Месото при късното захранване

  • 3 942
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Четохте ли го това?Намира се в сайта за кърмене и захранване http://www.karmene.greatnow.com/osnovizahr.html.Цитирам:

Месото не е силен алерген. Противно на твърденията на нашите лекари, ако детето ви има проблеми с хемоглобина, можете да дадете месото като трета или четвърта храна, след като сте захранили детето. Затова анемията също не е причина за ранно захранване.

Зачетох се по повод това, че Ники не е с особено висок хемоглобин/115/ и ме направиха на бъзе и коприва, че не давам жълтък.Обаче няма и да дам ppp Ако написаното е вярно, мисля като станем на седем месеца да въведем някое по-леко месце.Как мислите?И защо навсякъде друдаде пише месото да се въведе чак след деветия месец?Вие как процедирахте?Между другото, не сме обременени фамилно с алергии, та съм малко по-смела,но все пак не искам да прекалявам с ентусиазма Wink

# 1
  • Мнения: 18 542
"Опасно месо" е само телешкото по отношение на алергиите, а също и пилешкото, ако е от бройлер. Другите меса обикновено се понасят без никакви проблеми.
Борис яде заешко, пуешко, свинско и пилешко, но само домашно или от готово пюре.
Свинското обикновено е по-тлъсто, за това се препоръчва да се въведе последно в менюто.
Бобо е захранен с месо на 6, 1/2 месеца и до сега имахме проблеми само с месо от бройлер. Всички други меса хапва без проблеми/без телешко/.
Жълтък още не съм му давала.
ХБ на 6м. му беше 118
на 1г. 117, на 1г.3м. 120, а на 1г.7м. 127

# 2
  • Мнения: 503
Цитат на: belinda
Месото не е силен алерген. Противно на твърденията на нашите лекари, ако детето ви има проблеми с хемоглобина, можете да дадете месото като трета или четвърта храна, след като сте захранили детето. Затова анемията също не е причина за ранно захранване.

 
Само да кажа, 4е това е по данни на Ла Лече Лигата, според книгата им The Breastfeeding Answer Book, месото може
да се въведе като 3та храна по ред (след банана и кашата, примерно) и това не води до алергии. За реда на въвеждане на разли4ние меса cheta ти е обяснила много добре.

# 3
Цитат на: belinda
Четохте ли го това?Намира се в сайта за кърмене и захранване http://www.karmene.greatnow.com/osnovizahr.html.Цитирам:

Противно на твърденията на нашите лекари, ако детето ви има проблеми с хемоглобина, можете да дадете месото като трета или четвърта храна, след като сте захранили детето. Затова анемията също не е причина за ранно захранване.
  Няма смисъл - двете изречения си противоречат!?!   #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Неее, няма противоречие.Просто така изглежда от цитата, не съм спряла да маркирам навреме Wink Ако прочетеш цялата статия, ще разбереш за какво става дума.Както и да е, въпросът ми беше за друго.Няма ли още някой да се изкаже?Чакам мнения...

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Това е - ЛЛЛ действително дава месото като една от ранните храни. Аз лично изчаках до 11м за месен бульон и 12м за месо, но Мая е донякъде обременена. Та в противен случай ако искаш, дай Wink
П.с. хемоглобина й на 6м беше 113 (само на кърма), на 1г с жълтъци и каши - 125. Не е огромна разликата, ми е мисълта. На 18м с месо всеки ден е 124 Simple Smile

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: belinda


Зачетох се по повод това, че Ники не е с особено висок хемоглобин/115/ и ме направиха на бъзе и коприва, че не давам жълтък.Обаче няма и да дам ppp Ако написаното е вярно, мисля като станем на седем месеца да въведем някое по-леко месце.Как мислите?И защо навсякъде друдаде пише месото да се въведе чак след деветия месец? Wink
Ами по тоя повод вчера на консултацията лекарката ми заяви  че:"вероятно сме с много нисък хемоглобин",тък като още не съм въвела месо.На нас кръвна картина още не ни е правена,тези дни ще правим,но това с хемоглобина определено ме стресна.А освен това и сме обременени с алергия Cry Та и аз много се чудех за това месо Thinking

# 7
  • Мнения: 455
Моят син Даниил също беше с нисък хемоглобин. От анемията беше с много лош апетит. Давах му Малтофер 3 x 5 капки в продължение на два месеца. Горе-долу толкова излезе като време опаковката. А с месото почнахме от 6-тя месец, първо пуешко, после пилешко.Давала сам и телешко, но само няколко пъти досега. Давам и риба. Мисля, че можеш да започнеш и ти на детенце да даваш по малко.

# 8
  • Мнения: 1 404
Цитат на: djidjislava
Цитат на: belinda


Зачетох се по повод това, че Ники не е с особено висок хемоглобин/115/ и ме направиха на бъзе и коприва, че не давам жълтък.Обаче няма и да дам ppp Ако написаното е вярно, мисля като станем на седем месеца да въведем някое по-леко месце.Как мислите?И защо навсякъде друдаде пише месото да се въведе чак след деветия месец? Wink
Ами по тоя повод вчера на консултацията лекарката ми заяви  че:"вероятно сме с много нисък хемоглобин",тък като още не съм въвела месо.На нас кръвна картина още не ни е правена,тези дни ще правим,но това с хемоглобина определено ме стресна.А освен това и сме обременени с алергия Cry Та и аз много се чудех за това месо Thinking

Не мисля,че месото има толкова значение за хемоглобина на тоя етап.Ния още не беше захранена,когато правихме изследванията,а хемоглобинът и беше127.Така че не се притеснявай,всичко ще бъде наред Simple Smile А за месото и аз съм раздвоена.Братовчедка ми учи за акушерка във варненския колеж и на лекции са им чели,че до навършване на две години храносмилателната система на детето не може да усвоява месо #Shocked Не знам доколко такава информация е достоверна обаче. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 195
Цитат на: Bili
Братовчедка ми учи за акушерка във варненския колеж и на лекции са им чели,че до навършване на две години храносмилателната система на детето не може да усвоява месо #Shocked Не знам доколко такава информация е достоверна обаче. Rolling Eyes


Това ми звучи на мен ОК, логично е. Аз не давам още месо(1г. и 2 м.) и бебето ми си е ок. Компенсирам със сурови ядки(орехи, лешници, бадеми) - съгласувано е с педиатърката ми. Изследвания не съм му правила, но със сигурност няма анемия, даже все повече  заприличва на Крали Марко.( Анемиите са разпознаваемии за специалист и по други признаци освен изследвания на кръвта и реших да не го дупчим безпричинно,това е друга тема.)
Та по въпроса за месото мисля, че и да се изчака не е проблем, да не говоря, че има общества по света, където хората цял живот не са вкусвали месо и го считат за неприемлива храна...

# 10
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Bili
Братовчедка ми учи за акушерка във варненския колеж и на лекции са им чели,че до навършване на две години храносмилателната система на детето не може да усвоява месо #Shocked Не знам доколко такава информация е достоверна обаче. Rolling Eyes

Достоверна или не, аз съм сигурна, че е така!
Обаче направо съм изумена, че вече се говори за това пък даже и такова място!?!?!!

# 11
  • Мнения: 1 404
Ами аз съм малко скептично настроена,защото знам на нас като ни четяха лекциите(завърших стоматология) как всеки професор имаше собствено виждане за нещата.В това разбира се няма нищо лошо,но понякога мненията бяха на 100% различни. Сега от практиката имам свое си мнение,но затова се страхувам да приема за абсолютна истина тия нови тенденции с месото при детското хранене,опасявам се да не са просто "мода" Rolling Eyes Иначе за себе си отдавна мисля да изключа месото от менюто си след много прочетено по темата,но за детенце ме е страх.Ще се радвам да се включат и още мами с инфо по темата,че ми е голяма дилема Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Е сега вече ме хвърлихте у въпроси Shocked

# 13
  • Мнения: 1 404
"Достоверна или не, аз съм сигурна, че е така!
Обаче направо съм изумена, че вече се говори за това пък даже и такова място!?!?!!"

И аз бях много учудена,защото имам познати студенти медици и в София ама там още нищо по въпроса няма.Явно МУ-София си е доста консервативен в много отношения.

# 14
  • Мнения: 1 404
Афродита,а ти откъде научи за късното въвеждане на месото?Честно казано не очаквах,че някой ще знае нещо по въпроса Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт