
Ако случая е такъв- не се ядосвай, но ако просто човека си е стиснат- направо  #2gunfire си е за ядосване   bouquet

# 12
  • Мнения: 7 474
Грозна работа е да натякваш, че взимаш повече Sick Това, че не е могъл да избере подарък не е страшно, но другото е отвратително  Confused  Лошото е , че скръндзите си остават такива  Wink

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Отдавна съм забелязала, че колкото повече пари печелят- толкова са по-стиснати мъжете. А колкото по-малко имат, толкова повече се раздават. Перковци. #Crazy

# 14
Ей, като се запънете за пустите му подаръци на тия измислени празници...

Нали знаете, че болшинството мъже МРАЗИМ пазаруването и никога няма да го заобичаме. Колкото и да не ви се вярва, стресиращо е! Да измислиш какво, щот то не може да е нещо просто ей така, после пък и да го намерим, и накрая вечно да сме в терзание дали не сме сбъркали и дали отсреща не симулират благодарност от добро възпитание. Еб..м ти и удоволствието, еб..м ти и демонстрирането на любов, загриженост, или каквото там мислите, че изразява въпросния подарък.
Не може ли просто да жертвате "моментът на изненада" и да кажете какво искате? Защо само мъжете трябва да се гърчим при наближаването на всеки "празник"?

Перченето с изкарваните пари е съвсем друг филм.

Общи условия

Активация на акаунт